DOLAR32,3002% -0.04
EURO35,1301% 0.48
STERLIN41,5407% 0.17
FRANG36,0615% -0.21
ALTIN2.403,92% -0,47
BITCOIN67.456,540.25

‘ERKEN SEÇİM TEDAVÜLDEN KALKMIŞTIR’

Yayınlanma Tarihi :
‘ERKEN SEÇİM TEDAVÜLDEN KALKMIŞTIR’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü bir dönemden geçen Türkiye’mizin, tam bir istikrarsızlık ve belirsizlik sarmalında olduğunu belirterek, “Türkiye’nin bu denli sıcak ve sorunlu bir gündemi varken; AKP ile CHP’nin kaçak güreşmesi, birlikteliğe yanaşmaması, masayı devirmek için bahane arayışları bir defa siyasi sorumsuzluk örneğidir ” dedi.

BAŞBAKAN Davutoğlu’nun, kaçak sarayın telkin ve tazyiki altında günlerdir koalisyon meselesini yokuşa sürdüğünü kaydeden Bahçeli, “PKK terör örgütünün kanlı saldırıları, artan şehadetler tahammül eşiklerini aşmış, milli infiale yol açmıştır. Ülkemiz kan gölüne dönmüştür. Millet ve devlet bekasının aşırı ve anormal ölçülerde tehdit ve tehlikelere maruz kaldığı bugünkü ortamda, hiçbir parti siyasi ikbal ve seçim hesabına odaklanamayacaktır” diye konuştu.

BAHÇELİ, “AKP ile CHP’den beklentimiz Türkiye için istikşafi görüşmelerden sonra insiyatif almaları, inkişafi bir koalisyon hükümetinde buluşmalarıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yerini yurdunu bilmesi ve Anayasa’da tayin edilen sınırlarına tam bir sadakatle görevini ifası akla ve ahlaka uyan en doğru davranış biçimi olarak görülecektir. Ya terörizm Türkiye’yi teslim alacak ya da tüm aktör ve işbirlikçileriyle birlikte kazınıp, sökülüp, silinip atılacaktır” dedi.

630xNxHaberRes_43825.jpg.pagespeed.ic.Uz5AneZE4c

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP ile CHP arasında yapılan koalisyon görüşmeleri hakkında yaptığı açıklamada, “7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinin üzerinden 65 uzun gün geçmesine rağmen demokratik normalleşme, siyasi uzlaşma ve istikrar özlemleri henüz vasat bulamamıştır.

 

Ekonomik dengelerdeki bozulma, sosyal gerilim ve siyasal cepheleşmelerdeki yoğunlaşma bölücü terör örgütünün hain saldırılarına eş zamanlı mesafe almaktadır.

Olağanüstü bir dönemden geçen Türkiye’miz tam bir istikrarsızlık ve belirsizlik sarmalındadır.

Şartlar oldukça ağırlaşmış, gelişmeler vahim bir sınıra dayanmıştır.

Türk milleti her yönden ateş altına alınmıştır.

7 Haziran’da ortaya çıkan demokratik netice hiçbir partiye tek başına iktidar olma imkanı vermediğinden farklı koalisyon arayış ve seçenekleri mecburen gündeme gelmiştir.

Bilindiği üzere, AKP Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu 9 Temmuz 2015 tarihinde yeni hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan almıştır.

Arkasından da TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerle temas ve diyaloglarına sırasıyla başlamıştır” dedi.

 

 “AKP’NİN KAFASI KARIŞIK” 

Bahçeli, “Bu kapsamda 13 Temmuz’da CHP, 14 Temmuz’da MHP, 15 Temmuz’da ise HDP ziyaret edilmiş, koalisyon hükümeti kurulması yönünde ilk adımlar atılmıştır.

Bilahare AKP ve CHP’nin teşkil ettiği heyetler arasında istikşafi mahiyetli görüşmelere 24 Temmuz’dan itibaren geçilmiştir.

 

AKP ile CHP arasında toplamda beş ön görüşme yapılmış; otuz beş saate yakın süren, herkesin dikkatle takip ettiği süreç 3 Ağustos itibariyle sona ermiştir.

Aradan geçen bir haftalık süre zarfında, istikşafi toplantılarla somutlaşan görüş ve değerlendirmeler hazırlanan raporlar vasıtasıyla muhatap genel başkanların bilgisine sunulmuştur.

 

Bundan sonra, AKP-CHP arasında kurulması gündemde olan bir koalisyon hükümetine son karar ve şekli bu iki partinin genel başkanları verecektir.

Bugün Sayın Davutoğlu ile Sayın Kılıçdaroğlu saat 18.00’de Başbakanlık Konutunda bir araya gelecekler, günlerdir sürüncemede bırakılan koalisyon görüşmelerinin seyrini belirleyeceklerdir.

CHP’ye, AKP tarafından koalisyon teklifinin nasıl ve hangi yönde gelişeceği kısa süre içinde netlik kazanacaktır.

Anlaşılmaktadır ki, AKP’nin kafası karışık, onlarca saat görüşmesine rağmen CHP’yle ortaklığa soğuktur.

Sayın Davutoğlu’nun hükümeti kurma görevi almasından buyana geçen 33 günlük sürede koalisyon teşekkülü konusunda umut verici bir mesafe alınamadığı ve güven ortamı tesis edilemediği aşik‰rdır”  dedi.

 

 

 “DAVUTOĞLU, KAÇAK SARAYIN TELKİN VE TAZYİKİ ALTINDA GÜNLERDİR KOALİSYON MESELESİNİ YOKUŞA SÜRMEKTE, VAKİT İSRAFIYLA MEŞGUL OLMAKTADIR” 

Bahçeli, şunları söyledi: “Türkiye’nin bu denli sıcak ve sorunlu bir gündemi varken; AKP ile CHP’nin kaçak güreşmesi, birlikteliğe yanaşmaması, masayı devirmek için bahane arayışları bir defa siyasi sorumsuzluk örneğidir.

Bugüne kadar heyetler arasındaki görüşmelerin verimli ve yararlı geçtiği ısrarla vurgulanmış, beklentiler hep canlı tutulmuştur.

AKP’nin açıkladığı on maddelik koalisyon ilkeleriyle CHP’nin kamuoyuyla paylaştığı on dört maddelik ilkeler demetinin benzerlikler taşıdığı da taraflarca ifade ve iddia edilmiştir.

Ne var ki, beş tur süren istikşafi görüşmelerin makul ve mutlu bir neticeye ulaşmak yerine, zaman geçirmek için sürdürüldüğü, zevahiri kurtarmaya hizmet ettiği kanısı oldukça yaygınlaşmıştır.

AKP ile CHP’nin birbirini yoklaması, keşfe çıkması, nabzını ölçmesi günler ve saatler süren toplantılarla hala olumlu bir kanaate ulaşamamaları Türkiye adına müessir bir kayıptır.

Sayın Davutoğlu, kaçak sarayın telkin ve tazyiki altında günlerdir koalisyon meselesini yokuşa sürmekte, vakit israfıyla meşgul olmaktadır.

CHP’nin hükümete girme iştah ve istediği ise her seferinde akamete uğramaktadır.

Bu anlamsız, izah ve tanımı çok zor olan istikşafi oyalanmaların ülkemiz aleyhine olduğu kuşku götürmez bir gerçektir.

Toplumsal yarılmanın tamir ve onarımı; sosyal ve siyasal bölünmüşlüğün kaynaştırılması AKP-CHP arasında kurulacak bir koalisyon hükümetini her açıdan zorunlu kılmaktadır.

Bu iki parti, tarihin kendilerine yüklediği büyük sorumluluktan kaçmamalı, milli menfaatler doğrultusunda hükümet kurmak için kolları sıvayacak irade ve özeni sergileyebilmelidir.

AKP ile CHP Genel Başkanlarının daha fazla zaman kaybına izin vermeden koalisyon zemininde bir araya gelmek için fedak‰rlık göstermeleri ülkemiz için hayati önemdedir.

 

” ÜLKEMİZ KAN GÖLÜNE DÖNMÜŞTÜR 

Türkiye’nin geçici hükümetle daha fazla devam ve idaresi mümkün olmadığı gibi doğru da değildir.

PKK terör örgütünün kanlı saldırıları, artan şehadetler tahammül eşiklerini aşmış, milli infiale yol açmıştır.

Ülkemiz kan gölüne dönmüştür.

Sadece bugün (dün), Şırnak’ta birisi asker, beşi polis olmak üzere altı vatan evladı; İstanbul Sultanbeyli’de ise bir polis şehit düşmüştür.

Bu düşmanca ve alçakça yapılan saldırılara dayanmak, katlanmak artık söz konusu değildir.

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ederken; ailelerine, silah arkadaşlarına, milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.

Maalesef Türkiye hain terörün fitne kuşatmasına alınmış; iç huzur ve güvenlik ağır yara almış, canlı bombalar, bomba yüklü araçlar ülkemizin her yöresini kana bulamıştır.

Aziz milletimiz her gün tarifsiz acı ve kayba mahkum edilmektedir.

Devlet otoritesi sarsıldığı gibi, birlikte yaşama iradesi kırılmakta, kardeşlik iklimi zehirlenmektedir.

PKK, süreç ihanetinin sağladığı geniş fırsatları azami ölçüde kullanıp, hükümetin onca ihmal ve gevşekliğini alan hakimiyetiyle derinleştirmektedir.

Bölgesel ve küresel projelerin cesamet ve cüret kazandığı şu günlerde ülkemiz kanlı bir iç savaşa doğru hızla sürüklemektedir.

Türkiye’nin toprak ve nüfus bütünlüğünü hedef alan sözde kuzey Kürdistan fitnesi silah zoru, dış baskı, iç kuşatma altında temellenmektedir.

Bu esnada PKK’ya ileri karakolluk yapan siyasi bölücüler, sözde barış tahrikçiliğine ilave olarak, Avrupa ülkelerinde namertçe kulis yapmakta, ihanete destek bulmak amacıyla ziyaretlerini hızlandırmaktadır.

HDP’nin çürümüş mensupları tarafından BM’ne yapılan çağrılar, NATO’ya yönelik davetler terörün uluslararası alana taşınması ve süreç ihanetinin tekrar dirilerek Türkiye’yi yok etmesi emeline açık bir hizmettir.

 

 “TERÖR TÜRKİYE’NİN HER ŞEHRİNE KONUŞLANMIŞ VE MEVZİLENMİŞTİR” 

Bir yandan terörist saldırılarla, diğer yandan küresel dayatmalarla Türkiye’nin yönetilemeyen, ayakta duramayan, egemenliğini savunamayan bir ülke haline getirilmesi ahlaksızca planlanmaktadır.

Karşımızdaki tehlikenin büyüklüğünü hiçbir vicdan sahibi ink‰r edemeyecektir.

Yollar kesilmekte, araçlar ateşe verilmekte, barajlar, elektrik santralleri, enerji hatları suikast ve sabotajlara uğramaktadır.

Terör Türkiye’nin her şehrine konuşlanmış ve mevzilenmiştir.

Ülkemizin şu günkü zifiri ve zillet tablosu duyarlı, milli hassasiyeti yüksek, kalbi vatan sevgisi için çarpan her insanımızı kaygılandırmaktadır.

Bu nedenle AKP ve CHP koalisyon hükümeti kurmak için asılsız, afaki ve içi boş avunmalara sığınmak yerine işbirliği ve ortaklık hukukunu canlandırmalıdır.

Kısaca AKP-CHP koalisyon hükümeti bu hafta içinde mutlaka kurulmalı, Türkiye artık nefes almalıdır.

Açıkça belirtmek lazımdır ki, Türk milleti sandıkta koalisyon mesajı vermiştir.

Seçimden en çok oyu almış iki parti olarak AKP ile CHP buna müzahir hareket etmek, sürekli gündemde tuttukları çözüm ve barış adı altında bir hükümet kurmak durumundadır.

Temsil kabiliyeti yüksek bir koalisyon hükümetinin inşası ateş çemberine düşmüş Türkiye’nin belini doğrultmasına katkı sağlayacaktır.

Terör örgütünün 2 ton bombayla karakollara saldırdığı bir ülkenin siyasi ayak oyunlarıyla, iktidar kavgalarıyla, eften püften anlaşmazlıklarla kaybedeceği bir saniyesi bile olamayacaktır.

Millet ve devlet bekasının aşırı ve anormal ölçülerde tehdit ve tehlikelere maruz kaldığı bugünkü ortamda, hiçbir parti siyasi ikbal ve seçim hesabına odaklanamayacaktır.

Nitekim Türkiye’nin erken seçim gündemi artık tedavülden kalkmış ve ikinci plana düşmüştür.

 

 “İKİ PARTİ MİLLET HUZURUNDA SAMİMİYET İMTİHANINDAN GEÇECEKTİR” 

AKP ile CHP’den beklentimiz Türkiye için istikşafi görüşmelerden sonra inisiyatif almaları, inkişafi bir koalisyon hükümetinde buluşmalarıdır.

Bir hükümet kurulması için gerekli olan Anayasal sürenin geride kalan 13 günlük takvim süresi boşa harcanmamalı, istikrarsızlık planı yapan çevrelere fırsat verilmemelidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yerini yurdunu bilmesi ve Anayasa’da tayin edilen sınırlarına tam bir sadakatle görevini ifası akla ve ahlaka uyan en doğru davranış biçimi olarak görülecektir.

Erdoğan’ın Beştepe’den siyasete güzergah belirleme teşebbüsleri, dış gezilerde, uçaklarda siyasi konularda bilirkişiliğe soyunma gayretkeşliği kesinlikle gayri meşrudur.

Sayın Davutoğlu’nun Erdoğan vesayetinden kurtulması, siyasetin doğasına uygun ve partisinin çizgisine bağlı hareketi koalisyon görüşmelerinin ufkunu açacaktır.

AKP ile CHP’nin ayak sürümeden, sanal tartışma ve kısır çekişmelerin içine düşmeden koalisyon müzakerelerinin ilk sayfasını açmaları beklenen ve arzulanan bir durumdur.

İki parti millet huzurunda samimiyet imtihanından geçecektir.

Artık terör ve bölücülükle çok etkin, çok çetin, çok kararlı bir mücadelenin her boyutuyla icra edilmesi geldiğimiz bu aşamada kaçınılmazdır.

AKP’nin HDP ve PKK’yla birlikte kurguladığı çözüm, barış ve müzakere ezberlerine prim vermeden Türkiye hıyanetin üstesinden gelmelidir.

İkazen hatırlatırım ki, dört bir koldan saldırı altında bulunan, operasyon üstüne operasyon geçiren ülkemizin yeni baştan çözülme sürecine hapsedilmesi felaket olup hem milletimize, hem vatanımıza, hem de geleceğimize tam bir ihanettir.

 

 “YENİ BİR İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELESİ ÖNÜMÜZDEDİR” 

Ya terörizm Türkiye’yi teslim alacak ya da tüm aktör ve işbirlikçileriyle birlikte kazınıp, sökülüp, silinip atılacaktır.

Ya Türkiye paramparça olacak ya da Türk milleti topyekžn ayağa kalkarak bölücü hainleri bu kutlu vatandan temizleyecektir.

Yeni bir istiklal ve istikbal mücadelesi önümüzdedir.

Bundan sonra terörle müzakere niyet ve emaresi taşıyan kim varsa bunun hesabını da asla veremeyecektir.

AKP-PKK arasında kızışan pazarlıkların Türkiye’yi cehenneme çevirmesinden, melanet ve rezaletler serisini takviye ve teşvik etmesinden sorumluluk şuuru olan herkes ders çıkarmalıdır.

Şu da unutulmamalıdır ki, Türk milleti en zor şartlarda ülkeyi yönetimsiz bırakarak azınlık hükümeti senaryosuna bel bağlayan, erken seçim planlayan, kendi kişisel çıkar ve ihtiraslarına ülkeyi kurban vermekten kaçınmayan müflis ve marazi zihniyetleri asla affetmeyecektir.

 

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort