DOLAR
8,7540
EURO
10,3906
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
25°C
İstanbul
25°C
Gök Gürültülü
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Gök Gürültülü
25°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
28°C
ZİYA GÖKALP MÜZESİ Kenan EROĞLU Ünlü düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyorum.  Bu gün Ziya Gökalp’in büyük damadı  Ali Nüzhet Göksel’in  “ZİYAGÖKALP MÜZESİ” açılışı nedeniyle 1956 tarihinde  ulusal ölçekte yayın yapan  “VATAN” gazetesine yayınlanan açıklamasını yorumsuz olarak aktarmak istiyorum.          “ Dün (23 Mart 1956) Ziya Gökalp’ın doğumunun 80. yıldönümü idi. Bu vesile ile Diyarbakır’daki evi...
SECCEDEN SEHPAYA ELMA VE BIÇAK Asena Kınacı MORAL Ş. Adnan Şenel tarafından yazılan “Secdeden Sehpaya Elma ve Bıçak”*, “ismiyle müsemma” diyebileceğimiz bir roman: Yüreği imanlı alnı secdede bir gençliğin sehpalarda, işkencelerde, falakalarda, Filistin askılarında umutlarının ellerinden alınışını anlatmış ve adına da yakışmış. Ak alınlarıyla secdeden sehpaya gidenleri en güzel anlatan...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 13 Ahmet URFALI      Yunus, şairden çok bir filozof ve ahlâkçı idi. Düşüncelerini tasavvufa dayanarak savunmaktadır. Onda tasavvuf kaos içindeki bir toplumda kozmoza varan bir yoldur.                                                   İ.Hakkı Baltacıoğlu 37. Aşk uluları söyledi aşktan kuruldu bu yurt Gönül kardeşliğinin ışığı alınlarda şavklandı Yıldızlardan sağılan sevgiyi çoğaltıp bengisuyla Kırbalar...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...

MANİSA’DAN 10 TEMMUZ KURULTAYINA DESTEK

MANİSA’DAN 10 TEMMUZ KURULTAYINA DESTEK
13.06.2016
0
A+
A-

İçlerinde Manisa 23 Dönem Milletvekili Ahmet Orhan, İl Başkan Yardımcısı Ahmet Timur, İl Kadın Kolları Başkanı Nevin Kaleli, Şehzadeler İlce Başkan Yardımcısı Şener Özten, Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Neşe Meteler Töz, Belediye Meclis Üyesi İsmail Çelik, Merkez İlçe eski Başkanı Hüseyin Tanrısevsin, Turgutlu eski İlce Başkanları Şener Serbes, İbrahim İlerler, Salihli eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Erdal Kurt, eski il Genel Meclisi Üyeleri, yeni ve eski Yönetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı grup Devlet Bahçelinin kurultay davetine destek açıklaması yaptı.

kurtdstana

Orhan yaptığı açıklamasında; “Türkiye 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimi sonrası tek partili ve koalisyon hükümetlerinin kurulamaması nedeniyle 1 Kasım 2015 tarihinde ikinci bir seçimi beş aylık bir sürenin sonunda gerçekleştirmiştir. 7 Haziran seçimleri sonrası başlayan siyasi tartışmalı ortam 1 Kasım sonrası yeni bir boyut kazanmıştır.
Bu dönem içersinde siyasi partilerde içe dönük tartışmalar artmış ve nihayetinde partimizi de içine alan bu tartışma ortamı bir kısım MHP Kurultay delegesinin Olağan üstü Kurultay toplanması talebi ile imza vermesi sonucun da yeni bir safhaya girmiştir.
Bilindiği gibi konu hukuki boyut kazanmış ve delegelerin talebi yerinde görülerek çağrı heyeti belirlenmesi kararı onaylanmıştır.
Söz konusu kararın MHP genel merkezine ulaşması sonrası MHP Genel Başkanı MYK kararı ile 10 Temmuz 2016 tarihinde seçimli olağan üstü kurultay yapma kararı almıştır. Bu suretle parti tabanımızdan yükselen talepler dikkate alınmış ve genel başkan değişikliği dahil istenen değişimin delegeler eliyle yapılmasına fırsat tanınmıştır. Mesaj alınmış maksat hasıl olmuştur.
Bundan böyle yapılması gereken ülkemizin içinde bulunduğu her gün derinleşen kriz ortamında aziz Türk Milletinin MHP’ne olan ihtiyacını akıldan çıkarmadan partimizin içe dönük mücadelelerle enerjisinin tüketilmesinin önüne geçilmesi olacaktır. Gelinen nokta itibiyle bunun en kestirme yolu kimin ne sözü ve talebi varsa Kurultayda söylenmesidir.
Aksine bir durumda farklı bir kurultay yapmak MHP’ni yönetmek durumunda olan yegane meşru güç genel başkan ve genel merkezi tanımamak manasına gelecektir ki buna izin verilmesi hayal bile edilemez.
Bizler Ülkücü Harekete ve MHP’ne her kademede hizmet etmiş kişiler olarak bizi temsille görevlendirilmiş olan kurultay delegelerine sesleniyor ve  yaşanmakta olan kargaşaya 19 Haziran tarihinde genel başkanın katılmasının mümkün olmadığı bu sebeple geçersiz olacağı kati olan kurultay yerine 10 Temmuz 2016 tarihinde genel başkanın daveti ile yapılacak kurultaya katılmaya davet ediyoruz.
Sayın Manisa delegelerimizin engin ferasetine sağ duysuna her şeyden önemlisine davaya sadakatlerinden şüphemiz yoktur. 10 Temmuz kurultayında özgür iradeleri ile verecekleri kararlar ve tercihleri ile Milliyetçi Hareket Partisininde kardeşlik bağlarını güçlendirerek büyük Türk Milletine hizmet edeceklerdir.”Şeklinde açıklamalarda bulundu.
Ahmet İLTER

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.