DOLAR32,3137% -0.01
EURO35,2052% 0.59
STERLIN41,4146% 0.01
FRANG36,1047% -0.1
ALTIN2.403,52% -0,48
BITCOIN67.499,990.251

46 yıldır çizgimizden sapmadık

Yayınlanma Tarihi :
46 yıldır çizgimizden sapmadık

Ramazan Bayramını yoğun bir şekilde ilimizde geçiren MHP Milletvekili Mehmet Parsak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

MHP’nin kuruluşundan bugüne kadar çizgisini hep muhafaza ettiğini söyleyen Parsak, “Sırf hükümette yer alabilmek adına kırmızı çizgilerimizden vazgeçemeyiz. Bu çizgiler şahsi menfaatler asla oluşmamıştır. Yalnızca milletimizin bekası için ortaya koyduğumuz prensiplerdir” dedi. MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak Ramazan Bayramını oldukça yoğun bir programda geçirdi. Parsak, Ramazan Bayramı ve gündemdeki siyasi konular üzerine önemli mesajlarda verdi.ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİN KABİRLERİNDE DUA EDİLDİ
Arife Günü ve Ramazan Bayramının 3 günü a ilçelerimizde ve il merkezinde ziyaretlerde bulunan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak ilk olarak Bolvadin ilçesini ziyaret ederek Ülkücü Şehit Alpaslan Gümüş ve Ekrem Alyüz’ün kabrinde dua etti. Daha sonra Bolvadin Teşkilatını ve ilçe esnafını ziyaret eden Parsak, seçim dönemi MHP’yi gösterilen teveccüh nedeniyle teşekkür etti. Bolvadin’in ardından Şuhut ve Sultandağı MHP teşkilatlarını ziyaret eden Parsak, burada da iesnafla bir araya gelerek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
PROTOKOL BAYRAMLAŞMASINA KATILDI
Bayramın ilk günü ise İmaret Camii arkasında bulunan Taş Medrese’de bayramlaşma törenine katılan Parsak yaptığı açıklamada, “Bayramlar bizleri biz yapan en önemli değerlerimizdir. Türk-İslam dünyası üzerinde dolaşan kara bulutların dağılmasını diliyoruz. Tüm hemşehrilerimin Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.DÜN NE DEDİYSEK BU GÜNDE AYNISINI SÖYLÜYORUZ
Bayramın 2. Günü ise Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan MHP Milletvekili Mehmet Parsak, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularına cevap verdi.
MİLLETİMİZ ÖNEMLİ BİR MESAJ VERDİ 
7 Haziran seçimlerinin en önemli sonucunun AKP’nin tek başına iktidarı kaybetmesi olduğunu vurgulayan Parsak, bunun ülke siyasetine önemli bir paradigma değişikliği getirdiğini söyledi. Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ifade eden Parsak, yüce milletimizin siyasilere ve özellikle de AKP’ye önemli bir mesaj verdiğini, bu aşamadan sonra “ben yaptım oldu” yaklaşımındaki, uzlaşma kültüründen uzak AKP siyasetinin yerini millet yararına, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü esas alan bir yaklaşıma bırakmak durumunda olduğunu kaydetti. Bu süreçte milletimizin rahatladığını da ifade eden Parsak, artık ülkemizin bir gecede çıkarılan torba kanunlarla yönetilmeyeceğini kaydetti.
KUTUPLAŞMA BİTMELİ
13 yıllık AKP iktidarı döneminde milletin birbiriyle zıtlaştığını, kutuplaştığını ve bunun çok ciddi bir tehlike olduğunu kaydeden Parsak, “ AKP’nin “biz tek başına iktidardan düşersek istikrar yara alır ve ülke krize sürüklenir” söylemiyle yine de yüksek bir oy aldığını söyleyen Parsak, seçim sonrası bu korku senaryolarının gerçekleşmediğinin görüldüğünü ifade etti. Avrupa Birliği üyesi 27 ülkelerin 23’ünün koalisyonla yönetildiğinin altını çizen Parsak, koalisyonun ve koalisyon arayışlarının kötü bir şey olmadığının milletimizce anlaşıldığını, tersine bir denge kurulması ve gerginliğin azaltılması noktasında koalisyonların faydalı olabileceğinin görüldüğünü söyledi.  
ÇÖZÜM SÜRECİ ADI ALTINDA MİLLETİMİZE YUTTURULMAYA ÇALIŞILAN ÇÖZÜLÜŞ VE İHANET SÜRECİ SONA ERDİRİLMELİDİR
MHP’nin kırmızı çizgilerinden birisinin çözüm süreci adı altında çözülüş ve ihanet sürecinin sona ermesi olduğunu kaydeden Parsak, “Gerçekleşen seçimlerde AKP yaklaşık %9 civarında oy kaybetmiştir. Bu oyun %3’ü MHP’ye gelirken geriye kalan %6’sı HDP’ye yönelerek, bu partinin barajı aşması ve meclise girmesinde önemli pay sahibi olmuştur” dedi.
BAHÇELİ İLKELİ BİR SİYASETÇİ
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin seçim gecesi yaptığı açıklamaya da değinen Parsak, “Genel Başkanımız, AKP’nin, milletimizin 7 Haziran mesajını doğru almamış olması ve eski iddialarını sürdürmekte kararlı olması halinde, bugüne kadar çözüm süreci adı verilen ihanet oyununu herkesten habersiz birlikte yürüten AKP ve HDP’nin koalisyon yapmasının uygun düşeceğini, bu seçenek mümkün olmazsa benzer şekilde bölünme politikaları, “Dersim” vb. konularda birlikte hareket eden AKP ve CHP’nin bir koalisyon kurabileceğini, bunun da mümkün olmaması halinde ise AKP-CHP-HDP gibi anayasa değiştirebilecek güce sahip bir koalisyonun kurulabileceğini belirtmiştir. Bu partilerin bugüne kadar takip ettiği siyasetten hareketle bu ihtimalleri öne süren Genel Başkanımız, tüm bu ihtimallerin gerçekleşmemesi halinde MHP’nin ülkeyi yönetme sorumluluğundan kaçmayacağını ve üzerine düşeni yapacağını ancak bu noktada bazı kırmızı çizgilerinin bulunduğunu kararlılıkla ifade etmiştir.” dedi. Tüm bunların ardından “gerekiyorsa erken bir seçim ne zaman yapılabiliyorsa ona da varız” diyen Bahçeli’nin yaklaşımının ısrarla saptırılmaya çalışıldığını kaydeden Milletvekili Parsak, “MHP her zaman olduğu gibi bugün de, gerekli şartların milletimiz lehine oluşması halinde elini değil, gövdesini taşın altına koymaktan çekinmeyecektir.” şeklinde konuştu.
KIRMIZI ÇİZGİLER MİLLETİMİZ İÇİNDİR
MHP’nin kırmızı çizgilerinin keyfi olarak belirlenmediğini kaydeden Parsak, “MHP’nin kırmızı çizgileri her vatandaşımızın isteği, her vatandaşımızın refleksidir. MHP ne diyor? Cumhurbaşkanı anayasal sınırlarına çekilsin keyfi yönetim sona ersin diyor. Buna hangi vatandaşımızın itirazı vardır? Yolsuzlukların üzeri kapatılmasın, 17-25 Aralık Süreci aydınlatılsın ve sorumlular yargılansın diyoruz. Bunu istemeyen bir vatandaşımız var mı? Çözülme sürecinden vazgeçilsin, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü esas alınsın diye ısrar ediyoruz. Etmeyelim mi? Türk Milleti’nin mesajı açıktır, Türk Milleti adil, demokratik ve milli bir hükümet istemektedir. Biz de milletimizin bu isteklerini kırmızı çizgilerimiz olarak koalisyon görüşmelerinde savunacağız” dedi.
AKP BİR TERCİH YAPACAK
Bugüne kadar her siyasi kesime ayrı ayrı mavi boncuk dağıtmaya alışkın AKP için, artık bir tercih yapma vakti gelmiştir. AKP ya milletimizin mesajını dikkate almayarak CHP ve HDP’ye yönelecek ya da MHP’nin ve milletimizin kırmızı çizgileri çerçevesinde bir koalisyona evet diyecektir. Bu tercih AKP’nin tercihidir, AKP’nin doğru tercihi yapamaması halinde ise gerçekleşecek bir erken seçimin sorumluluğu yine AKP’de olacaktır” şeklinde konuşan Parsak, kimsenin bu konularda MHP’yi suçlamaya hakkının olmadığını kaydetti. 
HDP’Yİ YOK SAYIYORUZ
Terör örgütünün Meclisteki temsilcisi olarak HDP’yi gördüklerini kaydeden Parsak  “Biz Sayın Genel Başkanımızın deyimiyle HDP’ye flu bakıyoruz, adeta onları görmüyoruz, yok kabul ediyoruz. 30 yıldır ülkemizi kan gölüne çeviren, binlerce güvenlik görevlimizi, öğretmenimizi, doktorumuzu, memurumuzu şehit eden, 30 bin den fazla insanın kanını akıtan bebek katilinden emir alan, TBMM’den İstiklal Marşımızı bile okumaktan imtina eden, Milletvekili yemini öncesi basın karşısına çıkarak inanmadıkları şeylere yemin ettiklerini söyleyen, PKK’nın meclisteki temsilcisi olarak değerlendirdiğimiz HDP ile koalisyon dahil hiçbir siyasi yakınlık kurmayız” dedi.
MHP Milletvekili Mehmet Parsak, Ramazan Bayramı öncesi başlattığı ilçe ziyaretlerine bayram sonrası da devam edecek. Parsak, hem ilçe teşkilatlarına hem de vatandaşlara teşekkür ziyaretinde bulunacak. 

MHP 2. gün bayramlaştı

mhp-2-gun-bayramlasti

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar il teşkilatı bayramın ikinci günü parti binasında bayramlaştı.

Ramazan Bayramı nedeniyle büyük mutluluk yaşadıklarını söyleyen MHP İl Başkanı Raşit Demirel, “Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, küslüklerin sona erdiği güzel bir bayram geçiriyoruz” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi’nde bayramlaşma programı bayramın 2. Gününde parti binasında gerçekleştirildi.  MHP İl Başkanı Raşit Demirel, MHP Milletvekili Mehmet Parsak, 24. Dönem Milletvekili Kemalettin Yılmaz, 21. Dönem Milletvekili Mehmet Telek, Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı, MHP Kadın Koordinasyon Kurulu Başkanı Raziye Akalan, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Halil İbrahim Ata, TÜRKAV Başkanı İhsan Yağcı, İl, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

ÖRNEK BİRLİKTELİK

Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan MHP Milletvekili Mehmet Parsak, “Bugün bayramlaşma programımıza teşkilatlarımızın tüm üyelerinin katılması bizleri son derece mutlu etti. Bu birliktelik MHP’nin her bir üyesinin birbirine karşı nasıl kenetlendiğini en güzel şekilde gösteriyor. Tüm hemşehrilerimizin, Yüce Türk Milletinin ve İslam aleminin mübarek ramazan Bayramını tekrar kutluyorum” dedi.

BAYRAM İNSANLARI KENETLİYOR

MHP Milletvekili Mehmet Parsak’ın ardından konuşan MHP İl Başkanı Raşit Demirel ise programa katılan herkesin bayramını kutladı. Ramazan Bayramı’nın acı ve göz yaşının son bulmasına vesile olmasını isteyen Demirel, “Allaha şükürler olsun ki güzel bir Ramazan ayı geçirmemize vesile oldu. Yine aynı mutluluk ile bayramımızı kutlayacağız. Mübarek Ramazan ayının ardından yeni bir bayrama daha ulaşmış bulunmaktayız. Bayram; paylaşmanın, dayanışmanın, hatırlamanın ve gönüllere girmenin eşsiz bir fırsatıdır. Dostluğun, yakınlığın, hal ve hatır sormanın manevi miladıdır. Bayram süresince büyükler ziyaret edilecek, küçükler sevindirilecek, umutlar tazelenecektir. Dargınlıklar bitecek, yüreklerde vuslat tomurcukları açacak, ertelenmiş kucaklaşmalar ve gecikmiş buluşmalarla kardeşliğimiz daha da pekişecektir. İslam aleminin ve Ortadoğu’nun adil, kalıcı ve saygın bir barışa; sağlam bir uzlaşma ve anlaşmaya ihtiyacı vardır” diye konuştu.

DÜNYA BUNDAN ZARAR GÖRECEKTİR

Demirel şunları söyledi: “ Aynı zamanda Türkiye’nin huzur ve bekası açısından da bu şarttır. Yapay ayrımlara, üretilmiş ve projelendirilmiş düşmanlıklara karşı herkes ittifak halinde dayanışmanın safında yerini almalı ve fitneye göğüs germelidir. Etnik, mezhep ve siyasi temelde kışkırtılan bölünmeler durmazsa, akan kan kesilmezse ve körüklenen ihtilaflar çözülmezse sadece Ortadoğu değil, tüm dünya bundan zarar görecektir. Ülkemizin ve komşu coğrafyaların dirliğe, birliğe ve sağduyuya ulaşması en büyük arzumuzdur. Allah’tan niyazım odur ki, her günümüz bayram olsun, her anımız sevinçle dolsun. Bu vesileyle hemşerilerimizin ve aziz milletimin mübarek Ramazan Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort