ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4396
EURO
10,0747
ALTIN
492,32
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
35°C
İstanbul
35°C
Sıcak
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
37°C
Çarşamba Sıcak
35°C
Perşembe Sıcak
36°C
Fuat Yılmazer     Türklerde toprak namustur inancı hâkim bir inançtır. Son yıllarda ona uymayan davranışlar sergilense de bu inanç Türk insanının genlerinde olan ve hiç unutulmayacak bir imandır. Toprak vatandır, vatan İstiklal ve istikbalinizin özgürce haykırıldığı yerdir. Toprak vatandır, vatan namustur. Namus inancı, Türkün özünde sökülüp atılamayacak kadar yerleşiktir. Türkün...
Asena Kınacı Moral Caddede, sokakta, kahvehanede, iş yerinde, her yerde bildiğini de bilmediğini de, üzerine vazife olanı da olmayanı da sürekli, boş ve gereksiz konuşanlar için Türkçemizde bir cümle icat etmişiz. Herkes ve her şey hakkında bilerek- bilmeyerek, anlamlı-anlamsız konuşanlar için söylenen “Ağzı olan konuşuyor.” cümlesi  “halk felsefesi(!)”ne ait güzel...
Kenan EROĞLU             Diyarbakır’daki Müze evden               Şişlideki Müze eve selâm!               Büyük düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önceki paylaşımlarda da belirttiğim gibi; Ziya Gökalp Milli Mücadeleden sonra Diyarbakır’a dönmüş ve “Küçük Mecmua”yı çıkarmaya karar vermişti. Fakat çaresizlik içerisinde kitaplarını satmak mecburiyeti ile karşı karşıya kalmış ve işin en ilginç tarafı...
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...

ÜLKÜCÜLER HACETTEPE’DE TÜRK MİLLETİ ADINA YÜRÜDÜ

ÜLKÜCÜLER HACETTEPE’DE TÜRK MİLLETİ ADINA YÜRÜDÜ
Son günlerde artan terör olayları ile birlikte yıllardır Hacettepe Üniversitesi ve bazı üniversitelerde yapılanan pkk Terör Örgütü üyeleri, öğrencileri hedef alıyor.
 15598
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Kılavuz, Hacettepe Üniversitesi’ni ziyaret ederek pkk’lı teröristlerin öğrencilere yönelik saldırılarına ilişkin bilgi aldı. Hacettepe Üniversitesinde onlarca öğrenci tarafından karşılanan Kılavuz, konunun takipçisi olacaklarını konuyu gereken kurum ve kuruluşlara ileteceklerini dile getirdi.
Üniversitenin kampüsünde Olcay Kılavuz il beraber yürüyüş yapan Ülkücü öğrenciler, durumun Hacettepe’de çok daha kötü olduğunu ve bir çok üniversitede de pkk’lı teröristlerin öğrencilerin eğitim ve öğretim haklarını gasp ettiklerini dile getirdi.
Öte yandan Kılavuz, Ülkü Ocakları’nın resmi internet sitesine bir süre önce açıklamalarda bulunmuş ve Ülküdaşlarımız için ödeyemeyeceğimiz bedel yoktur ifadelerini kullanmıştı.
İşte Kılavuz’un yaptığı o açıklama:
“Terör olaylarının yoğunlaştığı bu günlerde yaşanan elim hadiseler herkesin malumudur. Ülkü Ocakları olarak, ihanet şebekelerinin, ülke sathında birçok üniversitede eğitim ve öğretim faaliyetlerini baltalayacağını, üniversite öğrencilerinin can ve mal güvenliğine kast edeceğini, eğitim hakkını gasp edeceğini, başta Ülkücü Milliyetçi öğrenciler olmak üzere üniversite öğrencilerine yönelik kirli tezgahlar ve sahneleyeceğini defalarca dile getirdik.
Bölücü terör örgütünün, üniversitelerdeki öğrenci görünümlü eli kanlı canilere ihale ettiği alçaklıkları, başta üniversite yönetimleri olmak üzere yetkili tüm mercilere bildirmemize rağmen hiçbir önlemin alınmadığını büyük bir üzüntü ve öfkeyle izlemekteyiz.
Bölücü terör örgütü, kirli emellerini gerçekleştirmek maksadıyla Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde sahneye çıkmıştır.
23 Aralık 2015 Çarşamba günü üniversite yemekhanesinden çıkan iki kardeşimize ve Edebiyat Fakültesinde de yine üç kardeşimize saldıran eli kanlı caniler; kardeşlerimizi, çeşitli sosyal medya hesapları vasıtasıyla hedef göstererek, 24 Aralık 2015 Perşembe günü Ülkücü Milliyetçi öğrencilere karşı bir yürüyüş yapacaklarını duyurmuşlardır.
Nitekim bu yürüyüş, diğer üniversitelerde de yaptıkları gibi üniversite öğrencisi dahi olmayan birçok terör örgütü mensubunun da katılımıyla başlamıştır.
pkk’LI TERÖRİSTLER ÖĞRENCİLERE VE KÜTÜPHANELERE SALDIRMIŞTIR
pkk üyesi eli kanlı caniler, başta öğrenci yurtları, kütüphane ve derslikler olmak üzere birçok yere saldırmış, üniversite içerisinde güvenliklere karşı barikatlar kurarak terör estirmişlerdir.
Üniversite yönetimi, emniyet güçleri ve istihbarat teşkilatı da dahil olmak üzere herkesin bilgisi dahilinde gerçekleşen saldırı amaçlı bu yürüyüş neden engellenmemiştir?
Üniversite dışından gelerek öğrencilerin can güvenliğine kast eden teröristler neden tespit edilmemiştir?
Üniversite içerisinde havai fişek, molotof, bıçak, satır, soda şişesi, taş ve sopalarla boy gösteren pkk’lı caniler, rektörün ifadesiyle “okulun öğrencileri” olarak üniversite yerleşkesine girip terörist faaliyetlere devam mı edeceklerdir?
ÖĞRENCİLERİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOKTUR
Üniversite yönetimi, yurtlarda, öğrenci evlerinde ikamet eden öğrencilerin can ve mal güvenliklerini terör örgütlerinin insafına mı bırakmıştır?
Üniversite öğrencilerinin fişlendiği, hedef gösterildiği, saldırılara maruz kaldığı, can güvenliğinin ortadan kalktığı bir üniversitede koltuk işgal eden idareciler ne tür işlerle meşguldür?
Rektör Murat Tuncer ve yönetimi ile geçtiğimiz dönem gerçekleştirdiğimiz görüşmede hadiselerin ne kadar vahim olduğunu ve bu vahametin ortadan kalkması için alınabilecek önlemler üzerine değerlendirmelerde bulunmuştuk.
ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERE YÖNELİK SALDIRILARA GÖZ YUMULMUŞTUR
Üniversitedeki Ülkücü Milliyetçi öğrencilerin sıkıntıları ve terör örgütlerinin yapılanmaları hakkında bilgilendirdiğimiz rektörün, neler yaptığını ve neler yapmayı düşündüğünü dinlemiştik. Ancak bugün üzülerek görüyoruz ki rektör ve yönetimi o günden bu yana hiçbir şey yapmamış, aksine bölücü terör yandaşlarının saldırılarına, eylemlerine ve ihanetlerine de göz yummuştur.
ÜNİVERSİTE REKTÖRLERİNİ VE GÖREVLİLERİ UYARIYORUZ
Ülkü Ocakları olarak, Hacettepe Üniversitesi gibi bölücü örgüt kampı haline getirilmeye çalışılan tüm üniversitelerin sayın rektörlerini ve güvenlik güçlerini açıkça bir kere daha uyarıyoruz:
Çözüm zırvaları adı altında bölücülüğe ve pkk’ya verilen tavizler nasıl ki ülkemizin cehenneme dönmesine neden olmuşsa, üniversite yerleşkelerinde yuvalanan ve hainlere verdiğiniz tavizler aynı hainlerin üniversitelerimizi de yangın yerine çevirmesine neden olacaktır. Eğitim yuvası olması gereken üniversitelerin terör yuvası olması halinde yaşanacak olayların baş müsebbibi bunlara çanak tutan idareciler olacaktır.
Bizler Ülkücüler olarak, dün olduğu gibi bugün de hem üniversitelerimizde hem de ülkemizin her yerinde, Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü savunmaya, bu uğurda sevdalısı olduğumuz milletimize; her türlü şiddet ortamından uzak durarak önceliğimiz eğitim hayatımızı başarıyla tamamlamış bireyler olarak hizmet etmeye var gücümüzle devam edeceğiz.
SALDIRILARA GÖZ YUMANLAR HESAP VERECEKTİR
Bu süreçlerde idareci koltuklarında oturup da hainlerle iş tutanlardan, onlara yol verenlerden, saldırılarına göz yumanlar büyük Türk Milleti önünde elbet hesap verecektir!
Üniversite yönetimini; ilim zihniyetinin hakim olduğu, hür düşünce ortamının oluşturulduğu, uluslar arası platformlarda ülkemizi temsil kabiliyetini haiz insanların yetiştirildiği, Türk milletine ve devletine karşı kalkışma provalarının yapılmadığı, tüm öğrenci ve idarecilerin can güvenliğinin tesis edildiği bir Hacettepe Üniversitesi’nin oluşması gerektiği bilinciyle hareket etmeye çağırıyoruz.
Üniversitelerimizde yaşanan hadiselerin yakın takipçisi olacağımızdan ve yetkililere yönelttiğimiz sorularımızın arkasını bırakmayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Tek bir kardeşimizin kılına dâhi zarar gelmesine müsaade etmeyeceğiz ve müsaade ettirmeyeceğiz. Sorumluların hesap vermesi için her türlü hukuki yolu kullanacağız.”
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.