DOLAR
8,2759
EURO
10,0798
ALTIN
489,01
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
19°C
İstanbul
19°C
Açık
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

MUTLU BİR TÜRKİYE İÇİN MHP!

MUTLU BİR TÜRKİYE İÇİN MHP!
30.05.2015
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, Halkın tüm sorunlarına cevap vererek, kırmadan, dökmeden hizmet anlayışıyla mutlu bir Türkiye haline geleceğiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, MHP’nin seçim beyannamesinden kesitler anlattı.

timthumbmutlu
Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Parsak, AKP’nin sonunun geldiğini söyledi. Halkın her kesiminin ihtiyaçlarına cevap veren bir MHP olduğunun altını çizen Parsak, “7 Haziran’dan sonra inşallah iktidar olursak başta halka huzur ve refah vereceğiz.
Halkın tüm sorunlarına cevap vererek, kırmadan, dökmeden hizmet anlayışıyla mutlu bir Türkiye haline geleceğiz. Dışarı da çok güçlü ve özgür bir ülke içeri de ise vatandaşlarına saygılı, geleceğin lider ülkesini elbirliğiyle yaratacağız” dedi.

Mehmet Parsak (3)

İŞSİZLİK VE YOKSULLUK AZALTILACAK

Parsak, “2015-2019 yıllarını kapsayan birinci iktidar dönemi Türkiye’nin onarılmasını, çözülen milletin bütünleştirilmesini demokrasinin güçlendirilmesini sağlayacağız. AKP’nin anti demokratik, hukuk tanımaz, özgürlükleri kısıtlayıcı bozuk düzenine son vereceğiz.
Hükümetin devletin kurumları milli ve manevi değerlerimiz ile vatandaşlarımız üzerinde oluşturduğu tahribatı onaracağız. Bu dönemde, terörü tamamen bitirerek toplumsal huzur ve güveni temin edeceğiz. İşsizlik ve yoksulluğu önemli ölçüde hafifleteceğiz. 2016-2019 yıllarında, yıllık ortalama yüzde 5,2 büyüme ve 700 bin istihdam sağlayacağız” diye konuştu.
Mehmet Parsak (5)

ÖZERK, YOLSUZLUKLA MÜCADELE KURULU

Milli kimlik tanımının değiştirtilerek Türkiyelilik kavramının esas alınmasına, Türkçe dışındaki dillerde eğitim yapılmasına tamamen karşı olduklarını dile getiren Parsak şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter milli devlet yapısını esas alan parlamenter sistemin demokratik siyasi sistemin devam etmesi bakımından gerekli görüyoruz. Güvenlik güçlerimizi kışlaya karakollara hapseden uygulamalara mutlaka son vereceğiz.
Mehmet Parsak (7)
Terörün ve bölücülüğün kökünü kazıyacağız. Terörle pazarlıklar derhal bitirilecek. İhanet süreci bıçak gibi kesilecek. 17-25 zanlıları başta olmak üzere tüm yolsuzlukların üzerine titizlikle gidilecektir. Soygunculardan ve hortumculardan hesap sorulacaktır. Yolsuzluk yoluyla elde edildiği tespit edilen her türlü varlığa el konulması bu servetlerin nerede kimin adına kayıtlı olursa olsun el konulması hukuken sağlanacaktır. Özerk bir yolsuzlukla mücadele kurulu oluşturulacaktır.”
Mehmet Parsak (8)

ASLAN;”YENİ İŞLETMELERE 5YIL AVANTAJ SAĞLANACAK”

ASLAN;”YEBİ İŞLETMELERE 5YIL AVANTAJ SAĞLANACAK”
Seçim çalışmalarına Merkez ilçede devam eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Aziz Aslan, esnafa MHP’nin seçim beyannamesini anlattı. Aslan, MHP iktidarında yeni iş yeri açacaklara 5 yıl süre ile vergi ve prim avantajı sağlanacağını söyledi.
Yeni işletmelere 5 yıl avantaj sağlanacak (2)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Aziz Aslan Merkez İlçe programı kapsamında Özel İdare İşhanı, Mali Müşavirler Odası İşhanı, Yüzbaşı Agah Caddesi, Kurtuluş Caddesi esnafı ile Belkaracaören ve Nuribey Köyleri’ni ziyaret etti.

“AVM YASASI TEKRAR DÜZENLENECEK”

Yeni iş yeri açacaklara 5 yıl süre ile vergi ve prim avantajı sağlanacağını belirten Aslan, “MHP iktidarında yeni iş yeri açacak kardeşlerimize hem vergide hem de BAĞ-KUR ve SSK prim ödemelerinde avantaj sağlayacağız. Esnafımızın gelirinin vergilendirilmesinde asgari geçim indirimi uygulanacak. Esnafımızın bileğini doğrultmasına yardımcı olacağız. AVM yasasını tekrar düzenleyerek esnafımızın yeniden eski günlerine dönmesini sağlayacağız.” dedi.
Yeni işletmelere 5 yıl avantaj sağlanacak (5)

“RÜŞVETÇİLERDEN VE HORTUMCULARDAN HESAP SORULACAK”

Ziyaretlerinde esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Aslan, 7 Haziran seçimlerinde Allah’ın izni ve vatandaşların teveccühü ile MHP’nin iktidara geleceğini belirterek, “MHP iktidarında, işsizlik sorununu önemli ölçüde hafifleteceğiz. Yolsuzlukların önlenmesinde denetim sistemi yeniden düzenlenecek. 17-25 zanlıları başta olmak üzere tüm yolsuzlukların üzerine titizlikle gidilecek kul hakkı yiyenlerden rüşvetçilerden ve hortumculardan hesap sorulacaktır. Yolsuzluktan hüküm giyenlerin servetlerine zaman aşımı gözetilmeksizin el konulması hukuken sağlanacaktır. Özerk bir yolsuzlukla mücadele kurulu kurulacaktır. En önemlisi emekli aylıklarından sosyal güvenlik destek primi kesilmeyecektir. Mazot, gübre üzerindeki vergiler kaldırılacak ve mazot 1 lira 75 kuruş olacaktır.” diye konuştu.
Yeni işletmelere 5 yıl avantaj sağlanacak (9)

“GAZİLERİMİZE 3 BİN 600 GÜNDE EMEKLİLİK HAKKI VERİLECEK”

MHP iktidarında sosyal hizmet ve yardımlarda hak arama imkanı getirileceğinin önemle altını çizen Aslan sözlerine şöyle devam etti:

“Muhtaç ailelere harcama kartı ‘hilal kart’ imkanı sağlanacak. Aylık 200 kilovat saatin altında elektrik tüketen vatandaşlarımıza yüzde 70 indirim sağlayacağız. 65 yaş aylığı 360 liraya yükseltilecek. Belli nüfusun üzerindeki yerlerde yaşlı bakım evi yapılacak. Engelli kardeşlerimize işe yerleştirmede öncelik sağlanacak. Bu kardeşlerimizin tıbbı rehabilitasyon imkanını yükselteceğiz. Engelli aylığını 400 liraya çıkarcağız. Gazilerimize 3 bin 600 günde emeklilik hakkı vereceğiz. Şeref aylığı 1.400 liraya yükseltilecek. Kamu personel rejimini yeniden düzenleyeceğiz. Kamuda çalışan taşeron işçiler ve 4C’lileri kadroya alacağız. Kamu çalışanlarına disiplin affı getireceğiz. Emekli ikramiyesinde yıl sınırını tümüyle kaldıracağız. İmamsız cami kalmayacak.”
Yeni işletmelere 5 yıl avantaj sağlanacak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.