DOLAR
8,2970
EURO
10,0759
ALTIN
489,80
BIST
1.445
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Gök Gürültülü
21°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

PARSAK; “AKIL VE AHLAK İLE ÇALIŞIP BİZİ GEÇEN BİZDENDİR”

PARSAK; “AKIL VE AHLAK İLE ÇALIŞIP BİZİ GEÇEN BİZDENDİR”
13.05.2015
0
A+
A-

MHP Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, “Esnafımızın, Ahi Evran’ın, ‘Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ düsturuyla yürütmeye çalıştıklarına ve bu kutsal yapıyı yarınlara taşımanın isteğini ve azmini taşıyacaklarına inancım tamdır” dedi. MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

timthumbpar

İNSANİ BİR YAŞAM TARZI

Ahiliğin; din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmemeksizin herkese eşit bir yaklaşım anlayışının simgesi haline geldiğini söyleyen MHP Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, “Ticari ve toplumsal ilişkilerde Ahiler; ahdinde, sözünde ve sevgisinde vefalı olmayı, aza kanaat edip çoğa şükrederek dağıtmayı, insanlar arasında din, dil, mezhep, ırk ve renk farkı gözetmemeyi ve bunun gibi birçok insani değeri bir yaşam tarzı olarak benimsemişlerdir. Onun içindir ki tüm esnaf ve sanatkârlar gibi bizler de kadim ve görkemli medeniyetimizle gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

MERHAMETLİ VE DÜRÜST İNSAN YETİŞTİRMEKTİ

Ahilik kültürünün, 13.ve 14. yüzyıllarda Anadolu’da yaygınlaştığını, toplumsal açıdan iktisadi bir örgütlenme biçiminde devam ettiğini kaydeden Parsak, “Yabancıya konukseverlik gösterme, yoksullara yardım etme ahilerin başlıca özellikleridir. Ahilik, Osmanlı’nın dinamiğini oluşturan birkaç önemli unsurdan biridir. Ahi Evran tarafından oluşturulan bu teşkilatın en önemli amacı, adaletli, faziletli, iffetli, merhametli ve dürüst insan yetiştirmekti” diye konuştu.

EKONOMİYE KATKILARI YADSINAMAZ

Afyonkarahisar esnafının,  ahiliğin temel değerleri doğrultusunda üretim ve ticaretlerine devam ettiğini müşahede ettiklerini ifade eden Mehmet Parsak, “Her fırsatta esnaflarımızı ziyaret edip onların sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Siyasetçiler olarak bizler, esnaf ve sanatkârlarımızın her zaman yanındayız. Esnaflarımızın Afyonkarahisar ve ülke ekonomisine katkıları yadsınamaz. Katkılarının giderek artacağına yürekten inanıyorum. Esnaf ve sanatkârlarımız, Ahi Evran’ın, ‘Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ düsturuyla iş ve ticaret hayatını bu anlayışla yürütmeye çalıştıklarını ve bu kutsal yapıyı yarınlara taşımanın isteğini ve azmini taşıyacaklarına inancım tamdır” dedi.

Parsak şunları kaydetti: “Bu vesileyle tüm esnaf ve sanatkârın Ahilik Haftası’nı kutlar, bundan sonra da Ahilik anlayışında dürüstlükten ödün vermeyen, cömert, güler yüzlü, saygılı ve başarılı esnaf ve sanatkârımızın devamını temenni ederim.”

MHP İKTİDARINDA KAYIP-KAÇAK BEDELİ YOK!

MHP Milletvekili Adayı İsmail Elibol, Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında aylık 200 kilowat saatin altında elektrik üreten ailelere yüzde 75 indirim uygulanacağını belirterek, “Vatandaşlarımızdan elektrik kayıp-kaçak bedeli alınmayacak” müjdesi verdi.
MHP İKTİDARINDA KAYIP-KAÇAK BEDELİ YOK!

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayları ve partililerin seçim çalışmaları göz dolduruyor. Gittikleri her yerde halkın teveccühü ile karşılaşan partililer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyor. Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı İsmail Elibol, İscehisar’a çıkarma yaptı. İscehisar esnafını tek tek gezen ve sorunlarını dinleyen Elibol, halkın her kesimine hitap eden projeleri olduğunu, Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında vatandaşların nefes alacağını, refah seviyesine yükseleceğini bildirdi. Elibol’a esnaf ziyaretinde MHP İscehisar İlçe Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili eşlik etti.
İsmail Elibol (3)
TÜRKİYE KÜRESEL GÜÇ OLACAK
Vatandaşların sorunlarını dinleyen Elibol, Milliyetçi Hareket Partisinin seçim beyannamesini anlattı. İşsizlik ve yoksulluğu önemli ölçüde hafifleteceklerini dile getiren Elibol, “2016-2019 yıllarında, yıllık ortalama yüzde 5,2 büyüme ve 700 bin istihdam sağlayacağız. Dönemin sonunda 1,1 trilyon dolara, kişi başına milli gelir 13,300 dolara, ihracat 238 milyar dolara erişecektir, istihdam 29,1 milyon kişiye ulaşacaktır. Orta vadeli hedefimiz 2019-2023 sonunda Türkiye’nin bölgesel güç haline gelmesidir. Yıllık yüzde 6 ortalama büyümeyi hedefliyoruz. İstihdam sayısı da 33,2 milyon kişiye ulaşacaktır. Uzun vadede hedefimiz Türkiye’nin küresel güç olmasını sağlamaktır” dedi.
İsmail Elibol (1)
YÜZDE 75 ELEKTRİK İNDİRİMİ
İsmail Elibol vatandaşlara şunları anlattı; “Aylık 200 kilowat saatin altında elektrik üreten ailelere yüzde 75 indirim uygulayacağız. Vatandaşlarımızdan elektrik kayıp kaçak bedeli alınmayacak. Sayaç okumaya bağlı olmayan giderler yansıtılmayacaktır. Vergi gelirleri içindeki dolaylı vergilerin payının azaltılması suretiyle vergide adalet sağlanacak. Alacakların vasfı ne olursa olsun icra ve haciz uygulamaları hiç kimsenin gelirini asgari ücretin altına düşürecek şekilde uygulanamayacaktır. Vatandaşlarımız borç ve yüksek faiz sarmalından kurtarılacaktır. 65 yaş aylığı 300 liraya yükseltilecektir. Belli nüfusun üzerindeki yerlerde yaşlı bakım evlerinin yapılmasını hedefliyoruz.”

DEMİRAL ”AKP İMRALI CANİSİNİ VEKİL YAPACAK”

DEMİRAL ”AKP İMRALI CANİSİNİ VEKİL YAPACAK”Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem Milletvekili Abdil Demiral bir basın açıklaması yaparak hükümetin politikalarını eleştirdi.
Demiral açıklamasında şu ifadelere yer verdi,” Bizler seçim beyannamemizde, gittiğimiz her yerde sürekli vatandaşlarımıza anlatıyoruz, asgari ücret 1400 lira olacak Çiftçimize mazot 1.75 kuruştan verilecek diye.

Bunları neden diyoruz çünkü bizlerde işin içindeyiz, sizler gibi çiftçi ve köylü bir ailenin çocuklarıyız, Ülkede saman, yem, gübre, ilaç, küspe hep dışarıdan ithal olarak geliyor bizim Ülkemiz bu kadar aciz bir ülkemi? Neden bu ürünler fiyatının iki katına çiftçimize veriliyor?

Ülkenin can damarı olan üretim durma noktasına gelmiştir, artık üreten değil tüketen bir toplum haline geldik. Asgari ücret 950 liralarda çiftçi, köylü, esnaf ve vatandaş kimse halinden memnun değil. Hal böyle iken bizler yataklarımızda rahat mı uyuyalım? Şahsen benim vicdanım bu konuda, son derece rahatsız bu saydıklarımın hepsi bir dişli çarkı gibi birbirine muhtaç ve bağımlıdır.

Değerli vatandaşlar, zaman git gide tükeniyor her geçen gün geride bıraktığımız günü aratır halde. Bizler iyi kötü bu durumdayız ya gelecek nesil ne yapacak geride bırakacaklarımızı hiç düşündünüz mü? O nedenle verdiğiniz oylardan sorumlusunuz AKP iktidarının ülkeyi nasıl teröre peşkeş çektiğini sizlerde görüyorsunuz.

Yok, çözüm süreci, yok müzakere, neredeyse İmralı’da yatan caniyi Meclise sokup başımıza Vekil yapacaklar. Allah nasip edecek ve bir gün Milliyetçi Hareket Partisi bu duruma son verecek Ülkeyi terör belası denen bu illetten temizleyecek. Sizlere düşen görev haklı olduğunuz tüm bu noktalarda vazgeçmemeniz olacaktır. Sözlerime burada son verirken sizlere saygı ve selamlarımı sunar Sizleri Yaradanların en yücesi Allaha emanet ederim”

mhpbanner1-300

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.