DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.609.774 -0.483

Teröre karşı tek yürek

Yayınlanma Tarihi :
Teröre karşı tek yürek

Terör saldırıları sonrası yayınlanan tüm mesajlarda terör lanetlendi. Siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri teröre karşı birlik ve beraberlik mesajları verdiler

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN
Ankara’da askeri servis araçlarına ve Diyarbakır, Lice’de askeri araca yapılan terör saldırılarına ilişkin olarak AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya mesaj yayınladı. Türk Ordusunun kahraman mensuplarına, devlete, millete ve milletin kardeşliğine yönelik olarak gerçekleştirilen kalleş terör saldırısını ve lanetleyen Özkaya; “Türkiye’nin huzuruna kasteden, milletimizde endişe ve üzüntüye yol açmayı amaçlayan terör çeteleri ile bunlara destek olan iç ve dış mihraklar emellerine asla ulaşamayacaklardır.

Hainlere karşı binlerce yıllık tarihimizden aldığımız ilham ve güçle; birlik ve beraberlik içerisinde, tek yürek, tek yumruk olarak mücadele etmekte kararlıyız. Terör eyleminde şehit düşen askerlerimize, vatandaşlarımıza, Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına ise sabır ve metanet diliyorum. Aziz Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

NEREDE BU ÜLKENİN İSTİHBARATI?
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Ankara ve Diyarbakır’da yaşanan terör saldırılarında devlet zaafı olup olmadığını sordu. Köksal, “Ankara’nın göbeğinde Meclis’in dibinde bombalar patlıyorken istihbarat ne işe yarıyor?” sorusunu sordu. Köksal; “MİT’e yapılan onca yatırım, teknik yenilemeler, sözüm ona temizlemeler ve nice reklamların sonucu nedir? Teröristler, cumhuriyetimizin başkentinde, bakanlıkların, TBMM’nin, askeri erkânın yer aldığı noktada cirit atabiliyorlar. Nerede bu ‘milli’ istihbarat ve ne işe yarıyor?

Biz Meclis’te terörün nasıl ve neden yaygınlaştığını, asıl sorumluların kim olduğunu söylediğimizde, bazı milletvekilleri rahatsız oluyorlar. Hiç kusura bakmasınlar, tablo ortada. Her gün canımız yanıyor, hâlâ ‘Başkanlık Sistemi olursa terör biter’ deyip vatandaşı tehdit edebiliyorlar. Akan kanların vebalinin nerede aranacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Eski İl Yönetim Kurulu üyemiz Kelo Karagöz’ün yeğeni Gülşen Yıldız dünkü patlamada hayata veda etti. Ateş düştüğü yeri yakar diyorlar bu ateş hepimizi yaktı. Gülşen kardeşimize ve terörde hayatını kaybeden tüm vatandaşlara, askerlerimize Allah’tan rahmet; ailelerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“SAMİMİ MÜCADELEYE DESTEĞİZ”
MHP Milletvekili Mehmet Parsak, Ankara Kızılay’da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili açıklama yaptı. Kızılay’da Hava Kuvvetleri Komutanlığı yakınında patlatılan canlı bombanın ülkeyi derinden yaraladığını belirten Parsak; “Bu saldırı, Türk Milleti’nin devletine olan güveninin bir kez daha sarsılmasına neden olmuştur. Olayın meydana gelme şekli ve zamanı, terör örgütlerinin istedikleri zaman aralığında, diledikleri noktada, tercih ettikleri araç ve yöntemlerle eylem yapabilecek kontrol ve kabiliyete ulaştıklarının açık bir göstergesidir. Hükümetin her terör eyleminden sonra yaptığı açıklamalar artık klasikleşmiş ve topluma güven vermenin çok gerisinde kalmaktadır.

Olayın ardından Cumhurbaşkanı, Başbakan ve diğer hükümet üyeleri tarafından yapılan açıklamalar, terör karşısındaki çaresizliği ortaya koymakta, bu noktada dile getirilen ‘teröre karşı birlik ve beraberlik içinde olmalıyız’ çağrıları, bizleri hükümetin terör konusundaki samimiyetini sorgulamaya itmektedir. Her adımda bölgeye ilişkin politikalarımız iflas etmiş ve ülkemiz AKP tarafından yanlıştan yanlışa sürüklenmiştir. MHP olarak hükümetin terörle samimi mücadele etmesini bekliyoruz. Samimi ve tutarlı her mücadeleye destek olacağız” dedi.

ASLA GERİ ADIM ATILMAYACAK
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, hain terör örgütünün çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini belirtti. Hainlerce yapılanların yanlarına bırakılmayacağını dile getiren Yurdunuseven; “Hainlerin yaptığı yanlarına kar kalmayacak. Ankara’da ve Diyarbakır’da yapılan saldırıları kınıyoruz. Birliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya hainlerin gücü yetmeyecek. 78 milyon vatandaşımızla bir ve beraberiz. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz.

Türkiye’yi bölmek için uğraş içinde olanların emellerine ulaşamayacaklar. Hainlerin güvenlik güçlerimize ve sivil halkımıza yönelik yaptığı saldırıları kınıyoruz. Ülkemizi, aziz milletimizi ve demokrasimizi hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştirenler ve azmettirenler asla amaçlarına ulaşamayacaklar. Bütün terör örgütlerine karşı verdiğimiz haklı mücadelede asla geri adım atmayacağız” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE ORTADOĞU BATAĞINDAN ÇIKARILMALI
CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, terör saldırılarına karşı birlik ve dayanışma duygusu ile hareket edilmesi gerektiğini belirtti. Demirkırkan, ülkeyi yönetenlerin Türkiye’yi Ortadoğu bataklığından çıkarmasını istedi.
Demirkırkan; “Ülkemizin başkentinde, kalbinde Millet Meclisimizin hemen yanı başında, bugün Diyarbakır-Bingöl karayolunda meydana gelen hain saldırılarda kaybettiğimiz Mehmetçikler, canlar, yaralılar ve yaşanan kaos ortamı nedeniyle milletçe yaşadığımız üzüntünün tarifi yoktur.

Elbette Türk Milleti olarak terör saldırısını gerçekleştirenler ve saldırının arkasındaki aslında herkesçe malum olan görünmez güçlere karşı dayanışma ve birlik duygusu içerisinde hareket etmeye devam edeceğiz. Elbette terörle birlikte hedefine ulaşmaya çalışanların karşısında ulus olarak sağduyulu bir şekilde dimdik duracağız. Partimizin Eski Yönetim Kurulu Üyesi Kelo Karagöz’ün yeğeninin de Ankara’daki patlamada hayatını kaybettiğini öğrendik. Karagöz ailesine başsağlığı dileriz” dedi.

ANA OBJE KARŞITLIK
Afyonkarahisar Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, dünyanın gözü önünde, uluslararası güçlerin bir türlü terörist diyemedikleri hain örgütler tarafından düzenlenen menfur terör saldırısını telin ettiklerini açıkladı. Şahin; “Kınama mesajlarındaki ikircikli tutum ve üslup eylemle amacına ulaşması mümkün olmayan terör örgütünü tam da istediği sonuca adım adım götürmektedir.

Kınama mesajlarındaki ana eleştiri objesi aslında bu mesajların kime karşı olduğunu açıkça göstermektedir. Bizler, hukuka ve adalete gönül vermiş avukatlar olarak, Ankara’da gerçekleşen son terör eylemini ve bir süredir güzel ülkemizi terörle teslim almak isteyen alçakların her türlü terör faaliyetlerini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Eylemde şehid olan vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına sabırlar ve yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Aziz milletimizin, her daim dik duran başı sağolsun” dedi.

TERÖRE KARŞI TEDBİR ŞART
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Türk Eğitim-Sen olarak terörün her türlüsünü bütün kalpleriyle kınayarak telin ettiklerini kaydetti.
Devlet mekanizmalarının terörle mücadelesini sonuna kadar desteklediklerini kaydeden Şenol; “Terör sözcülüğü yapanlara, terörü hoş göstermek için alalama yapanlara karşı da tedbir alınmasını öneriyoruz. Kimse Türk Milleti’ni terörle yıldıramaz.

İçte ve dışta Türk Milleti’ne kefen biçmeye çalışanların sonunun öncekiler gibi korkunç olacağını hatırlatıyoruz. Son olarak bu hadise PKK-YPG-IŞİD gibi taşeron örgütlerin boyunu aşıyor gibi gözükmektedir. Türkiye’nin içteki terör yuvalarını ezmesi ve dışta da Suriye’nin kuzeyindeki insanî duruma müdahil olması, millî sınırlarına sahip çıkması hangi devletleri rahatsız ettiyse bu olayın arkasında onlar aranmalıdır. Suriye’ye işgalci güç olarak kimler geldiyse onlar aranmalıdır” dedi.

MESELE MİLLİ BİRLİK MESELESİ
Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdullah Çelik, terörün kirli ve alçak yüzünü bir kez daha gösterdiğini kaydetti. Hain terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını belirten Çelik şu ifadelere yer verdi: “Terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize de acil şifalar diliyoruz.

Son günlerde şiddetini her geçen gün artıran hain terör saldırılarını, lanetliyor; yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşadığımız topraklarımıza, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanları, güçlü bir Türkiye’den rahatsızlık duyarak, Türkiye’ye çelme takmak isteyenleri lanetliyoruz. ‘Ama’sız, ‘fakat’sız birini diğerinden ayırmadan tüm terör örgütlerine karşı; bütün kardeşlerimizi, bütün vatandaşlarımızı yek vücut olmaya davet ediyoruz. Mesele milli birlik meselesidir. Kast ettikleri huzurumuz, kardeşliğimiz ve milli birliğimizdir.”

HAİN SALDIRILAR SON BULSUN
SMMMO Başkanı Erdal Sayar, başkent Ankara’da ve son zamanlarda ülke de sivillere ve askerlere karşı yapılan terör saldırılarını kınadı. Sayar; “Ankara’nın göbeğinde meydana gelen hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Gerçekleşen nefret dolu bu saldırı nedeniyle büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Saldırıyı gerçekleştirenlerin insanlık değerleri yoktur ve adalet önünde bunun hesabını mutlaka vereceklerdir. Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu hain saldırıların artık son bulmasını temenni ediyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

MÜCADELE DEVAM EDECEK
Sağlık-Sen Şube Başkanı, Memur-Sen İl Temsilcisi Abdülkadir Hız, terörün karanlık ve kanlı yüzünü Ankara’da gösterdiğini belirtti. Alçak terör saldırısında çok sayıda şehit ve yaralı olduğunu kaydeden Hız şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’mizin birliğine, huzuruna ve bütünlüğüne karşı yapılan terör saldırılarını kınıyor ve lanetliyoruz. Bu saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Ülkemize, milletimize, güvenlik görevlilerimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırıları lanetliyor, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Teröristlerin bu insanlık dışı saldırıdaki amacı, Türkiye’de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmaktır.”

KARARLI MÜCADELE ZORUNLU
Tabip Odası Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Oda Başkanı Op. Dr. Murathan Leblebicioğlu, Ankara’da meydana gelen terör saldırısının herkesi derinden yaraladığını ifade etti. Leblebicioğlu; “Son dönemde hem güvenlik güçlerimizi hem de sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırıları, terörle daha etkin ve kararlı bir mücadelenin zorunlu olduğunu bir kez daha göstermiştir. Afyonkarahisar Tabip Odası olarak terörsüz bir ülkede yaşama umudumuzu koruyarak saldırıyı nefretle kınıyor, terörü lanetliyoruz. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz” dedi.

BAŞKANLIK TARTIŞMALARI ZAMANSIZ
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, terör saldırıları hakkında açıklama yaptı. Uysal, açıklamasında başkanlık sistemi tartışmalarının da yersiz ve zamansız olduğunu belirtti. Uysal sözlerine şöyle devam etti: “Ankara’da doğrudan devletin merkezini, milletin kalbini hedef alan menfur saldırıda ve maalesef Diyarbakır-Bingöl karayolunda askeri araca yönelik gerçekleşen hain saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, askerlerimize Allah’tan rahmet; yaralı vatandaşlarımıza ve askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.”

 

(Kocatepe Haber Merkezi)

YORUM YAP

escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort