DOLAR32,2776% -0.11
EURO35,1154% 0.46
STERLIN41,7534% 0.46
FRANG36,0724% -0.18
ALTIN2.402,74% -0,51
BITCOIN67.592,000.219

”HİÇ KİMSE BİZE SİYASİ NEZAKETİ ÖĞRETEMEZ “

Yayınlanma Tarihi :

Milliyetçi Hareket Partisi haftalık değerlendirme toplantılarına devam ediyor.

MHP Afyonkarahisar Tanıtım ve Medya Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Sevim başkanlığında düzenlenen bu haftaki toplantının gündemi oldukça yoğun geçti. Bu hafta İl Başkanı Raşit Demirel’in katıldığı toplantıda AKP’nin önceki gün yapılan değerlendirme toplantısında ifade edilen nezaket göstergesi ile ilgili olarak MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel; “Maalesef üzülerek görüyoruz ki, bizlere siyasi nezaket gösterdiklerini iddia edenler, yıllarca meydanlarda, satın aldıkları medya organlarında rakip siyasi liderleri karikatürize eden, meydanlardaki yığınlara yuhalatan, asılsız iddialarla küçük düşürmeye çalışanların temsilcilerinden başkaları değildir. Hiç kimse bize siyasi nezaketi öğretemez, öğretmeye teşebbüste edemez çünkü bizler siyasi nezaketi çok iyi bilen, onlara ve Türk siyasetine öğreten insanlarız” dedi.

YAŞADIĞIMIZ EN GÜZEL MİTİNG OLDU

Düzenlenen toplantının açılışını MHP Afyonkarahisar Tanıtım ve Medya Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Sevim yaptı. Sevim 19 Mayıs’ta düzenlenen mitingle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunarak şunları ifade etti; “Dün Afyonkarahisar’ımız iki bayramı birden yaşadı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Bey yoğun miting programında en önemli gün olan 19 Mayıs gününü Afyonkarahisar’ımıza ayırarak bizleri onurlandırmıştır. Dün de çok güzel bir miting oldu ve Devlet Bey buradan çok mutlu ve umutlu ayrıldı. Afyonkarahisar’da Milliyetçi Hareket Partisinin yaşadığı en güzel miting oldu” dedi.

MİLLİ MÜCADELE AFYONKARAHİSAR’DA YENİDEN BAŞLADI

“Diğer partilerle olan karşılaştırmasını ise kamuoyuna bırakıyoruz” diyen Sevim; “Mitingimizde, yoğun sıcağa rağmen, tatil günü olmasına rağmen, sırf Milliyetçi Hareket Partisine destek olmak ve Bilge Liderimizi dinlemek için mitingimize gelen on binlerce vatandaşımıza ve bizleri takip eden vatandaşımıza teşekkür ediyoruz. Afyonkarahisar üzerine düşeni yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisinin daha önce birinci parti olacağını söylemiştik ve dünkü mitingle de bunun altı boş bir iddia olmadığının veriye dayandığını ve süreçle beraber neticede bir noktaya geldiğimizin en anlamlı ifadesidir. Daha seçimlere üç hafta bir süre var ve bu sürede de daha yoğun bir katılımla inşallah finali de hep beraber yapacağız. Biz 19 Mayıs’ta milli mücadelenin Afyonkarahisar’da yeniden başladığını düşünüyoruz. İnşallah 7 Haziran’da da netice alacağını ve bir zaferle Milliyetçi Hareket Partisinin ve Türk milletinin muzaffer olacağını düşünüyoruz” dedi.

DEVLET BEY’E İLK KARŞILAMAYI YAPAN AKP OLDU

Sevim, geçtiğimiz hafta Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kütahya mitinginde yaptığı gaf ile birlikte parti olarak asılan pankartı ve karşılığını değerlendirdi ve şöyle devam etti; “Sayın Başbakan ilimizi ziyaret ettiğinde partimiz olarak Kütahya’da yaptığı gaf ile ilgili olarak pankartla soru sormuştuk. Tabi bu ulusal gündemi oldukça meşgul etti, ince bir mizahla, ince bir akılla, espriyle burada bir hata olduğunu kendilerine ifade etmiştik. Burada hiçbir kötü niyet yok, hakaret yok ve ulusal gündeme Afyonkarahisar’ın zekâsını temsil eden çok güzel bir pankart olarak girdi. İktidar partisinin buna cevap vermek için çok uğraştığını biliyoruz. Fakat onlar kapasiteleri ölçüsünde bizlere teşekkür ederek bir cevap vermişlerdir ve bunu da çok anlamlı buluyoruz. Devlet Bey’in inşallah 7 Haziran’da Başbakan olacağını düşünürsek, bir Başbakan olarak ona şimdiden ilk karşılamayı yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar İl Teşkilatı olmuştur ve kendilerini bu nedenle kutluyoruz. Bu konuda ellerini çabuk tuttular” dedi.

14 İLÇEDE EĞİTİMLERİMİZİ TAMAMLADIK

Sevim’in ardından Parti içi eğitimden sorumlu İl Başkan yardımcısı Kerem Fidan “Sandığımıza sahip çıkıyoruz” adıyla düzenlenen eğitimle ilgili bilgiler verdi.  Fidan konuşmasında şunları ifade etti; “7 Haziran Pazar günü yapılacak olan Genel Seçimlerde sandık başında ya da müşahit olarak görev alacak olan arkadaşlarımızın sandığa daha iyi sahip çıkabilmesi adına eğitimler düzenliyoruz. Eğitimlerimize MHP Genel Başkan Yardımcımız Sayın Oktay Öztürk’ün Afyonkarahisar Merkez’de vermiş olduğu eğitimle başlamakla birlikte, ben ve 3 İl Yöneticisi arkadaşımla birlikte ilçelere bizzat giderek sandık başında veya müşahit olarak görev alacak olan dava arkadaşlarımıza yerinde eğitim veriyoruz. Şu ana kadar 14 ilçede eğitimlerimizi tamamladık. Belirlediğimiz plan doğrultusunda diğer 4 ilçemizde de eğitimlerimizi ivedilikle tamamlayacağız” dedi.

MİTİNGİMİZ VERDİĞİMİZ SÖZLERİN TEMİNATI OLDU

Basın toplantısında son olarak MHP Afyonakarahisar İl Başkanı Raşit Demirel konuştu. Demirel konuşmasına önceki gün düzenlenen mitingle başlarken şöyle devam etti; “19 Mayıs gibi özel bir günü kurtuluş savaşımızın başlangıç noktası olan Afyonkarahisarımıza tahsis eden Genel Başkanımız Bilge Lider Devlet Bahçeli Bey’e huzurlarınız da teşekkür ediyoruz. Dünkü mitingimiz de Afyonlu hemşerilerimizin bizleri desteklemesi,  liderimizi bağırlarına basması bizleri çok sevindirmiştir ve bizlere şu mesajı vermiştir ki “Afyon bizimle yürüyor”, bizlere şu mesajı vermiştir ki “Milliyetçi Hareket Partisini Afyon’da birinci parti” yapacaktır. Bu vesile ile Afyonlu hemşerilerimize bu sıcak havaya rağmen, bir bayram töreninden koşup miting alanına kadar gelerek bizlere onurlandırmışlar ve şereflendirmişlerdir. Mitingimiz bizi yüreklendirmiştir, mitingimiz bizi heyecanlandırmıştır, mitingimiz bizi Afyon’da birinci parti olacağımızın mesajını vermiş ve iddiamızı teyit etmiştir. En az üç milletvekili çıkaracağız ve Afyon’da birinci parti olacağız demiştik. Biz dünkü mitingden sonra bu sözümüzün yerine geldiğini ve hatta dörde doğru ilerlediğimizi görüyoruz” dedi.

İNSANLARIN YÜZLERİNDE TEBESSÜM BIRAKALIM İSTEDİK

AKP Afyon’da kurulmuştur ve bu kurtuluş mücadelesi dün Afyon’da başlamıştır inşallah Afyon ve Türkiye AKP hükümetinden kurtulacak ve rahata erecektir. İnşallah halkımız baskı düzeninden, talandan, yolsuzluktan 7 Haziran’da kurtulacaktır” diyen Başkan Demirel’de ulusal basında da büyük yankı uyandıran pankartla ilgili olarak konuştu ve şunları ifade etti. “Bu bir gaftır ve Sayın Hocamız Ahmet Davutoğlu’nun tarihi iyi bildiğini biliyoruz ve bu bir yanlıştır. Burada ki arkadaşlarımız kendilerinden özür beklediler ancak bu özür gelmeyince biz de kendilerine bir mizahla bunu hatırlatmak istedik alınganlık göstermişler. Ama tekrar söylüyorum orada da ifade ettik, 13 yıldır bu memlekette insanların yüzleri gülmüyor bir tebessüm bırakalım istedik. Hakaret yok herhangi bir sataşma yok ama öyle olduğu halde arkadaşlarımız alınganlık göstermişler. Sağ olsunlar centilmenlikte yapmışlar teşekkür ediyoruz ama şunu gözden kaçırmamaları gerekiyor bizde basına demeç verirken şehrimize gelecekler misafirimiz olacaklar sözle misafir olarak kabul ettiğimizi söylemiştik” dedi.

