DOLAR
8,2970
EURO
10,0759
ALTIN
489,80
BIST
1.445
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Gök Gürültülü
21°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

AKP her şeyi istismar ediyor

AKP her şeyi istismar ediyor
17.05.2015
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı  Semih Yalçın, “AKP iktidarı Türkiye’de gelmiş geçmiş en pespaye ve ahlak mahrumu siyasi oluşumdur. İstismar etmediği değer, saldırmadığı kutsal bırakmayan bu iktidarın dini de imanı da dünyalık hırsıdır. İktidarda tutunabilmek için çiğneyemeyeceği kutsal, kirletemeyeceği namus, deşmeyeceği, içine girmeyeceği kabir yoktur” dedi

630xNxHaberRes_42198.jpg.pagespeed.ic.jAgkqgCtYd

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “Elinde MHP’yi karalayıp kötüleyecek malzemesi kalmayan yandaş medya, bir süreden beri ölü soyuculuk yöntemiyle kazanç sağlamaya çalışmaktadır. MHP’yi kandan nemalanmakla, terörden beslenmekle suçlayanlar; şimdi beka alemine göçmüş insanların mezarlarını eşeleyerek siyasi rant elde etme çabasındadır.

 

MHP’ye atacak iftira, sıvayacak başka çamur bulamayanlar partimizin kurucusu merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in geçmişini deşmeye kalkışmışlardır. Daha MHP ve Ülkücü Hareket ortada yokken merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in mazide yaşadıkları üzerinden partimize sorumluluk yüklemeye kalkmak; tam anlamıyla alçaklıktır, rezilliktir.

AKP’nin kuş beyinli medya tellallarından Engin Ardıç, Başbakan Davutoğlu’nun 1960 Asker” Darbesi hakkındaki imalı sözlerinden yola çıkarak ” Mugalata ” başlıklı bir yazı kaleme almıştır. Ardıç yazısında; Menderes ve arkadaşlarının idam edilmesinin vebal ve mesuliyetini merhum Türkeş Bey’e yüklemekte, buradan da MHP’ye pay çıkarmaktadır.

 

Ardıç ve onun gibi yandaş medya baykuşlarının yazdıklarını sadece mugalata ile açıklamak yeterli değildir. Ebediyete göçmüş insanların geçmişte yaşadıkları üzerinden bugünkü siyasi iktidarın lehine, partimizin aleyhine yorum çıkarmak, hin oğlu hinliktir. Bu deli saçması tefsirler, artık Türkiye’de AKP marfetiyle aklın, izanın, sağduyun ve insafın tamamen Kaçak Sarayın temeline gömüldüğünü ortaya koymaktadır” açıklaması yaptı.

 

Yalçın, “AKP’nin topluma ektiği nesepsiz ve sağlıksız tohumların ürünü olan bu cinnet h‰li, endişe verici boyutlardadır. Korkarız; AKP’nin kapıkulları sıkışıtıkça daha da ileri gidecek, yakında bütün Mill” Mücadele kahramanlarından Türkiye’yi kurdukları için birer birer hesap soracak, bunun sorumluluğunu da Türk milliyetçilerine yükleyeceklerdir. Hatta yakında Çanakkale’nin, Balkan Savaşı’nın, İstanbul’un fethinin de faturası MHP’ye çıkarılacaktır. Buna delil olarak da Osmanlının kullandığı üç hilalin MHP bayrağında yer alması gösterilecektir.

 

“AKP YILLARDIR MERHUM MENDERES’İ İSTİSMAR EDE EDE RUHUNU AZAP İÇİNDE BIRAKMIŞTIR 

Bunlar, siyasi nebbaşlardır yani uğursuz ölü soyuculardır. Mezarları kazarak ölülerin altın dişlerini çalan hırsızların yaptığı rezillikle bunların politik yöntemi aynıdır.

Siyasi tartışma yapılacaksa bugünkü teşekküller ve programlar üzerinden yürütülmelidir. Bu tartışmaların, onları açanlara bir faydası olmayacağı gibi, halkın nefretini kazanmaktan öteye geçemeyecektir.

Çıkarları için her deliğe girecek, her çukura yatacak tıynetteki yandaş medya baykuşlarını bir dereceye kadar anlamak mümkündür. Ancak eski bir akadamisyen olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun böylesine cahilane bir tartışmayı başlatmış olması çok manidardır.

AKP’nin kukla genel başkanının bu çıkışı, Kaçak Saray’ın talimatıdır. Kaçak Saray mukiminin MHP düşmanlığının arkasındaysa muazzam bir kıskançlık yatmaktadır. Bütün bu olup bitenler; geçmişinde bir davanın mücadelesi uğrunda çile çekmeyen, Türk milliyetçisi Ziya Gökalp’in “Asker Duası” şiirini okuduğu için üç beş ay hapis yatınca kahraman olan, yine bir Türk milliyetçisi Arif Nihat Asya’nın Sevgili Peygamberimize yazdığı “Naat” ından mukaddesat pehlivanlığı çıkararak kendini dava adamı yerine koyan tatminsiz bir dikta heveslisinin politik komplekslerinin tezahürüdür ” dedi,

Yalçın, şunları söyledi: ” AKP yıllardır merhum Menderes’i istismar ede ede ruhunu azap içinde bırakmıştır. Şimdi Kaçak Saray’ın başçavuşu Davutoğlu, emir gereği onun ve arkadaşlarının ölümünün sorumlularını yanlış adreste göstermeye çalışmaktadır. Davutoğlu’nun bu çıkışı, aynı zamanda meydanlarda halka vadedecek birşeyi kalmayan iktidarın oysuz ve yolsuz kalmamak için nebbaşlığa tevessül ettiğinin göstergesidir.

