DOLAR
8,7367
EURO
10,3748
ALTIN
499,23
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Salı Gök Gürültülü
25°C
Çarşamba Gök Gürültülü
28°C
Perşembe Gök Gürültülü
27°C
Cuma Parçalı Bulutlu
27°C
TARİH TEKKERÜR EDER Mİ? Fuat YILMAZER Tarih tekerrürden ibarettir sözünün doğru olduğuna inanmıyorum. Tarih tekerrür etmez ama aynı veya benzer hataları tekrarlarsan aynı veya benzer olaylarla karşılaşmak tabidir. Bu tarihin tekerrürü değil, hataların tekrarı ile aynı veya benzer sonuca varmanın karşılığıdır. Hataların tekrarlanmaması için bilinçlenmek, bilinçli olarak hafızayı taze tutmak...
ZİYA GÖKALP MÜZESİ Kenan EROĞLU Ünlü düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyorum.  Bu gün Ziya Gökalp’in büyük damadı  Ali Nüzhet Göksel’in  “ZİYAGÖKALP MÜZESİ” açılışı nedeniyle 1956 tarihinde  ulusal ölçekte yayın yapan  “VATAN” gazetesine yayınlanan açıklamasını yorumsuz olarak aktarmak istiyorum.          “ Dün (23 Mart 1956) Ziya Gökalp’ın doğumunun 80. yıldönümü idi. Bu vesile ile Diyarbakır’daki evi...
SECCEDEN SEHPAYA ELMA VE BIÇAK Asena Kınacı MORAL Ş. Adnan Şenel tarafından yazılan “Secdeden Sehpaya Elma ve Bıçak”*, “ismiyle müsemma” diyebileceğimiz bir roman: Yüreği imanlı alnı secdede bir gençliğin sehpalarda, işkencelerde, falakalarda, Filistin askılarında umutlarının ellerinden alınışını anlatmış ve adına da yakışmış. Ak alınlarıyla secdeden sehpaya gidenleri en güzel anlatan...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 13 Ahmet URFALI      Yunus, şairden çok bir filozof ve ahlâkçı idi. Düşüncelerini tasavvufa dayanarak savunmaktadır. Onda tasavvuf kaos içindeki bir toplumda kozmoza varan bir yoldur.                                                   İ.Hakkı Baltacıoğlu 37. Aşk uluları söyledi aşktan kuruldu bu yurt Gönül kardeşliğinin ışığı alınlarda şavklandı Yıldızlardan sağılan sevgiyi çoğaltıp bengisuyla Kırbalar...

“SESSİZ KALANLARI BU MİLLET AFFETMEYECEK”

“SESSİZ KALANLARI BU MİLLET AFFETMEYECEK”

Türkmen Dağı düşüyor, Türkiye’den ses çıkmıyor. Son gelişmeler dağın kontrolünü kaybettiğimiz yolunda. Hükümetin ve resmi kurumların duyarsızlığı milliyetçi çevrelerce kınanıyor. Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Caner Sarıoğlu bir basın açıklaması yaparak, “Sessiz kalanları bu millet affetmeyecektir” dedi.

sessiz_kalanlari_bu_millet_affetmeyecek_h658_cdfea

Bir adım ötemizde kardeşlerimiz savaşıyor. Kadın ve çocuk demeden hem de… Bizler ise acaba Recep Tayyip Erdoğan ile Putin ne görüştü diye ekranlara bakıyoruz sadece. Hükümet ve kamuoyu duyarsız bu sessizlik daha da çıldırtıcı. Miliyetçi-ülkücü çevrelerin açıklamaları ve destekleri haricinde ortaya tepki koyan da yok.

Ülkü Ocakları yardım götürüyor, Ülkücü İşçiler Derneği her fırsatta açıklamalar yaparak kamuoyu oluşturmaya çalışıyor ama evlenme programlarına kilitlenmiş milletimizden ses çıkmıyor.
Bir çığlık da bu sessizliğe atmak geliyor içimizden…

Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Caner Sarıoğlu, Türkmen Dağı’nın son hali ve bu sessiz kitleye karşı bir basın açıklaması yayınladı. Sarıoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Çok kıymetli dava arkadaşlarım, Aziz Türk Milleti.
Bu Mübarek Raman Ayında ve öncesinde, Katil Suriye rejimi ile asırlık kinimizin mümessili olan Rusya’nın, Türkmen soydaşlarımıza yapmış oldukları baskı ve terörü Duymayan Görmeyen Ve Bilmeyen Kalmamıştır. Sınırlarımızdan bir bakış uzaklıkta bulunan, tarihimizde çizilen suni sınırlar yüzünden bizden ayrı düşen Türkmen kardeşlerimiz bugün çok büyük sıkıntı içerisinde bulunmaktadır.

Kendi topraklarını savunma uğruna girdikleri mücadele, ölüm kalım savaşı haline almış, soydaşlarımızın Türklüğün verdiği her türlü gurur ve şanla vatanlarını savunmaları bizlerin hafızasında büyük bir yiğitlik nişanesi olarak kalmış ve kalmaya devam etmektedir. Türkmendağı adıyla yıllarca ecdadımıza yurt olan Suriye topraklarındaki Türkmen bölgesi bizlerin asli vatanıdır. Süleyman Şah orada şehit olmuş, Melikşah atını orada mahmuzlamış, Yavuz Sultan Selim Han tarihi orada değiştirmiştir.

Bugün soydaşlarımızın verdiği kutlu mücadelede atalarımızdan onlara miras kalmıştır.  Türkmendağı’nı soysuza çiğnetmemeye ant içmiş yiğitlerimiz  ne yazık ki günden güne erimekte, kutlu ecdadlarının cennetteki köşklerine koşmaktadır. Türkün adını ağzına almaya dahi tenezzül etmeyen sözde İslamcı, Solcu, Sosyalist ve Kendilerince Özgürlük Çığlıkları atan Gruplar ve onların avane’leri ise söz konusu Filistin, Kobani, Paris, Suruç olduğunda  Meydanlardan İnmeyen Kendilerini Yırtanlar, Türkmen soydaşlarımızın çığlıklarını duymamaktadır.

Buradan Sol Örgütlere Soruyorum Türkmeni TÜRK diye İnsanmı saymıyosunuz, Ey İslamcı Geçinenler Konuşsanıza Sesiniz  Hiç Duyulmuyor Türkmen Türk Diye Ümmetten mi Sayılmıyor ‘da” sus pus oluyorsunuz. Her seçim döneminde milliyetçiliğin sözde hamisi olarak meydanları al bayraklarla donatanlar, İnsan Haklarından, Adaletten, Özgürlükten Dem Vuranlar,  bugün neden gök zemin üzerindeki ay yıldızı görmemektedir. Söyleyin Türkmen olmak sizin gözünüzde bir suç mudur, yoksa  Türklükten, İnsan Haklarından anladığınız seçim dönemlerindeki hamaset midir?

İşte bu soruların yanıtı Türk milletinin sinesindedir. Bizler artık basiretsizliğinizi dünyanın duyduğu Birilerinin Himeyesinde Kontrolünde İhanet İçerisinde Olanlara seslenmiyoruz. Bizler tarihi şanla şerefle dolu yüce Türk Milletine sesleniyoruz.

Türkmendağı Türk yurdudur diyoruz.
Türkmenler Türk devletinin şerefidir diyoruz.
Ve bu asil millet şerefinden asla taviz vermemeli diye bugün sizlere haykırıyoruz.

Efendimiz a.s söylediği gibi bir zulüm, bir haksızlık gördüğünüzden gücünüz yetiyorsa müdahale edin durdurun, gücünüz yetmiyorsa sözle, kelamla yanlış olduğunu söyleyin eğer buna da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğz edin’’ değerli ülküdaşlar efendimizin buyruğu budur. Bizlerde bu buyruk üzere sizlere sesleniyor ve zulme karşı tüm milletimizi,Türkmen soydaşlarımızın yanında olmaya davet ediyoruz.

Gün kalplerin Halep’te, idlib’te  attığı gün olmalıdır, gün dünyaya bir Türk’ün canının dünyadaki bütün insanların canları kadar değerli olduğunu gösterme günüdür.

Gayret bizden Tevfik Allah’tandır. Ve zafer Muhakkak Allah’a inananlarındır.
Cenabı Allah soydaşlarımızın yardımcısı olsun ve Türk milletinin yadını dillerden düşürmesin. ”
bıyıksızlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.