İLK DEFA BİR KIRMIZI IŞIKTA DURAN ŞOFÖR EDASI ÜSLUBU KULLANMASINLAR

AKP tarafından asılan pankartın farklı bir şekilde de olacağını aldıkları duyumlardan ildiklerini söyleyen Başkan Demirel şöyle devam etti; “Fikirlerini değiştirdiklerini düşünüyorum, çünkü daha önce farklı bir bildiri dağıtacaklarını biliyoruz. Ama sonradan fikirlerini değiştirip jest yapmışlardır kendilerine teşekkür ediyoruz. Ancak şunu da söylemeden geçmek istemiyorum, siyasi nezaket gösterdiklerini, kaostan yararlanmak isteyenlere siyasi nezaket örneği göstermek istedikleri yönünde bir ifade kullanmışlardır. Hiç kimse bize siyasi nezaketi öğretemez, öğretmeye teşebbüste edemez çünkü bizler siyasi nezaketi çok iyi bilen insanlarız. Kendileri 13 yıldır iktidardadırlar, trafik kurallarında kırmızı ışıkta herkes durmak zorundadır, yeşil ışıkta herkes geçmek zorundadır. Kendileri kırmızı ışıkta durmayıp zaman zaman geçen şoför edasıyla kalkıp ta bize ilk defa bir kırmızı ışıkta duran şoför edasıyla bize bir üslupta bulunmasınlar” dedi.

HİÇ KİMSE BİZE SİYASİ NEZAKETİ ÖĞRETEMEZ

2011 yılında ilimizde yaşanan bir olayı da hatırlatan Demirel; “2011 yılında Milliyetçi Hareket Partisi kasetlerle tehdit edilirken, AKP yetkilileri, uzun çarşı girişine bir afiş asmıştır afişte ahlak dersi vermeye kalkmıştır ve 15 gün asılı kalmıştır orada. Bize nezaket kurallarından bahseden centilmenlikten bahseden bu arkadaşlar o zaman neredeydi. Hiçbir Milliyetçi Hareket Partili de bu afiş indirilsin diye herhangi bir yerde herhangi bir laf etmemiştir. Tekrar söylüyorum, hiç kimse bize nezaket kurallarını öğretmeye kalkmasın, biz beşeri ilişkileri bilen nezaket kurallarını bilen insanlarız. Burada sadece bir hiciv vardır sadece bir mizah vardır hatırlatın hepsi bu. Ne yaparlarsa Milliyetçi Hareket Partisinden karşılığını bulacaklardır. Ne yaparlarsa en sert şekilde karşılığını bulacaklardı. Artık Milliyetçi Hareket Partisi sahalarda vardır ve birinci partidir. Mutlaka ve mutlaka net olarak söylüyorum yapılanın karşılığını verilecektir.” dedi.

MAĞDUR KENDİLERİYMİŞ GİBİ OLAYI KENDİLERİNE ÇEVİRDİLER

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandıran İl Başkanı Raşit Demirel bir basın mensubunun yine ulusal basında yer alan geçtiğimiz günlerde Emirdağ’da yaşanılanlarla ilgili sorusunu yaşadığı bir olayı da anlatarak şöyle cevaplandırdı. “Emirdağ olayına gelince, oradaki olay aynen şudur. Emirdağ’da Milliyetçi Hareket Partisinin bayrağı jiletlerle yırtılmıştır. Bir gece Emirdağ’a gittim baktım ki meydan yarısı AKP, yarısı CHP’li bayraklarla dolu. İlçe başkanını çağırdım dedim ki niye asmıyorsunuz. İlçe Başkanımız “efendim burada bir kaosa bir kavgaya meydan vermemek için asmadık. Yarın burada seçim bürosu açılışı var onun için bu kadar bayrak takıldı. Bizim burada yerimiz yok bir yer tuttuk oraya asacağız” dedi.  Dedim ki Emirdağ’da hiç yok gibiyiz bir iki bayrak takın. Bunlarda bizim talimatımız üzerine oraya bir iki bayrak taktı. Bu bayraklarda hazımsızlar tarafından takılan iki bayrak jiletle ve makasla kesilmiştir. Orada iki tane banka vardır. Bankanın kameralarına bakılırsa kimler tarafından kesildiği de görülür. Bakın biz herhangi bir itiraz da yapmadık. İşin garip tarafı biz orda haksızlığa uğramışken karşı taraf sanki mağdur kendileriymiş gibi olayı kendilerine çevirmişler” dedi.