Kaçak saray mukimiyle Davutoğlu’ndan cesaret alan bazı aklıevveller, Türkeş’in darbe meraklısı olduğunu bile iddia etmek ahlaksızlığına yeltenmişlerdir. Buna gerekçe olarak sadece 1960 Darbesi değil, 1944 Milliyetçilik Olayları da gösterilmektedir. Oysa o zaman bütün vatansever gençler Mill” Şef döneminin zulmüne uğramışlardır. Türkeş de Milli Şef İnönü’nün yönetiminden fazlasıyla zarar görmüştür. Genç bir teğmenken tabutluklarla, işkenceyle tanışmıştır. Boğaz’a nazır sofralarında safa süren yandaş medyadaki kapıkullarının bunu anlamasını zaten beklemiyoruz.

Ayrıca Alparslan Türkeş o zaman ordu içinde herhangi bir darbe teşebbüsünün içinde değildir. Sadece Hüseyin Nihal Atsız’ın milliyetçi görüşlerinden etkilenerek onun çevresinde yer almıştır. H‰l böyleyken İnönü despoyluğunun karşısında o zamanın mukaddesatçı gençliğinin onurlu mücadelesi övülmesi gerekirken bu bile kabahat olarak gösterilmeye çalışılmaktadır.

Alparslan Türkeş, 1950’li yılların sonlarına doğru ordu içinde bir gizli teşekülün varlığını ve DP iktidarını devirerek yönetimi İsmet İnönü’ye teslim etmeye hazırlandığını öğrenmiştir. İnönü’nün nasıl biri olduğunu iyi bildiği için iktidarı İnönü’ye teslim etme çabalarının nereye varabileceğini kestirmiştir. Bunun için de teşekkülün içinde yer alarak suyun akışını değiştirmeyi denemiştir.

 

Merhum Türkeş, ordu içindeki oluşuma sonradan d‰hil olmuştur. Kendisi katılıncaya kadar çoktan cunta teşekkül etmiş, asker” darbe hazırlıkları başlamıştır. Üstelik cuntada sol eğilimliler ağırlıktadır. Türkiye’de darbenin soldan gelmesi durumunda olacaklar bellidir. Türkeş Bey bir ara, ordu saflarında yönetimi asker” darbeyle devirmeye hazırlanan cuntanın varlığı ifşa etmek istediysede bunda başarılı olamamıştır. Alpaslan Türkeş’in bu yönde yaptığı uyarıları dikkate alınmamıştır. Bu defa kendisi gizli teşekkül içinde etkin rol oynamaya çalışmış fakat sonradan gerçek niyeti anlaşılınca 13 arkadaşıyla birlikte tasfiye edilerek sürgüne yollanmıştır.

Alparslan Türkeş’in sürgündeyken Adnan Menderes’in asılmaması için Cemal Gürsel’e yazdığı mektubu burada tafsil etmeye gerek görmüyoruz. Ama Türkeş üzerinden MHP’nin yıpratılabileceğini sanan ahmaklara asıl darbeyi milletin sandıkta yapacağını yeniden hatırlatıyoruz.

 

 “YAPTIKLARI DÜPEDÜZ SİYASİ SAHTEKåRLIKTIR” 

Burada bir hususu daha kamuoyuna hatırlatmakta fayda görüyoruz. Şimdi Alparslan Türkeş’in hatırasına saygısızlık eden AKP’nin kurmayları 2010 Anayasa Referandumu’nda onun “En kötü demokrasi bile en iyi ihtilalden çok daha iyidir.” şeklindeki sözlerini millete hatırlatarak destek talep etmişlerdir. Hatta o zaman hükžmet üyeleri her gittikleri yerde “Türkeş sağ olsaydı şimdi Anayasa değişikliğine evet derdi.” diyerek evet oyu kullanılmasını istemişlerdir.

Şimdi aynı insanlar MHP’nin yükseldiğini ve halkın 7 Haziran’da kendilerini alaşağı edeceğini görünce bu defa partimizi yıpratmak maksadıyla merhum Alparslan Türkeş üzerinden bize saldırmaktadır.

Bunlar nasıl işlerine gelirse öyle konuşmaktadır. Yaptıkları düpedüz siyasi sahtek‰rlıktır, seviyesizliktir, yüzsüzlük ve ahlaksızlıktır.

 

AKP iktidarı Türkiye’de gelmiş geçmiş en pespaye ve ahlak mahrumu siyasi oluşumdur. İstismar etmediği değer, saldırmadığı kutsal bırakmayan bu iktidarın dini de imanı da dünyalık hırsıdır. İktidarda tutunabilmek için çiğneyemeyeceği kutsal, kirletemeyeceği namus, deşmeyeceği, içine girmeyeceği kabir yoktur.

Onun için de mezar soyguncularına gereken dersi millet verecektir; 7 Haziran’da ellerindeki hırsızlık küreklerini başlarına geçirecektir. Sonra da onların iktidardaki teşekkülünü siyasi partiler mezarlığına defnedecektir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.