DOLAR
8,2993
EURO
10,1192
ALTIN
490,09
BIST
1.453
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

MÜREFFEH BİR TÜRKİYE İÇİN MHP!

MÜREFFEH BİR TÜRKİYE İÇİN MHP!
31.05.2015
0
A+
A-

AKP bir hedefe odaklandı: ‘seçilmiş krallık!’

AKP iktidarının bir tükenmişlik sendromu içerisinde olduğunu söyleyen MHP Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, “AKP bir hedefe odaklandı: Seçilmiş Krallık” dedi.

timthumbref

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Mehmet Parsak, dün akşam Kanal 3 TV’de canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dün akşam saat 20:30’da Kanal 3 Televizyonunda canlı yayında Gazete3’ten Nail Azbay ve Bolvadin Haber Gazetesinden Hidayet Doğruyol sordu, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Mehmet Parsak cevapladı. Vatandaşlardan gelen sorulara da cevap verilen program, Bolvadin Çınaraltı Parkından uydu üzerinden canlı olarak yayınlandı. Parsak programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Vatandaşlardan ve gazetecilerden gelen sorulara samimi cevaplar veren Parsak, MHP’nin seçim beyannamesini de anlattı.
MÜREFFEH BİR TÜRKİYE İÇİN MHP!
Mehmet Parsak
MHP iktidarına 9 gün kaldığını kaydeden Mehmet Parsak, “MHP, hürriyetçi parlementer sistemi sürdürecektir. İktidarımızda halkı düşünen, temiz siyaset, mutlak hizmet anlayışıyla müreffeh bir Türkiye seviyesine yükseleceğiz. MHP iktidara geldiğinde emekliler ile ilgili intibak yasası ile adaletsizliği gidereceğiz. Ben emekli bir esnafın çocuğuyum. Emeklinin halinden en iyi ben anlarım. Emeklilerimiz zor durumda bırakılmıştır. Emeklilerimiz merak buyurmasınlar. 2800 lira net ikramiye ile emeklilerimiz hak ettikleri refah durumuna ulaşacaklardır. Sadece emekliler mi? Toplumun her kesiminin ihtiyacını bilen, halkımızın her türlü sorununa cevap verebilecek bir MHP’nin iktidara gelmesi yakındır” dedi.
AKP TÜKENMİŞLİK SENDROMU İÇERİSİNDE
Parsak, “13 yıllık AKP iktidarı sonunda toplumun her kesimi sıkıntılı bir haldeyken MHP’nin iktidara gelmesi kaçınılmazdır! AKP iktidardan gitmezse önce siyasi sonra ekonomik kriz çıkar. 13 yılın sonuna geldiğimizde büyüyen Türkiye değil; yolsuzluk, yoksulluk, işsizlik ve sıkıntılarımız olduğu milletimizce derinden hissedilmektedir. AKP iktidarı bir tükenmişlik sendromu içerisinde. Kendi projelerini anlatmak yerine biz gidersek kriz çıkar diyorlar. Siz giderseniz vatan kurtulur. Siz giderseniz, baskı, zulüm ortadan kalkar. Siz giderseniz krize girmiş ekonomi canlanır. Çiftçilik, hayvancılık yeniden nefes alır. Siz giderseniz, zaten her alanda yaşattığınız kriz ortamı rahatlar. Halkın her kesimi rahat bir nefes alır. Siz giderseniz terör sorunu biter, bölünme korkusu diye bir şey olmaz. Büyük Türkiye’nin yolu açılır” diye konuştu.
KUR’AN’I SİYASETE ALET EDİYORLAR
AKP’nin her türlü dini, milli, manevi duyguları halkın gözüne baka baka sömürdüğünü kaydeden Parsak, İstanbul’un fetih gününün dahi AKP’nin seçim çalışmalarına alet edildiğini dile getirdi. Parsak, “İnsanlarımızın iradelerine ipotek koyarak oy tercihlerinin önüne geçmek demokratik bir hareket değildir. Hele hele dini, milli, manevi duyguları siyasete alet etmek, duyguları istismar etmek nedir? Kuran-ı Kerim’i eline alarak meydanlarda siyaset yapmak nedir? Halkın dini duygularını sömürmek değil midir?” ifadelerine yer verdi.
AKP’NİN BOZUK DÜZENİNE SON VERECEĞİZ
İnşallah MHP iktidarında hukuk dışı uygulamalardan hızla uzaklaşacaklarını kaydeden Parsak şunları söyledi; “Türk Devleti, Türk Milletinin menfaatleri doğrultusunda yönetilecektir. Gerçekleri milletimizden kaçırmak AKP’nin politikalarından birisidir. AKP iktidarının yargı kararlarını hiçe saymak gibi bir alışkanlıkları var. Milletimize sürekli müjdeler verilmiştir ama verilen umutlar boşa çıkmaktadır. Önceki dönemlerle bu seçimleri karıştırmamak lazım. İnsanlar AKP’den umudunu kesmiştir. 7 Haziran’ı bekleyin! AKP’nin anti demokratik, hukuk tanımaz, özgürlükleri kısıtlayıcı bozuk düzenine son vereceğiz. MHP iktidarında Afyonumuz olması gereken nüfus sayısına ve milletvekili sayısına tekrar kavuşacaktır. MHP iktidarında Afyon’umuz ve Türkiye’miz parlayan bir yıldız olacak.”

ÇETİNKAYA’YA DAZKIRI VE KÖYLERİNDE YOĞUN İLGİ

ÇETİNKAYA’YA DAZKIRI VE KÖYLERİNDE YOĞUN İLGİ

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayı Fatih Çetinkaya, bugün,  Afyonkarahisar’ın Dazkırı  İlçesinden başlayarak, sırasıyla Arıköy, Karaağaç kuyusu ve  Yukarı Yenice köylerini ziyaret etti.
Burada vatandaşlarla bir araya gelen Çetinkaya, vatandaşların sıkıntıları ve sorunları hakkında bilgiler aldı.köylerde ve mezralarda sorunların bir türlü bitmek bilmediğini, ifade eden Çetinkaya,nasip olursa Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında sorun ve sıkıntıların tamamını aşacaklarını ifade etti.
DAZKIRI ARIKÖY1
AKP hükümetinin köylerde yaşayan vatandaşı, esnafı, Çiftçi ve köylüyü kendi iktidarı döneminde yoksulaştırarak, Devlete muhtaç bir duruma getirdiğini ifade etti. Vatandaşların artık köylerden kentlere göçe zorlandığının altını da çizen Çetinkaya “Köylerde umudu tükenen vatandaşların “acaba şehirde asgari ücrete iş bulabilir mi yim” ümidi ile toprağını terk ettiğini, ifade etti.
DAZKIRI KARAAĞAÇ KUYUSU  4 3
Bu durumun sebebinin ise mevcut imkanların yeterli olmadığını, sadece toprakla uğraşmanın  ve karşılığında ürettiği ürün bakımından emeğinin karşılığının, aksine zarar ettiğini sözlerine ekledi. Toprakla uğraşan çiftçilerin ve çiftçilikten geçim sağlayanların Ülke de giderek azaldığını ifade eden Çetinkaya, vatandaşı üretmeye değil hazır tüketime zorlayan zihniyetin, geride bıraktığı enkazı Milliyetçi Hareket Partisinin düzelteceğini de sözlerine ekledi.
DAZKIRI KARAAĞAÇ KUYUSU 2  3
Ülkede mazot ,gübre, tohum, ilaç gibi girdileri yüksek olan çiftçinin olmazsa olmazları arasında bulunan girdilerin maliyetlerinin yüksek olması vatandaşları perişan duruma düşürdüğünü de beyan eden Çetinkaya, AKP iktidarının çerez parası diyerek, vatandaşın parasını, hakkını, hukukunu hiçe sayarak pervasızca harcamalarını da eleştirdi.
DAZKIRI YUKARI YENİCE 1  3
7 Haziran günü vatandaşları Milliyetçi Hareket Partisine oy vermeye davet eden Çetinkaya, yaşanan bu zulmün çok yakında, Milliyetçi Hareket Partisi ile beraber sona ereceğini de sözlerine ekledi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.