DOLAR
8,2759
EURO
10,0798
ALTIN
489,01
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
19°C
İstanbul
19°C
Açık
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

Bahçeli’nin Almanya ziyareti oldukça verimli geçti

Bahçeli’nin Almanya ziyareti oldukça verimli geçti
28.04.2015
0
A+
A-

MHP  Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Almanya ziyareti oldukça verimli geçmiştir” açıklaması yaptı. Bahçeli’nin Almanya gezisi hakkında açıklama yapan Yalçın, “Sayın Bahçeli bu seyahatle Türk dünyası lideri vizyonu sergilemiştir” dedi.

HaberRes_41811.jpg.pagespeed.ce.ISjERqDQH3

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Almanya gezisi hakkında yaptığı açıklamada, “Batı dünyası Osmanlı döneminden kalma alışkanlıklarla çeşitli bahaneler üreterek birtakım reformlar ve kültürel haklar meselesini dayatırken aynı hoşgörüyü kendi topraklarında yaşayan Türkler ve öteki Müslümanlardan esirgemiştir. Batı’da öteden beri Müslüman denince genellikle Türkler akla geldiği için Batı dünyası Türkleri tehdit olarak görmeye başlamıştır.

 

Bu tehdit algısı Papa’nın sözlerine yansımıştır. Papa’nın sözde Ermeni soykırımını kabul eden açıklamalarıyla Avrupa Parlamentosunun aynı yöndeki kararı sadece Türkiye’de değil, Avrupa da yaşayan Türkler arasında da infiale yol açmıştır. Ermeni soykırımı iddialarının 100. yıl dönümünde Batılı ülkelerle Rusya’nın sergilediği tutum ve Türkiye üzerinde baskı kurma çabaları, Avrupa Türklüğünü de olumsuz etkilemektedir. Son alarak milyonlarca Türk’ün yaşadığı Almanya’nın Cumhurbaşkanının soykırım iddialarını tanıması, bazı AB ülkelerinin de soykırımı kabul edip Türkiye’yi suçlayan kararlar alması, gerginlik ve endişeleri arttırmıştır” dedi.

 

Yalçın, “Batı dünyası sürekli rüzgar ekmektedir. Birinci Dünya Savaşı öncesinde İngiltere ve Fransa başta olmak üzere Batılı ülkelerin Osmanlı Devleti üzerinde kurduğu baskı ve dayatmaları hatırlatan bir uluslararası atmosfere girilmiştir.

Nüfusu 5 milyonu bulan Avrupa Türklüğü AKP iktidarı tarafından sahipsiz bırakılmıştır. İşte MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Almanya ziyareti bu çerçevede değerlendirilmelidir.

 

MHP; dünyadaki gelişmelerden en az Türkiye kadar etkilenen Avrupa Türklüğünü dünya Türklüğünün ayrılmaz bir parçası olarak görmektedir. Avrupa Türkülüğünün sorunlarını en az Türkiye Türklüğü kadar önemsemektedir.

MHP; Türkiye’nin beka sigortası olduğu kadar, Avrupa Türklüğünün varlık teminatı olduğunu göstermek istemiştir” açıklaması yaptı.

 

BAHÇELİ’NİN MESAJLARI

Yalçın, şunları söyledi: “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaklaşan 7 Haziran seçimlerinin kampanya çalışmalarını Almanya’dan başlatmak suretiyle dünya kamuoyuna anlamlı bir mesaj vermiştir. Kıta coğrafyasında uygulanan yok etme ve asimilasyon politikaları karşısında Avrupa Türklüğünün uyanık ve diri tutulması için çaba gösteren MHP Liderinin bu tavrı, Türk ve Müslüman kimliğine sahip çıkma, asimilasyona reddiyedir.

Burada MHP Lideri Sayın Bahçeli bir mesaj daha vermiştir. Devlet Bahçeli, Türkiye’nin AKP iktidarından kurtulup mill” bir hükžmetin kurulması için Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızı sandıkta üzerine düşen görevleri yapmaya davet etmiştir. Türkiye’deki siyasi gelişmeleri buraya taşıyarak onları seçimlere angaje etmiştir.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Avrupa Türklüğünün siyasi gelişmelerden kopuk olmamasını, karar verme mekanizmalarının içinde bulunup reylerini beyan etmesini istemektedir. Çünkü Türkiye’de mill” nitelikte bir hükžmetin kurulması ve MHP’nin iktidara gelmesi demek, Avrupa hatta dünya Türklüğünün başının yükseklerde, elinin güçlü olması demektir. Sayın Bahçeli bu seyahatle Türk dünyası lideri vizyonu sergilemiştir.

Bilindiği gibi Almanya soykırım denince ilk alkla gelen ülkelerden biridir. Bugün Türklerle öteki Müslüman topluluklara yönelik ırkçı ve mutaassıp saldırıların en fazla yaşandığı yer de Almanya’dır. H‰l böyle iken Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un sözde soykırımı kabul etmesi çok manidardır. Sayın Devlet Bahçeli Almanya’dan sadece bu ülkenin yetkililerine değil bütün dünyaya seslenmiş, Türklerin bir Hitler veya bir Korkunç İvan yetiştirmediğine dikkati çekmiştir. Bu açıklamalar, Batı dünyasına bir meydan okuma olduğu kadar, onların ikiyüzlülüklerini ve veballerini yüzlerine vurmadır.

 

” SAYIN DEVLET BAHÇELİ’NİN ALMANYA ZİYARETİ OLDUKÇA VERİMLİ GEÇMİŞTİR

Ancak AKP iktidarı ve Alman makamları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ziyaretinin Avrupa’daki Türk ve Müslüman kitleleri uyandırıcı tesirlerini ortadan kaldırmak amacıyla ellerinden gelen her şeyi yapmışlardır.

Düsseldorf Oberhausen’de Sayın Bahçeli konuşurken canlı yayın kesilmiştir. Hatta Genel Başkanımız konuşurken salondaki İnternet bile kesilmiştir.

Ziyaret sırasında Türk Büyükelçiliğinden veya konsolosluklardan hiçbir yetkili bulunmamıştır. Büyük bir ihtimalle bunlara AKP iktidarı tarafından talimat verilmiş, uyarıda bulunulmuştur.

Bununla birlikte Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Almanya ziyareti oldukça verimli geçmiştir. Yapılan temas ve görüşmeler, Avrupa Türklüğünün dimdik ayakta ve AKP iktidarının iş başından uzaklaştırılması konusunda üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu göstermiştir. ”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.