DOLAR32,8210% 0.04
EURO35,2759% 0
STERLIN41,7643% 0.07
FRANG36,8983% 0.02
ALTIN2.446,14% 0,04
BITCOIN66.670,00-0.067

SUS DA SENİN NE MAL OLDUĞUNU BİLMEYENLER SENİ ADAM SANSINLAR!

Yayınlanma Tarihi :
SUS DA SENİN NE MAL OLDUĞUNU BİLMEYENLER SENİ ADAM SANSINLAR!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Semih Yalçın’dan Hıncal Uluç’a sert cevap: “Bari bundan sonra sus da senin ne mal olduğunu bilmeyenler seni adam sansınlar!”

630xNxHaberRes_42821.jpg.pagespeed.ic.I8ES62pb7h

Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

Beyin melekeleri zayıfladığı için gazetecilikten sakıt olmasına rağmen hâlâ birbirini nakzeden cümlelerle köşe yazısı yazmaya devam eden Hıncal Uluç, koalisyon görüşmeleri daha resmen başlamadan MHP’den gelen açıklamalarla ilgili ön yargılı tefsir-i şeriflerde bulunmuştur.

Hıncal Uluç’un hezeyanlarından, MHP’nin siyasette anahtar parti ve güçlü bir aktör olmasını ve bütün yolların MHP’ye çıkmasını hazmedemediği anlaşılmaktadır.

Ne yazık ki Hıncal gibilerin kindar gözlerine MHP düşmanlığından oluşan bir siyasi katarakt inmiştir. Onun gibiler mutlaka MHP’yi eleştirecek, yerecek bir konu bulup üzerine gitmektedir. Çünkü onların huyu, meşrebi, tabiatı ve seciyesi, cibilliyeti budur.

Bu Hıncal ve onun gibiler, sanki güneydoğudaki vahim durumdan hiç haberleri yokmuş gibi davranmaktadır. Sanki orada bazı vatandaşlarımız PKK’nın zoruyla devletin mahkemelerine değil, yasa dışı KCK’nın terör mahkemelerine yönlendirilmemektedir. Sanki yıllarca Mehmetçikle yan yana Türkiye’nin bekası için canını ortaya koyan koruculara “O keleşleri size çevirmesini biliriz.” Diyen, HDP’nin milletvekili değildir.

Ey sevgili milletimiz! Doğu ve güneydoğunun birçok yerinde devlet otoritesi fiilen bitmiştir. Ne askerlerimiz ne polisimiz burunlarını çıkarabilmektedir. Orada devlet PKK’dır. Kayserili, Edirneli bir vatandaşımızın Hakkâri’de dükkân açmasına izin verilmemektedir. Buna karşılık Batıda kuzeyde ve güneyde hâlâ vatandaşlarımızın sağduyusu ve bütünlük anlayışı egemendir. Doğu ve güneydoğunun birçok yerinde vatandaşlara baskı yapılarak Türk okullarına çocuklarını göndermeleri engellenmektedir. Bu tablonun birinci mimarı AKP, ikincisi de PKK’dır. Bu durumu onaylayanlardan biri de bu Hıncal Uluç’tur. Doğu ve güneydoğuda olup bitenlerden bir cümle bile söz etmeyen Hıncal, işi gücü bırakıp MHP ile uğraşmakta, halkın acı gerçekleri öğrenmesini engellemektedir. Zaten yandaş yazılı medyanın amiral gemisi olan çalıştığı gazete de ondan bunu istemektedir.

Vesayete boyun eğmiş olan Hıncal, PKK’nın bölgede hem kırsala hem de belli başlı kentlere hâkim olduğunu ve oralarda devlet otoritesinin bittiğini halka anlatacak cesareti gösterememektedir.

PKK’nın Meclisteki uzantılarının şimdi taktıkları şirinlik muskasının arkasında bir canavarlığın gizlendiğini dillendirememektedir. Bunun içindir ki asıl gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olan Hıncal Uluç’tur.

Hıncal Efendi, millî devletler Batı’da altın çağını yaşarken Türkiye’de farklı etnik kimliklerin Anayasa’da yer almasının ve bunlardan bir ya da ikisine Türk kimliğiyle eşit statü verilmek istenmesinin sebeplerini milletle paylaşmak yerine ayrılıkçıların emellerine hizmet etmektedir.

Ama iş MHP’ye gelince kalemini düşmanca oynatabilmektedir. İç savaşı durdurma konusunda MHP’nin bir projesi olmadığı, koalisyon hükûmetleri kurulması hususunda çözümsüzlük ürettiği gibi temelsiz iddialarla ortalığı bulandırmaya çalışan Hıncal; ferasetten, basiretten ve sağduyudan ne kadar yoksun bir yazar müsveddesi olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.

Gerçeğin böyle olmadığını; daha kaç defa onun partimizin durduğu yeri göremeyen, görmek istemeyen gözlerine sokmamız, doğruları duymazdan gelen kulağına kaç kez üflememiz gerekecektir?

MHP’nin terörle mücadele ve kardeş kavgasının önlenmesi konusundaki beyanları gayet nettir. Ama Hıncal Uluç ve onun gibi MHP ön yargıları yüzünden aklıselimi yitirenlere bir kez daha anlatmakta fayda mülahaza ediyoruz.

MHP’nin şartı açıktır: Öncelikle terör örgütü kayıtsız şartsız silah bırakmalı ve devlete teslim olmalıdır. PKK, Türk milletinin dışında suni bir millet yaratma çabasından vazgeçmelidir.

Yeri geldiğinde Atatürkçülük konusunda mangalda kül bırakmayanlara ve bilhassa Hıncal Efendi’ye onun kısa ve özlü tarifini hatırlatalım: Türkiye halkına Türk denir! Cumhuriyet’in temelleri de sınıfsız ve imtiyazlı zümrelerin olmadığı bir toplum yaratmak için böyle kavrayıcı, kucaklayıcı bir anlayışla atılmıştır. MHP’nin çıkış noktası budur.

Modern Batı’da millî devlet anlayışı yerleşip kökleşmiştir. Nasıl ABD’de yaşayan milyonlarca Alman veya İtalyan anayasal zeminde eşit statü isteyemezse, nasıl Fransa’daki Tunus kökenliler Anayasa’ya göre Fransız ise Türkiye’de de herkes Türk’tür. Batılı ülkelerde kimse etnik dilini ülkede geçerli olan dille anayasal zeminde eşitlik isteyemez. Çünkü tek dillilik, devletin bekası için olmazsa olmaz şarttır. Elbette bu, yerel ve etnik dillerin inkârı veya baskılanmasını gerektirmez. Kültürel çeşitlilik elbette meşrudur ve demokratik haktır. Ancak bu çeşitliliğin çok parçalı bir toplum yapısına dönüştürülmesi düşünülemez. Aksi hâlde devletin varlığı, toplumun bütünlüğü ortadan kalkar. Bunun dışında herhangi bir kabul, Türkiye’nin bölünmesini isteyenlerin düşüncesidir. Zaten PKK’nın nihai hedefi de Türkiye’yi bölmektir. Şimdi bunu bile bile MHP’nin PKK’nın siyasi kanadıyla aynı masaya oturmasını istemek andavallılıktır.

PKK; küresel aktörlerin Türkiye’yi bölme projesidir. Büyük Orta Doğu Projesinin Suriye ayağı tamamlanmak üzeredir ve bir sonraki adım Türkiye topraklarında atılmaya çalışılacaktır. Bunun için kullanılacak taşeron da PKK’dır. Yani PKK ve onun siyasi kanadı, devletin kucağında pimi çekilmeye hazır bir saatli bombadır. Bu bombayı kucağımıza AKP iktidarı koymuştur. AKP’nin ötekileştirme ve kutuplaştırma siyaseti yüzünden bu toplumun ayrılmaz bir parçası olan insanlar, artık kendilerini farklı bir toplumun parçası olarak girmeye başlamışlardır.

HDP, şimdi Türkiye partisi rolü oynamaktadır. Ama takındığı demokrasi maskesinin arkasında ayrılıkçılık, bölücülük gizlenmektedir. HDP hâlâ Kandil’den talimat almakta, İmralı canisine yaslanmaktadır. Söz gelimi koalisyon görüşmeleri için masaya oturduklarında ilk şartları bebek katilinin serbest kalması olacaktır. Bu konuda MHP’yi suçlamaya ne Hıncal Uluç gibi desteksiz atan palavracıların ne de başkalarının hakkı vardır.

MHP’den, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün düşmanlarına kendi elleriyle iktidarı teslim etmesi veya onun iktidar ortağı almasına çanak tutmasını beklemek akılsızlıktır, ahlaksızlıktır. HDP’nin önce halka Türkiye partisi olarak neyi amaçladığını anayasal düzlemde nasıl bir Türkiye fotoğrafı istediğini açıkladığında gerçekler zaten ortaya çıkacaktır.

Türkiye’nin bütünlüğü ve toplumsal barışın devamı, parti menfaatlerinin üstündedir. Yüzde 13’ün üstünde oy almaları PKK’nın meşru olarak kabul edilmesini gerektirmez. Kendi sözcülerinin de söylediği gibi bu oylar emanettir. Büyük çoğunluğu AKP’nin tek başına iktidarını ve Erdoğan’ın tahakkümüne son vermek için emanet edilmiştir.

Bu partiyi gerçekte ait olduğu yerden sahip olduğu konumdan başka bir yere koymak, AKP’nin devlet imkânlarını seferber ettiği, elini verdiği bölücü terör örgütüne kolunu kaptırmak olacaktır.

PKK her zaman daha fazlasını isteyecektir.

Seksen milletvekili çıkarmış olması HDP’nin PKK’nın siyasi kanadı olduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz.

Hâl böyleyken Hıncal’ın mantığıyla bakıldığında iç savaşı önlemek için HDP’ye daha fazla taviz verilmelidir.

Oysa PKK’yı ilelebet Türkiye’nin gündeminden çıkarmanın yolu onu meşrulaştırmak değil, bilakis yok etmektir. Çünkü PKK; tahakküm, kan ve gözyaşı demektir. PKK; sosyal barışın olmaması, kavga kültürünün yerleşmesi, komşunun komşuya düşmanlık etmesi, vatandaşların birbirine silah çekmesi demektir.

HDP çağrı yapıp da Kandil’de yuvalanan eşkıyanın silah bırakmasını istememiştir. Çünkü HDP, PKK’nın ta kendisidir. Elbette kendi kendisine silah bırakma çağrısı yapmayacaktır.

Hâl böyleyken Türkiye partisi gibi görünerek Türkiye’nin altını oyan bir örgüte meşru özüyle bakmak, onun önünü açmak intihar anlamına gelecektir.

Türkiye’nin en büyük sorunu, çapsız bir takım kalem erbabının sureti haktan görünerek kendilerini alleme ve akil saymaları, her konuda fikir beyan edip kafa karışıklığına ve kaosa yol açmalarıdır.

Hıncal Uluç, “MHP’de bir âkil yok mu?” derken bile kendisini âkil yerine koymaktadır. Oysa Hıncal gibi karakter zaafı içindeki ve kıvırmaya müsait tiplerin arasından seçilen akillerin sayesinde(!) Türkiye’de Kürt kökenli vatandaşlarımızın önemli kısmının oyları HDP’ye itilmiştir. Akiller sayesindedir ki PKK şımardıkça şımarmış, kendini dev aynasında görmeye başlamıştır.

Bilinmelidir ki Türk devleti güçlüdür; değil PKK bütün terör örgütleri bir araya gelseler onu yıkmaya güçleri yetmeyecektir. Şükür ki MHP ve Türk milleti aylakta ve müteyakkız durumdadır.

MHP halka verdiği sözlerde durmaz ve kayıtsız şartsız bir koalisyona evet derse asıl o zaman millet eliyle Meclisin dışına itilecektir. Hele koalisyon ortağının veya dışarıdan destekleyen partinin HDP olmasını MHP asla tabanına ve milliyetçi muhafazakâr kitlelere anlatamaz.

Hıncal Efendi’ye son sözümüz şudur:

Bre densiz Hıncal! MHP Liderine ve partimize hakaret ederken partimize oy vermiş 7 buçuk milyon insana da saygısızlık ettiğinin farkında mısın?

Ülkeyi yıllardır dikta rejimiyle yönetip 7 Haziran’da milletin tokadını yiyen Tayyip Erdoğan’a çıtını çıkaramayıp MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi diktatörlükle suçlaman, aptallığın daniskasıdır.

Otur oturduğun yerde ve yandaş gazetelerin amiral gemisinden aldığın tatlı paralarla Boğaz’da keyfini sürmeye devam et. Aksırıncaya tıksırıncaya, boğuluncaya kadar yandaş pastasından ye!

Ancak haddini de bil!

Senin gibilerin Boğaz’da zıkkımlanıp Türkiye’nin meseleleri hakkında ahkâm keserken Türkiye gerçeklerinden ne kadar uzaklaştıklarını cümle âlem bilmektedir artık.

Sen kimsin de Bahçeli’nin liderliğini sorguluyorsun?

13 yıldır AKP iktidarının yolsuzlukları konusunda tek cümle etmeyen, tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenirken, adalet mekanizması yandaşlar tarafından yok edilirken sen nerelerdeydin?

17-25 Aralık Yolsuzluklar sürecinde nerelere saklandın?

Bari bundan sonra sus da senin ne mal olduğunu bilmeyenler seni adam sansınlar!

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort