DOLAR 31,2254 % 0.06
EURO 33,9399 % 0.22
STERLIN 39,5620 % 0.03
FRANG 35,5521 % 0.09
ALTIN 2.044,81 % 0,21
BITCOIN 1.975.638 10.947

BÜYÜKATAMAN Balıkesir’de

Yayınlanma Tarihi :
BÜYÜKATAMAN Balıkesir’de

MHP Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN Balıkesir’de Açıklamalarda Bulundu… “ Milliyetçi Hareket Partisi; bağımsızlığımızın son kalesi, bin yıllık kardeşliğimizin köprüsü ve toprak bütünlüğümüzün teminatıdır. „

mhp-genel-sekreteri-ismet-buyukataman-balikesirde-aciklamalarda-bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN’ın Balıkesir Basri Otel’de Genişletilmiş İl Divan Toplantısı münasebetiyle bir basın toplantısı yaparak açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN’ın açıklamaları şöyledir:

Değerli Basın Mensupları,

Kıymetli Dava Arkadaşlarım,

Saygıdeğer Misafirler, 

Sözlerime başlamadan önce sizleri en derin hürmet ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılan 26. Dönem Milletvekilliği seçimleri ve sonuçları ile ilgili kapsamlı değerlendirmelerde bulunmak üzere partimizi temsil makamında olan ülküdaşlarımızla genişletilmiş il divan toplantımızda bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Kıymetli Dava Arkadaşlarım, 

Türkiye adeta nefes almakta zorlanmaktadır. Demokrasi tökezlerken, millî irade kundaklanmaktadır. Bölücü terör örgütünün hain ve alçak eylemleri ülkemizi kana bulamaktadır. Türk milleti yaslıdır ve şehitlerine ağlamaktadır. Anaların yüreği evlat acısıyla kavrulmaktadır. Al bayrağa sarılı şehit tabutları her gün omuzlarda son yolculuklarına uğurlanmaktadır.

PKK’lı alçaklar AKP’nin yardım ve yataklığıyla Türkiye’nin her yerine mevzilenmiş, hayatın her alanına nüfuz etmişlerdir.
Hukuk, demokrasi, özgürlük, güvenlik algısı ve kabulleri AKP’yle birlikte yerle bir olmuştur. İhtiraslarından gözleri kararmış olanlar iyice şımarmışlar ve zıvanadan çıkmışlardır.

Tırmanan huzursuzluk sarmalı, yükselen şaibe dalgası, sürekli ivme kazanan şahsi iktidar mücadelesi ve komşu coğrafyalara doğru artan tahrik kampanyası ortalığı sislendirmiş ve kayganlaştırmıştır. AKP, iktidar direksiyonunda önüne bakmaktan ziyade, aklı patlayan lastiğine takılmış; geçiş güzergâhındaki tümsekleri, kasisleri fark edemeyecek bir ufuksuzluğun içine hapsolmuştur. Bu iktidar başaramamış, sorunların üstesinden gelememiştir. Bu iktidar Türk milletinin bin yıllık vatan tapusunu bölücülere ve BOP’a ipotek ettirmiştir. Milli güvenliğimiz ağır ve sistemli bir suikastla karşı karşıyadır. Dar kafalıların, hamiyetsiz zihniyetlerin ve eşkıyayı hükümdar etmek isteyen memleket çıbanlarının kol gezdiği ve sürekli ilerlediği görülmektedir.

Bizler, Milliyetçi Hareket Partililer, milletimizle el ele vererek yüksek bir enerjiyle “Büyük ve Güçlü Türkiye” ülkümüze doğru hızlı ve güçlü bir atılım yapma azmindeyken ülkemizin içine sürüklenmek istediği durum kaygı uyandıracak bir seviyeye ulaşmıştır. Üzülerek belirtmeliyim ki, süslü söylemler üretmekle yetinip dirayetli politikalar ortaya koymaktan aciz kalan bir siyasi iktidarın yanlış ve muhteris icraatları neticesinde, siyasi karmaşa ve kriz hâlinin gün be gün derinleştiği bir süreçten geçiyoruz.

Değerli Arkadaşlarım, 

1 Kasım’da yapılan 26.Dönem Milletvekilliği Genel Seçiminin üzerinden iki aya yakın bir süre geçmiştir.

Başbakan, AKP’li yöneticiler ve havuz medyası ağız birliği etmiş gibi; 1 Kasım’dan sonra huzurun geleceğini, siyasi belirsizliğin biteceğini söylüyorlardı. İstikrar ve güvenin yerleşeceğini iddia ediyorlardı. Dilinin ayarı kaçmış bazı AKP’liler ise şehitlerin gelmeyeceğini ileri sürüyorlardı. Maalesef hazin ve vahim sonuç ortadadır.  20 Temmuz’dan bu tarafa kabaran bilanço ise korkunç boyutlara ulaşmıştır.

İlçe merkezleri teröristler tarafından kuşatılmakta, saatler süren çatışmalar yaşanmakta, emniyet mensuplarımızın lojmanlarına roketler atılmaktadır. Her gün şehit haberleri gelmeye devam etmektedir. Her gün analar ağlamakta, şehit yakınları feryat etmekte, milletimiz acısını yüreğine gömmektedir. Güneydoğu’da devlet egemenliği teröristlere havale edilmektedir.

1 Kasımla beraber milletin reformdan ve güvenlikten yana güçlü bir tavır koyduğunu söyleyenler dilinizi yutmadıysanız açık açık konuşunuz:
Dökülen şehit kanlarının vebali kimlerin omuzlarındadır? Küçücük yaşta babasız kalan yavruların sorumluluğunu kimler, nasıl üstlenecektir?
PKK’nın hain saldırılarının arkasında, AKP ile pazarlık masasında HDP’nin elini güçlendirme planı vardır.
1 Kasım’dan sonra yeni anayasa ve başkanlık sisteminin gündemin zirvesine oturması boşuna değildir. HDP’nin, başkanlık sistemi dâhil tüm modeller tartışılabilir demesi tesadüfi görülmemelidir. Ve pazarlıklar kızışmaktadır.

AKP’nin başkanlık sistemini kapsayan yeni anayasa hazırlığı içinde olduğu, al ver sürecinin devreye alındığı anlaşılmaktadır. Dememiz odur ki, oyun içinde oyun vardır. Türk milleti 1 Kasım’da sandıktan başkanlık veya yeni anayasa mesajı vermediği halde, böyleymiş gibi propaganda yapan AKP’nin amacı karanlıktır. Seçimin hemen ardından Türk tipi başkanlık modelinin dillendirilmesi, Meksika modelinin hatırlatılması, ne idüğü belirsiz Cumhurbaşkanı sözcüsünün üstüne vazifeymiş gibi referandumdan bahsetmesi milli iradenin saptırılması, Erdoğan’ın parlatılma teşebbüsüdür.

Değerli Basın Mensupları 

Bu şehrimiz Karesi Beyliği’nden Cumhuriyet’e kadar geçen uzun asırlar içerisinde hiçbir zaman yanlışın ve yıkımın içinde olmamıştır.

Umur Bey, Kaya Bey, Zağnos Paşa gibi devlet adamlarının yanı sıra, Şeyh Lütfullah, Hasan Baba, Paşa Sultan gibi manevi hayatımızın muhterem isimleri Balıkesir’in bağrından yetişmiştir.

İlim ve irfan sahibi Mehmet Birgivi, Ali Şuuri Efendi ve Hasan Basri Çantay Balıkesir’in milletimize kazandırdığı alim ve arif isimler arasında yer almıştır.

Balıkesir demek milli mücadele demektir. Balıkesir demek işgal, istila ve ilhaka hayır demektir. Balıkesir demek, mütareke yıllarında Alaca Mescit’te toplanıp da kurtuluştan başka çare olmadığını haykıran kahramanlık demektir. Balıkesir demek, vatanımızın en karanlık döneminde cesaretiyle ileri atılan Leblebici Raşit demektir. Ve Balıkesir demek sırtına adeta Türk vatanını, Türk tarihini alan Seyit Onbaşı demektir. Balıkesir’den “devletleşen belde” diye bahsedilmesi temelsiz değildir.

Devrin otorite boşluğu, yönetici elitin yabancılara boyun eğmesi, acizlerin manda ve himayeyi savunmaları, pek tabii topraklarımızın kirletilmesi buradan şiddetle reddedilmiştir.

Balıkesir’den dumanı tüten milli mücadele ruhu; korkmamış, tavsamamış, pes etmemiş, geri çekilmemiş ve asla da vazgeçmemiştir.

Muhterem Dava Arkadaşlarım, 

Bizim her fırsatta dile getirdiğimiz “millet ebed müddet, devlet ebed müddet” çağrı ve beyanımız kişilerle kaim olmayan tarihi bir derinlik ihtiva etmektedir.
Bazı dönemleri hariç tutarsak, Türk milleti hiçbir zaman fani heveslerin, mefkûre yoksunu cüce heyecanların oyuncağı olmamıştır.
Bu toprakları vatan yapan asaletin çıkar hesabı yapmadan, kendi derdine düşmeden geleceği düşlediği, gelecek nesilleri, gelecekteki torunları için yokluklara göğüs gerdiği bildiğimiz gerçekler arasındadır.

Gözümüzü dört açalım; Türk milleti, ruh köküne düşman iç ve dış odaklar karşısında işgal günlerinden daha tehlikeli bir duruma düşmüştür.

Milletimizin ve devletimizin, içine düşürüldüğü bu zilletten kurtarılması milliyetçi-ülkücü kadrolarla mümkün olacaktır. Türk Milliyetçileri Türkiye’nin bölünmesine, ortak değerlerimizin yok edilmesine, Türk milletinin bir kaos ortamına ve kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyecektir. Misak-ı Millî sınırları içinde üniter yapıda millî devlet olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmesi teşebbüslerine, bedeli ne olursa olsun sonuna kadar karşı çıkacaktır.
Bugüne kadar, Allah’a şükürler olsun ki teslim alınamayan tek kale surlarında Üç Hilal’in dalgalandığı millet kudreti olmuştur.

İçinde AKP’nin de bulunduğu malum çevreler, yıkıma bizi ikna edememişler, sözde çözüm arayışına ortak yapamamışlardır. Ne yaptılarsa bizimle Türk milletinin bölünmesini dahi konuşamamışlardır.

Ne tezgâh kurdularsa, hangi oyunları sahneledilerse başaramamışlar, 46 yıllık şerefli tarihimizden, bir asrı aşan fikri çizgimizden ve bin yıllık beraberliğe duyduğumuz bağlılıktan bizi ayıramamışlardır.

Devletin içine yuvalanmış AKP yönlendirmeli unsurlar, küresel istihbarat uydusu konumundaki reziller, medyada köşe tutmuş bizce malum bazı isimler, küresel alana eklemlenmiş oluşumlar el birliği halinde üzerimize gelmişlerse de hamd olsun sonuç alamamışlardır.

Hatta kurgulanan oyunun içinde MHP’yi ele geçirip, bu mümkün değilse bitirip, milliyetçiliği iyice etkisizleştirmek amacıyla “yeni bir MHP davası” dahi açmak için hazırlık içine girilmiştir.

Çünkü MHP oldukça hainler rahat yüzü göremeyecekler, hedeflerine ulaşmaya muvaffak olamayacaklar ve Türk milletini 36 parçaya ayıramayacaklardır.

Bunu bildiklerinden itibarımızla oynamaya, siyasi onurumuzu kirletmeye, bizi sıfırlamaya ve bu mümkün değilse tutsak almaya dönük ahlaksızca projeler sahnelenmiştir.

Varlığımızı tehdit olarak gören yıkım ekibi, kabahatlerini sırtımıza yüklemeye çalışmış, ayağımızın taşa takılıp düşmesi için ısrarla önümüze tuzaklar döşemiştir.
Bu itibarla bugün yaşadıklarımızı, bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletin birliği ve milli meselelerdeki kararlı dik duruşunda aramak gerekmektedir.
Siyaset kurgularını MHP’siz bir siyaset, bu mümkün değilse Bahçeli’siz MHP üzerine şekillendiren AKP zihniyeti, ülkemiz üzerindeki bütün tasarruflarını hiçbir engelle karşılaşmadan rahatça yürütmek için planlarını devreye soktular.

Küresel güçlerin talep listelerini gerçekleştirmek,

Milletimizi birbirine yabancılaştıracak senaryoları uygulamak,

Milli meselelerde dış dayatmalara boyun eğmek,

Uluslararası görüşmelerde tahkir ve aşağılamaları sineye çekmek,

Ve kimliğini bulamamış bir iktidarın bozmaya çalıştığı kardeşliğin fitne tohumlarını ekmek, işbaşındaki AKP zihniyetinin en büyük emeli ve heyecanıydı.
Bölücülük vadisinde sürekli taraftar toplayan AKP ve güdümlü ortakçıları; sözde ileri demokrasi nakaratı, iyi ve güzel şeyler olacak uyutması, terörist ağırlama törenleri, omurgasız değişim çağrıları, yeni vesayetlere davetiye çıkaran yaklaşımları eşliğinde içinde bulunduğumuz zamana kadar gelmişlerdir.
Esasen her şey net olup, bölünmeyle ilgili tüm ihaleler açık zarf usulüyle yapılmış ve müteahhitlerini bulmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi; bağımsızlığımızın son kalesi, bin yıllık kardeşliğimizin köprüsü ve toprak bütünlüğümüzün teminatıdır. Türk milletinin kalp atışıdır.

Milliyetçi Hareket varsa henüz tüm yollar kapanmış değildir. Milliyetçi Hareket varsa çareler tükenmiş, çıkışlar tıkanmış değildir. Milliyetçi-ülkücü hareket varsa hiçbir şey bitmiş değildir. Milliyetçi Hareket varsa, umutlar diridir. Milliyetçi Hareket varsa, gelecek aydınlıktır. Vazgeçilmez hazinemiz, vatan ve millet sevgisidir. Tartışmaya açık olmayan kararlığımız Türkiye ve Türk milletinin milli, tarihi, kültürel hak ve çıkarlarıdır. Terk edilmez ilkemiz, “Ne mutlu Türküm diyene” diyebilmektir. Üzerine titrediğimiz hassasiyet ise dünyayı Türkçe okuyabilmektir.

Sözlerime son verirken hepinizi bir kez daha sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Cenab-ı Allah yar ve yardımcınız olsun. Sağ olun, var olun.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene.

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort