ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4396
EURO
10,0747
ALTIN
492,32
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Pazar Sıcak
35°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
38°C
Çarşamba Sıcak
37°C
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...
Gazi KARABULUT İbn-i Haldun’un  coğrafyanın insan, kültür ve ekonomi üzerindeki etkilerini ihtiva eden Mukaddime’sinden hareketle (1377) özetie dönüşmüş olan “Coğrafya kaderdir,”  sözü Türkistan topraklarıyla ne kadar da örtüşmektedir. Mukaddime, coğrafyanın belirleyici bir etken olduğunu ve insanlığın yaşadığı coğrafyaya göre bir medeniyet inşa ettiğini detaylandırır.  Asırlarca Türk medeniyetine ev sahipliği yapan...
Fuat Yılmazer     Kıymeti tam bilinmemiş ilim adamlarımızdan Prof. Dr. Doğan Aydal’ın maden ve petrollerle ilgili olan eserlerini kitaplığımdan çıkardım. Önceden okuduğum ve altını çizdiğim bölümlere tekrar bakmaya başladım.     Yıllar önce idi. Doğan Aydal hocanın kitaplarını okumaya başlamıştım. Okuma sırasında kendisiyle görüşmem gerektiği kanısına varmım, e posta adresinden mesaj...
Atilla Çilingir        1974 Kıbrıs zaferimizin 47’nci yıldönümü geçtiğimiz 20 Temmuz’da KKTC’de törenlerle kutlanırken, Lefkoşa’daki tören alanından liderlerin vermiş olduğu mesajlar çok çarpıcıydı.        Özellikle son dönemde Türk tarafının adada anlaşmaya odaklı girişimlerinin Rumlar tarafından her defasında ret edilmesinin yol açtığı çözümsüzlük, Türkiye’nin çözüm adına Kıbrıs’ta bir 60 yıl daha Rum tarafını...

‘HINCAL’ EFENDİYE AÇIK MEKTUP

‘HINCAL’ EFENDİYE AÇIK MEKTUP
22.07.2015
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “Sabah Gazetesi Yazarı Hıncal Uluç tarafından MHP’ye yöneltilen haksız suçlamalar” üzerine kendisine açık mektup gönderdi. 

Yalçın’ın mektubu şöyle:

630xNxHaberRes_43452.jpg.pagespeed.ic.91dWZjnUW5

“Hıncal Efendi,

Ön yargılarınla pislediğin köşenden yine partimize ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye hadsiz ve seviyesiz cümlelerle yaptığın saldırıyı nefretle okuduk.

Kiralık kaleminden; akıl, fikir, sağduyu ve feraset yerine şirretlik, buğz ve kin damlıyor.

Yine gerçekleri saptırıyor, yine mutadın olan yalan ve iftirayla kamuoyu gündemini kirletiyorsun.

IŞİD veya PKK’nın kanlı eylemlerini durdurmanın, halkı teskin etmenin yolu samimiyetsiz ve sonuç almayacağı belli olan bir ortak bildiriyle imza atmak değildir.

Devletin halka yönelik saldırıları ve terör eylemlerini engellemek için alacağı tedbirler bellidir.

Selahattin Demirtaş’ın dediği gibi “Herkes kendi güvenliğini sağlasın.” anlayışı karşısında yapılacak şey, sudan bildirilerle vakit kaybetmeyip Türkiye’nin büyüklüğünü göstermek, en kuvvetli en caydırıcı güvenlik tedbirlerini almaktır.

Öyle tedbir alınmalıdır ki sadece IŞİD değil, kucağımızdaki silahlı terör örgütü PKK da caydırılmalıdır. Türkiye bunu yapacak güce sahiptir. Ama öncelikle bunu isteyecek ve bu cesareti gösterecek bir iktidarın iş başında olması lazımdır.

PKK iç savaşa yeltenmesin diye onu tanımak zorunda mıyız Hıncal Efendi?

PKK’nın siyasi kanadını tanıdığımız takdirde mesele hallolmuş mu olacak?

Eğer öyle sanıyorsan yanılıyorsun! Asıl sorun ondan sonra başlayacak.

Peki, PKK’nın siyasi kanadının birlik ve bütünlüğümüze doğrudan tehdit oluşturan zehir zemberek açıklama ve eylemleri hakkında senin neden çıtın çıkmıyor Hıncal Efendi?

Korkuyorsun değil mi? Senin gibi ödleklerin ne mal olduğunu iyi biliriz biz!

Sen belki duymamışsındır. Şu günlerde MOSSAD ajanlarıyla PKK militanları Amanos Dağları’nda yeniden bir takım hazırlıklar peşindeler. 31 Mayıs 2010’da aynı iş birlikçilerin İskenderun’da 7 askerimizi şehit ettiklerini hatırlıyor musun?

Ama sen ehlikeyif olduğun için Suriye’nin kuzeyinin neden Akdeniz’e bağlanmaya çalışıldığı umurunda bile değil.

Suruç’ta 32 vatandaşımızın hunharca öldürüldüğü kanlı eylemin nasıl bir mesaj içerdiği; saldırının, Türkiye’yi PKK’nın kuyruğuna takmak için küresel güçler tarafından planlandığı da umurunda değil.

IŞİD, küresel güçlerin sadece mayın eşeğidir Hıncal Efendi.

Onun eylemleri adım adım Suriye’nin kuzeyinde bir Kürt devletinin teşekkülüne zemin hazırlamaktadır.

IŞİD; PYD’nin, dolayısıyla Orta Doğu’daki ayrılıkçı Kürt hareketinin uluslararası kamuoyunda meşrulaşması için organize edilmiş bir terör canavarıdır.

Bu senaryonun ileri safhası da Türkiye’de denenecektir.

Suruç’taki kanlı saldırının; Türkiye’yi, çözüm sürecinin dönüşü olmayan yol olduğunu kabule zorlamak için düzenlendiği ortadadır.

Ne yazık ki senin gibi zavallı gazeteci taslakları bunları değil, gazetedeki köşesini ve İstanbul’daki rahatını düşünmektedir.

Senin gibilerin çıkarcılığı ve nemelazımcılığı yüzünden PKK şımartılmıştır.

Çözüm süreci adı altında bir Frankenştayn’ın, terör canavarının yaratılmasında senin gibilerin katkısı ve vebali vardır.

Sayın İlber Ortaylı son olaylar karşısında insanlara “Zorunlu dün dersi verilmelidir.” diyerek müthiş bir tespitte bulunmuştur.

Geçmişte; bilhassa Osmanlının son döneminde yaşananlardan, sömürge tipi aydınların Batı’nın reform dayatmalarının arkasından gitmelerinin devleti nasıl batırdığından en çok da senin gibilerin alacağı ibret dersleri vardır.

Senin mazideki benzerlerin olan sömürge tipi Osmanlı aydınları, Batı’nın dayatmalarını demokrasi ve insan haklarının gereği zannederek devletin parçalanmasına yol açtılar.

Millî Mücadele kurmaylarının ve dedelerimizin kanları pahasına yeniden kurdukları kardeşlik bağlarını ise şimdi PKK koparmaya çabalıyor.

Martin Luther King’in rüyasına gelince… Bu topraklarda çeşitli kökenden insanlar bin yıldır kardeşçe yaşıyorlar.

Bütün kötü niyetli çabalara rağmen şükür ki hâlâ el ele gönül gönüledirler. Ayrıca Türkiye’nin toplumsal ve kültürel yapısı ABD ile aynı değil.

Orada zencilerle beyazların bir araya gelmelerinin hikâyesi üç yüz yılı bile bulmaz. Gerçek bu ama PKK’nın kanlı eylemleri senin gibi korkak aydın taslaklarını yıldırdığı için dillendiremiyorsun.

Çünkü sen ve senin türünden cebin adamlar, Boğaz’daki rahatınızdan taviz vermemek için PKK’ya ödün vermeyi yeğliyorsunuz.

Örnek verdiğin ülkeyi yönetenler, bugün bin yıllık kardeşliğe göz diktiler Hıncal Efendi!

Onlar için renk, dil, din ve ırk fark etmiyor. Bölüp parçalayıp yönetiyorlar. Martin Luther King’in kardeşleri de bu misyonla yetiştiriliyor orada.

Sen de bal gibi biliyorsun ki PKK’nın arkasında ABD var.

Suriye’de bağımsız devlet kurmaya çalışan PYD’nin arkasında ABD var.

Senin Türkiye’ni geleceğiyle ilgili sahte endişelerinse gerçeklerden uzak ve ikiyüzlü bir romantizmden öteye geçmiyor.

Senin romantizm edebiyatın sadece PKK’nın değirmenine su taşıyor anladın mı Hıncal Efendi?

Sen sadece çıkarını düşünüyor, AKP yanlısı gazetende bu partinin tetikçiliğini yapıyorsun.

Bizler, senin ve senin gibi tatlı su aydınlarının takipçisiyiz. MHP’ye ve camiamıza saldırdığında; hak ettiğin cevabı daima, anında vereceğiz.

Senin gibilerin kirli ve çirkin yüzünü, iş birlikçiliğini, eyyamcılığını sık sık yüzlerine vuracağız. Bunu böyle bilesin Hıncal Efendi! “

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.