DOLAR
8,4056
EURO
10,1871
ALTIN
506,53
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Salı Gök Gürültülü
22°C
Çarşamba Gök Gürültülü
22°C
Perşembe Gök Gürültülü
26°C
Cuma Gök Gürültülü
27°C
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...
ZİYA GÖKALP   Kenan EROĞLU              Bir süredir paylaştığımız Ziya Gökalp konusuna Kadircan Kaflı’nın görüşleri ile devam ediyoruz.            Yazı okunurken 1956 şartlarında yazıldığı unutulmamalıdır. Tek parti döneminin zapturapt uygulamaları, inanç ve fikir yönünden toplumun Batılılaşma-Çağdaşlaşma gibi belirsiz bir yöne doğru evirilmeye çalışıldığı zamanlardan de geçilip 1956’lara gelindiği de unutulmamalıdır.              Garip ve çeşitli uygulamalarla...
SÜMEYYE’NİN İMANI Asena Kınacı MORAL Ben milletim uğruna adamışım kendimiBir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir.Zulüm Azrail olsa, hep Hakk’ı tutacağım                                                          Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir....
Manisa’nın Bilinen ve Bilinmeyen Değerlerinden Merhum Halil Yurtseven  (1928/2017) 36 yıllık meslek hayatımın 10 yılını ilçelerinde, 20 yılını da Manisa merkezde icra ettim.  Manisa’yı sevdim. Manisa’ya hizmet edenleri her zaman takdir ettim. Unutulanlar, unutanları asla affetmezlermiş.  Söz uçar, yazı kalır, düşüncesiyle ben de gerek hayatta olanlarla gerekse vefat etmiş, Manisa’ya ve...

AMAÇLARI AVRUPA’DAKİ TÜRKLERİ ASİMİLE ETMEK

AMAÇLARI AVRUPA’DAKİ TÜRKLERİ ASİMİLE ETMEK
15.06.2016
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Almanya’da kabul edilen Ermeni yalanlarının bu ülkede ders kitaplarına gireceğini belirterek, verdiği soru önergesiyle tehlikenin farklı bir boyutuna dikkat çekti. Bir başka kirli amaca da işaret eden Karakaya “1915 olaylarının Avrupa ülkelerinde birbiri ardına soykırım olarak kabul edilmesinin bir başka amacı da, Avrupa’daki Türklerin milli şuurunu örselemek ve asimilasyonlarını kolaylaştırmaktır” dedi.

karakaya_amaclari_avrupa_daki_turkleri_asimile_etmek_h647_07db6

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yazılı açıklaması talebiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, soykırım iddialarının yol açacağı tehlikelerin farklı boyutlarını ortaya koydu. Karakaya hükümeti milli tarihimizi kirletenlere karşı tedbir almaya çağırdı.
Mevlüt Karakaya, Almanya’da kabul edilen Ermeni yalanlarının bu ülkede ders kitaplarına gireceğini belirterek, tehlikenin farklı bir boyutuna dikkat çekti.
Bir başka kirli amaca da işaret eden Karakaya “1915 olaylarının Avrupa ülkelerinde birbiri ardına soykırım olarak kabul edilmesinin bir başka amacı da, Avrupa’daki Türklerin milli şuurunu örselemek ve asimilasyonlarını kolaylaştırmaktır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Hükümet, tarihimizi kirletmeye yönelik tüm girişimlere karşı bir an önce önlem almalı” çağrısında bulundu.

“EN KARANLIK DÖNEMİ YAŞIYORUZ”
Karakaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede, “Ülkemiz dış politikada tarihinin en karanlık dönemlerini yaşmaktadır. Türkiye giderek yalnızlaşmakta ve ötekileştirilmektedir. Dış politikamızdaki başarısızlığın en son örneği ise Almanya’da kendini göstermiştir. Bugün 29 ülke ve Amerika Birleşik Devletleri’nin 45 eyaletinin parlamentoları, 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak kabul etmiştir” dedi.

“AMAÇ; AVRUPA’DAKİ TÜRKLERİ ASİMİLE ETMEK”
‘soykırım’ iddiasının Batılı ülkelerde yasalaşmasının arkasında, gelecekte tazminat taleplerinin dışında farklı kirli amaçları da olduğunu belirten Karakaya “1915 olaylarının Avrupa ülkelerinde birbiri ardına soykırım olarak kabul edilmesinin bir başka amacı da, Avrupa’daki Türklerin milli şuurunu örselemek ve asimilasyonlarını kolaylaştırmaktır. Türk toplumunda utanç duygusu oluşturmak, Türklük onurunu kırmak ve Türk milliyetçiliğini yok etmektir.” ifadesini kullandı.
…VE TÜRK ÇOCUKLARINA ‘SOYKIRIM’ DERSİ
Avrupa’da ortaya çıkan farklı bir tehlikeye dikkat çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya şunları söyledi:
“Kanunlaşan tasarıyla birlikte 1915 olayları Almanya’da okul, üniversite ve siyasi eğitim müfredatlarına eklenecek ve Almanya’da yaşayan çoğunluğu çocuk 3,5 milyon Türk ders kitaplarında sözde soykırımı okuyacaktır.”

İKTİDARIN GÖREVİ ŞANLI TARİHİMİZİ KORUMAKTIR
Siyasi iktidara “Siyasi iktidarın görevi ise şanlı ve şerefli tarihimizi korumak ve her türlü platformda savunmaktır. Hükümet, tarihimizi kirletmeye yönelik tüm girişimlere karşı bir an önce önlem almalı ve haklı tezlerimizi dünyanın her yerinde savunmalıdır” çağrısı yapan Karakaya, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’na şu soruları yöneltti:

BAKANLIĞINIZIN BİR STRATEJİSİ VAR MI?
“Ermeni diasporası ve Türkiye karşıtı lobiler tarafından yoğun bir propaganda faaliyetine dönüştürülen soykırım yalanı karşısında Bakanlığınızın yeni bir stratejisi var mıdır? Ülkemizin haklı tezlerini tüm dünyaya göstermek amacıyla planladığınız konferans ve sempozyumlar var mıdır? Bu amaçla hazırlanan belgesel ya da film bulunmakta mıdır? Soykırım yalanını kabul eden ülkelere karşı nasıl yaptırım uygulanacaktır?”
bıyıksızlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.