DOLAR
8,2759
EURO
10,0798
ALTIN
489,01
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
19°C
İstanbul
19°C
Açık
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

YOKSULLUK VE YOLSUZLUK BİTECEK

YOKSULLUK VE YOLSUZLUK BİTECEK
03.05.2015
0
A+
A-

-MHP’nin seçim beyannamesi Ankara Arena Spor Salonunda düzenlenen coşkulu bir törenle açıklandı.

-Asgari ücret 1400 lira olacak ve vergi dışı tutulacak. Büyük şehirlerde 100 lira da ulaşım desteği verilecek.

-Muhtaç ailelere aylık 700 lira aile desteği sağlanacak. Her ailenin en az bir ferdine iş imkanı sağlanacak.

-Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için harcama kartı, (HİLALKART) verilecek. Sosyal yardım ödenekleri bu karta yüklenecek.

-65 yaşını doldurmuş muhtaç durumdaki kişilere ödenen aylık 300 liraya yükseltilecek.

-Evli olmayan muhtaç ailelere sosyal konut imkanı sağlanacak. Konut sağlanamadığı durumlarda 250 lira kira yardımı yapılacak.

-Devletin asli ve sürekli hizmetlerinde çalıştırılan taşeron işçilere kadro verilecek.

-Terörle uluslar arası ölçekte mücadele edecek. Güvenlik güçlerinin kışla ve karakola hapsedilmesi uygulamasına son verilecek.

-17-25 aralık rüşvet, yolsuzluk, kara para soruşturması ile ortaya dökülen, hükümet üyeleri ile aile fertlerinin içinde yer aldığı yolsuzluk iddiaları başta olmak üzere, tüm yolsuzluk olaylarının üzerine titizlikle gidilecek.

-Yolsuzlukları önlemek, mücadele etmek, etkin ve kalıcı politikalar üretmek üzere özerk bir “Yolsuzlukla Mücadele Kurulu” oluşturulacak.

-Teşvik, ihale ve bilirkişi gibi yolsuzluğa açık müesseseler denetlenebilir hale getirilecek.

Siyasi ahlak yasası çıkarılacak.

-Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak. Mazot 1 bira 75 kuruş olacak.

11206009_935591513128585_2422080992631118936_n

YOKSULLUK VE YOLSUZLUK BİTECEK

Salon, Saray Değil Fabrika İçin, Bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlere karşı Bizimle Yürü Türkiye, içeride huzurlu dışarıda itibarlı yaşamak için, haksızlığa adaletsizliğe karşı bizimle yürü Türkiye afişleriyle donatıldı.

 

MHP, seçim beyannamesini açıkladı. Sanatçı Atilla Yılmaz’ın şarkılarıyla coşan salonda “Saray değil fabrika yapmak için bizimle yürü Türkiye” yazısı dikkat çekti.

 

Ankara Arena Spor Salonuna, yan yana Türk bayrağı; Atatürk, MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’nin fotoğrafları ile MHP bayrağı asıldı.

 

7 Haziran seçimleri için “Bizimle Yürü Türkiye” ana temasını işleyen MHP, “Saray değil fabrika yapmak için”, “Yolsuzluğa karşı yoksulluğa karşı”, “Bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlere karşı”, “Haksızlığa adaletsizliğe karşı”, “İçeride huzurlu dışarıda itibarlı yaşamak için” sloganlarıyla da hükümetin politikalarına yönelik eleştirilerini özetliyor.

 

MHP’nin seçim beyannamesinde gelir adaletsizliğini, yolsuzluğu, yoksulluğu bitirme sözü vererek; emeklilere, asgari ücretlilere, kayıt dışı çalışanlara, esnaf ve çiftçilere yönelik çok sayıda vaatte bulunuyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli kürşüde konuşuyor:

“Umutların dip yaptığı bir dönemde. Zulüm ve eziyetlerin zirveye çıktığı bir zamanda, milli varlığımıza yönelik saldırıların yoğunlaştığı bir eşikte, siyasal hezimetlerin ekonomik afetlerin her insanımızın boğazına çöktüğü bir buhran devrinde Milliyetçi Hareket Partisi cesaretiyle ilkeli tutumuyla buradadır…

 

MHP toplumsal onarım iddiasıyla milletin huzurundadır. Biz bu aziz vatanı ağırlıklarından kurtarmaya talibiz. Biz bu vatanı arsızın hırsızın elinden kurtarmaya yeminliyiz.

MHP siyasi taktik ve teferruatlı planlama gereğince beyannamesini en sona bırakmayı tercih etmiştir.

Amacımız Türkiye’yi hak ettiği çağdaş seviyeye çıkarmak.

Önceki vaatlerimizi AKP çalmıştır. Çünkü bunların işi gücü yürütmektir. Bunların uzmanlığı emek yağmacılığıdır. Türkiye için söylecek sözü kalmayan AKP devamlı bizi kopya etmektedir. AKP’nin siyaseti iflas etmiştir.

Beyannameler açıklama sırasına girmişken gelecekle ilgili düşüncelerimizin karambole gitmemesine azami dikkat ettik. Bu nedenle kimin neyi nasıl ve hangi arka plana dayandırarak söyleyeceğini sabırla bekledik. Acele etmedik. Telaş yapmadık. Pişmiş aşa su katmadık. Daha önceki beyannamelerimizle geçmişteki söz ve önerilerimizle tutarlılığımızı bozmadan çizgimizi muhafaza ettik.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.