OLAYIN FAİLİ MHP’Lİ DEĞİLDİR

Demirel yaşanan olayları şu şekilde açıkladı; “Orada seçim bürosuna giren arkadaşımız MHP’li değildir, açıkça söylüyorum. Ama akrabaları ve ailelerinin de MHP’li olduğunu kabul ediyorum. Bu arkadaşımız geçmişte 2006-2007 yıllarında 6 ay kadar ülkü ocakları başkanlığı yapmıştır. Sonra bizden ayrılmış ve AKP’yi desteklemiştir duyduğuma göre. Şu ana kadar da AKP’yi destekleyen biridir. Yapılan işi asla ve asla tasnif etmiyoruz. Yapılan iş yanlıştır yapılmaması gerekirdi. Ama buradaki arkadaşlarımız rakiplerimiz 8-9 arabayla oraya gitmiştir burada bir nema nasıl çıkar onun hesabını yapmıştır. Duyduğuma göre söylüyorum arabanın içinden ülkü ocaklarında bulunan arkadaşlarımıza el kol hareketleri yapmışlardır ve çeşitli küfre varan hareketler çekilmiştir. Onlarda bunlara karşılık sloganlar atmıştır. Keşke onlar yapmasaydı, onlarda slogan atmasaydı. Burada nemalanmaya çalışılmıştır. Yanlışı kendileri yapıyorlar bize birde centilmenlikten bahsediyorlar, centilmenliği her zaman çiğneyen rakiplerimizdir. Burada da böyle yapılmıştır. Oradaki ilçe başkanları kendi aralarında bu durumu çözebilirlerdi. Bir şeyin intikamını alma ve mağdur rolü oynayarak ortalığı velveleye vermişlerdir” dedi.

VEYSEL BEY MUTLAKA GÖZLERİNİ GÖSTERSİN

MHP Afyonkarahisar Tanıtım ve Medya Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Sevim’e basın mensuplarının pankartla ilgili olarak AKP tarafından sorduğu soruyu ise öyle cevaplandırdı; “Mizah herkesin yapabileceği bir şey değildir. Fakat Afyonkarahisar’da şuan da AKP’nin başarısı için kendini feda etmiş bir yayın organımız zaten mizah gazeteciliğine soyunmuştur. Manşetine bakarsanız Milliyetçi Hareket Partisinin mitingini vermemek için 1.sayfasını tamamen karikatüre çevirmiştir. Bu gazetede bütün karikatürleriyle günlerdir AKP lehine karikatürler yayınlamaktadır. Fakat bizim de gücümüz şudur. Biz bir tane karikatür, pankart asarak onlarında şu zamana kadar yaptıkları yerle yeksan olur. Bu konu da kendimize ekibimize ve zekâmıza güveniyoruz. 8 Haziran sonrası ben Sayın Tutumlu’nun ve AKP il teşkilatının durumunu karikatürize eden çok güzel şeyler üretebilirim. Gerçekten onları ancak mizahla tasvir edebilirsiniz. Dün Sayın Bakanın bir demeci vardı mitingle ilgili. Sayın Bakan mitingden dolayı “ben Şuhut’ta bundan daha fazla kalabalığa konuştum” demiş. Artık buna söyleyecek bir şey bulamıyoruz. Burada sözün bitmesi mizahın devreye girmesi lazım gelir diye düşünüyorum”dedi. Sevim’in bu cevabına ilave olarak İl Başkanı Raşit Demirel’de “ben söylenecek bir şey buluyorum; uzun yıllar Tıp fakültesinde çalıştığım için benim çok yakın tanıdığım göz doktorları var. Veysel Bey mutlaka gözlerini göstersin mutlaka. Çünkü sıkıntıya düşebilir trafik kazası yapabilir. Eğer gidemezse ben yardımcı olacağım” dedi.

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort