ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4548
EURO
9,9713
ALTIN
483,77
BIST
1.427
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
27°C
İstanbul
27°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
29°C
Pazar Sağanak Yağışlı
26°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
31°C

PKK terörü, bu kez Hacettepe Üniversitesinde!

PKK terörü, bu kez Hacettepe Üniversitesinde!
26.03.2016
0
A+
A-

Olay karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası değildir. Olay, üniversitelerde yuvalanan PKK militanlarının, milliyetçi, vatansever öğrencilere durmadan saldırmalarıdır.

mhpli-parsak-pkk-teroru-bu-kez-hacettepe-universitesinde

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, BENGÜTÜRK TV Ana Haber Programı’na canlı yayın konuğu olarak geçtiğimiz gün Hacettepe Üniversitesi’nde meydana gelen terör olaylarını değerlendirdi.

“KARŞIT GÖRÜŞLÜ ÖĞRENCİLER” DEĞİL, “PKK MİLİTANLARI”
Önceki gün Hacettepe Üniversitesi’nde meydana gelen terör olaylarının birçok basın kuruluşu tarafından “karşıt görüşlü öğrenciler arasındaki kavga” şeklinde haberleştirilmesine tepki gösteren Parsak, “Olay karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası değildir. Olay, üniversitelerde yuvalanan PKK militanlarının, milliyetçi, vatansever öğrencilere durmadan saldırmalarıdır” dedi.

ELLERİNDE PKK BAYRAKLARI VE APO POSTERLERİ VAR
Hacettepe Üniversitesi’nde meydana gelen olayların bir ilk olmadığına dikkat çeken Mehmet Parsak, “AKP’nin ‘çözüm’ adı altında yürüttüğü ‘ihanet’ politikalarının bir sonucu olarak bölücü PKK militanları, üniversitelerimizi işgal etmiş durumdadır. Bölücü örgüt militanları dün Ege Üniversitesi’nde, Boğaziçi Üniversitesi’nde, Ankara Üniversitesi’nde benzer eylemler yapmışlardı. Bu kalleş eylemlerde Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehit verdik. Her yere Apo posterleri ve PKK bayrakları asan, üniversitelerinde eğitimlerini tamamlamaya çalışan öğrencilere saldıran bu teröristlere ‘dur’ diyecek bir rektör, bir İçişleri Bakanı ne yazık ki yok” şeklinde konuştu.

2 CHP’Lİ MİLLETVEKİLİ DE TERÖRİSTLERİ ZİYARET ETTİ
Olayda yaralanan PKK’lı öğrencilerin ziyaretine ilk önce CHP Ankara İl ve Çankaya İlçe yöneticileri ile CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve CHP’den ihraç edilen Ankara bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın koştuğuna dikkat çeken Mehmet Parsak, “CHP’nin bu tür yapılara karşı tavrını netleştirmesi gerekiyor. Mesele sağ-sol meselesi değildir. Ellerinde sözde PKK bayrakları ve Apo posterleri ile eylem yapan öğrencileri cesaretlendirmek bir milletvekiline yakışmaz” ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTELERİMİZ, “BİLİM YUVASI” OLMALIDIR
Üniversitelerimizin, ‘bilim yuvası’ olması gerektiğini kaydeden Parsak, “Üniversitelerimize yerleşen terörü kınıyoruz ve yetkilileri uyarıyoruz. Bu konuda daha önce de birçok kez uyarılar yapmıştık. Bölücü örgüt militanları üniversitelerde öğrenim görmeye çalışan vatansever öğrencilerimize sık sık saldırıyor, kardeşlerimizin sınavlarına girmelerine engel olmaya çalışıyorlar. İlla birisinin ölmesi mi gerekiyor? Öğrenci kisveli bu teröristlere karşı ne zaman önlem alınacak? Milliyetçi Hareket Partisi olarak, vatanını, milletini seven öğrencilerimizin öğrenim haklarını her zaman savunacağız” dedi.

ÜNİVERSİTELERDEKİ TERÖR TEMİZLENMELİ
Teröre karşı tepki gösterilmedikçe terörün azdığının altını çizen Milletvekili Parsak, “Olay çok net ve gözlerimizin önünde cereyan ediyor. Üniversitelerdeki PKK terörüne karşı herkes tepki göstermelidir. Üniversitelerde hepimizin kardeşi, çocuğu okuyor. Daha üzücü olaylar yaşanmadan bölücü örgüt yandaşı bu teröristlerin üniversitelerimizden uzaklaştırılması, bilim yuvalarının bu teröristlerden temizlenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Çocuk İstismarına Yönelik Meclis Araştırma Komisyonu Kurulması MHP’nin Siyasi Zaferidir!

“ Elektrik, Doğalgaz ve trafik sigortası zamları, Cumhurbaşkanı’nın harcamaları gibi konuların araştırılmasını istedik ama AKP Milletvekilleri hep bir ağızdan ‘hayır’ diyerek engel oldular. „
Çocuk İstismarına Yönelik Meclis Araştırma Komisyonu Kurulması MHPnin Siyasi Zaferidir!
Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, son günlerde TBMM Genel Kurulu’nda ve ülke gündeminde büyük tartışmalara neden olan çocuk istismarına ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulması konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP’NİN FENDİ, AKP’Yİ YENDİ
Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Şubat ayı içerisinde hazırlanarak TBMM’ye sunulan, “çocuk istismarının araştırılmasına dair Meclis Araştırma Komisyonu kurulması” teklifinin, büyük tartışmalar sonucunda hedefine ulaştığına dikkat çeken Mehmet Parsak, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak geride bıraktığımız Şubat ayı içerisinde, AKP hükümetleri döneminde hızla artan çocuklara yönelik cinsel istismar vakalarının araştırılmasına yönelik bir önerge vermiştik. Bu araştırma önergesi, geçtiğimiz günlerde TBMM gündemine geldi ve yine son dönemde Ensar Vakfı’nda 45 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunulması iddiaları ile birlikte büyük tartışmalara neden oldu ancak sonuç olarak MHP’nin fendi AKP’yi yendi” dedi.

ASLINDA KABUL EDİLEN ÖNERGEMİZ KABUL EDİLMEMİŞ SAYILDI
MHP’nin verdiği Araştırma Önergesi’nin AKP Milletvekillerinin oyları ile reddedilmiş sayıldığına dikkat çeken Parsak, “Sayıldı diyorum çünkü oylamanın yapıldığı sırada önergeye ‘evet’ oyu kullanan muhalefet milletvekillerinin sayısı, ‘hayır’ oyu kullanan AKP milletvekillerinden daha fazlaydı, dolayısıyla bizim önergemiz aslında kabul edilmişti. Ancak bu durum, o an için oturumu yöneten AKP’li Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın tarafından yok sayıldı ve önergemizin kabul edilmediği söylendi. Meclis Başkanvekili Aydın’ın bu haksız ve taraflı tutumu Meclis’te büyük tartışmalara neden oldu ve bu tartışmalar kısa sürede ülke gündemine sıçradı. Bu olay, AKP’nin demokrasi anlayışını ortaya koyması açısından önemlidir” sözleriyle AKP’li Meclis Başkanvekili tarafından partisine yapılan haksızlığa değindi.

KONU, ÇOCUKLARIN CİNSEL İSTİSMARI İSE EN BÜYÜK SAYI “1”DİR!
AKP’nin, MHP’nin önergesi ile ilgili olarak Ensar Vakfı’nı savunmaya yönelik bir psikoloji ile hareket ettiğinin altını çizen Milletvekili Parsak, “Ensar Vakfı’nda 45 erkek öğrencinin cinsel istismara maruz kaldığı iddiaları ve bu iddiaların savcılık tarafından soruşturulması sırasında 10 erkek öğrencinin cinsel istismara maruz kaldığının belirlenmesi utanç verici bir olaydır. Özellikle hükümet tarafından bu soruşturma ile ilgili yayın yasağı getirilmesi ve Bakanlar tarafından bu vakfı savunan açıklamaların yapılması kabul edilemezdir. Hepimizin çoluğu çocuğu var, böyle bir konuda nasıl siyaset yapılabilir? ‘Bizim hırsızımız suçsuzdur’ anlayışından sonra ‘bizim tecavüzcümüz masumdur’ anlayışını da ne yazık ki gördük. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı konuyla ilgili olarak ‘bir kere meydana gelmiş bir olay yüzünden vakfı suçlayamayız” diyebiliyor. Bu olay, bu vakıfta meydana gelen üçüncü olaydır ve söz konusu çocukların cinsel istismarı ise, en büyük sayı ‘1’dir” şeklinde konuştu.

AKP’NİN DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNDE MUHALEFETE YER YOK

Demokrasilerde muhalefetin de en az iktidar kadar önemli olduğunu belirten Parsak, “Muhalefetin olmadığı bir demokrasi düşünülemez. Muhalefet, iktidarı her daim denetler, kontrol eder ve iktidarın yanlışlarını ortaya koyarak uyarılar yapar. Ancak AKP’nin demokrasi kültüründe muhalefete yer yok. AKP daha önce muhalefet tarafından verilen ve gerekli olduğuna inandığımız birçok konudaki önergeleri parmak çoğunluğu ile reddetti. ’17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olayları araştırılsın’ dedik, ‘paralel kumpas’ dediler reddettiler, o zaman ‘17-25 Aralık’taki paralel kumpas iddialarınızı araştıralım bakalım bu kumpas neymiş’ dedik, bu önergemiz de AKP tarafından garip bir şekilde reddedildi. Benzer şekilde nükleer santralin çevreye etkileri, maden kazaları, kadın cinayetleri, TRT ve Anadolu Ajansı’nın tarafsızlığı, ÖSYM’deki usulsüzlükler, Elektrik, Doğalgaz ve trafik sigortası zamları, Cumhurbaşkanı’nın harcamaları gibi konuların araştırılmasını istedik ama AKP Milletvekilleri hep bir ağızdan ‘hayır’ diyerek engel oldular. AKP, Meclis’te milletimizin haklarının savunulmasını bilerek engelliyor, demokrat olmakla övünen AKP’nin demokrasi kültürü işte bu kadar…” ifadelerini kullandı.

TOPLUMSAL TEPKİYİ GÖRÜNCE GERİ ADIM ATTILAR
AKP’nin bu kez de çocuklara yönelik cinsel istismarın araştırılmaması için büyük gayret sarfettiğini ifade eden Mehmet Parsak, “AKP, bu önergemizin de kabul edilmemesi için büyük gayret gösterdi ancak oluşan toplumsal tepki sonucu inatlarından vazgeçmek ve söylediğimiz noktaya gelmek zorunda kaldılar. Sonuç olarak tüm Milletvekillerinin oyları ile böyle bir komisyonun kurulmasını olumlu buluyoruz” dedi.

KOMİSYON, MHP’NİN SİYASİ ZAFERİDİR
Çocuklara yönelik cinsel istismarın araştırılmasına yönelik komisyonun her şeye rağmen kurulmasının, MHP’nin siyasi bir zaferi olduğunu savunan Mehmet Parsak, “Ensar Vakfı’ndaki olayların ortaya çıkmasından çok daha önce verdiğimiz bu önerge, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülkemizin ihtiyaçları ve sıkıntıları noktasında ne kadar duyarlı ve öngörülü olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. 40 Milletvekili ile neler yapılabileceğini bir kez daha gösterdik. Bu konuda toplumsal tepki nedeniyle geri adım atmak zorunda kalan AKP’den de bu aşamadan sonra ‘ben yaptım oldu’ anlayışından uzak, daha demokratik bir anlayışla siyaset yapmasını bekliyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Porno Gratuit Porno Français Adulte XXX Brazzers Porn College Girls Film érotique Hard Porn Inceste Famille Porno Japonais Asiatique Jeunes Filles Porno Latin Brown Femmes Porn Mobile Porn Russe Porn Stars Porno Arabe Turc Porno caché Porno de qualité HD Porno Gratuit Porno Mature de Milf Porno Noir Regarder Porn Relations Lesbiennes Secrétaire de Bureau Porn Sexe en Groupe Sexe Gay Sexe Oral Vidéo Amateur Vidéo Anal