DOLAR
8,7540
EURO
10,3906
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
25°C
İstanbul
25°C
Gök Gürültülü
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Gök Gürültülü
25°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
28°C
ZİYA GÖKALP MÜZESİ Kenan EROĞLU Ünlü düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyorum.  Bu gün Ziya Gökalp’in büyük damadı  Ali Nüzhet Göksel’in  “ZİYAGÖKALP MÜZESİ” açılışı nedeniyle 1956 tarihinde  ulusal ölçekte yayın yapan  “VATAN” gazetesine yayınlanan açıklamasını yorumsuz olarak aktarmak istiyorum.          “ Dün (23 Mart 1956) Ziya Gökalp’ın doğumunun 80. yıldönümü idi. Bu vesile ile Diyarbakır’daki evi...
SECCEDEN SEHPAYA ELMA VE BIÇAK Asena Kınacı MORAL Ş. Adnan Şenel tarafından yazılan “Secdeden Sehpaya Elma ve Bıçak”*, “ismiyle müsemma” diyebileceğimiz bir roman: Yüreği imanlı alnı secdede bir gençliğin sehpalarda, işkencelerde, falakalarda, Filistin askılarında umutlarının ellerinden alınışını anlatmış ve adına da yakışmış. Ak alınlarıyla secdeden sehpaya gidenleri en güzel anlatan...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 13 Ahmet URFALI      Yunus, şairden çok bir filozof ve ahlâkçı idi. Düşüncelerini tasavvufa dayanarak savunmaktadır. Onda tasavvuf kaos içindeki bir toplumda kozmoza varan bir yoldur.                                                   İ.Hakkı Baltacıoğlu 37. Aşk uluları söyledi aşktan kuruldu bu yurt Gönül kardeşliğinin ışığı alınlarda şavklandı Yıldızlardan sağılan sevgiyi çoğaltıp bengisuyla Kırbalar...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...

MHP Lideri Suyun Akışını Değiştirdi

MHP Lideri Suyun Akışını Değiştirdi
21.07.2016
0
A+
A-

15 Temmuz sonrası süreçte furkan, adaletli, ferasetli ve dirayetli davranılması gerektiğini söyleyen MHP Milletvekili Mehmet Parsak, “Herkesten önce, en net ve en sert tutumu Partimiz MHP ve ferasetli Lideri Devlet Bahçeli göstermiş ve bu durum suyun akışını değiştirmiştir” dedi.

11753_111753_1mhplideri suyun

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet PARSAK, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda “15 Temmuz Darbe Girişimi” hakkında gündem dışı söz alarak bir konuşma yaptı.

GAZİ MECLİS’İN BU UNVANI 1 KERE DAHA PERÇİNLENDİ

Konuşmasında Gazi Meclis’in bu unvanının 15 Temmuz 2016’da 1 kere daha perçinlendiğine dikkat çeken Mehmet PARSAK, “Gazi Meclis’in bu unvanı 15 Temmuz 2016’da 1 kere daha perçinlenmiştir. “Paralel hale getirilen yapı”nın TSK’daki cuntacılarının darbe girişimini ve buna fırsat veren tüm sorumlularını ve özellikle siyasi sorumlularını nefretle, lanetle kınıyorum.” dedi.

DARBELERE İLİŞKİN TUTUMUMUZ ÖTEDEN BERİ NET VE SERTTİR

Darbelerden en fazla zarar görmüş bir siyasi parti olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin darbelere ilişkin tutumunun net ve sert olduğunu ifade eden Mehmet PARSAK, “Şehitlerimize rahmet, yaralılara şifa, milletimize sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum.
Darbelerden en fazla zarar görmüş olan bir siyasi parti olarak bizim darbelere ilişkin tutumumuz öteden beri net ve serttir.” dedi.

EN KÖTÜ DEMOKRASİ, EN İYİ DARBEDEN EVLADIR.

Konuşmasının devamında Milliyetçi Hareket Partisi’nin merhum Genel Başkanı Alparslan TÜRKEŞ’in sözüne de atıf yapan Mehmet PARSAK, “En kötü demokrasi, en iyi darbeden evladır.” dedi.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ SUYUN AKIŞINI DEĞİŞTİRMİŞTİR

İlk tepki ve desteği MHP Lideri Devlet BAHÇELİ’nin gösterdiğini hatırlatan Mehmet PARSAK, “Nitekim 15 Temmuz 2016’da herkesten önce, en net ve en sert tutumu Partimiz MHP ve ferasetli Lideri Devlet BAHÇELİ göstermiştir ve bu durum suyun akışını değiştirmiş ve tüm hesaplar alt üst olmuştur. Ancak aynı gün Liderimiz bir iç çatışma tehlikesine karşı milletimizi ikaz etmiş ve teşkilatlarımızı olayların sebebi ve tarafı olmaktan men etmiştir.” dedi.

DARBE GİRİŞİMİ HER YÖNÜYLE AYDINLATILMALIDIR

“Milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu yararına ilişkin istisnalar hariç olmak üzere tüm bilgiler milletimizle paylaşılmalıdır” diyen Mehmet PARSAK, “Bu vahim olay her yönüyle aydınlatılmalı ve milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu yararına ilişkin istisnalar hariç, milletimizle paylaşılmalıdır” dedi.

FURKAN OLUNMALI, FERASETLİ VE DİRAYETLİ DAVRANILMALIDIR

Mehmet PARSAK konuşmasının devamında, “15 Temmuz sonrası süreçte furkan olunmalı, ferasetli ve dirayetli davranılmalıdır. 15 Temmuz sonrası süreçte Anayasanın 2. maddesindeki hukuk devleti, Anayasanın 38. maddesindeki adil yargılanma ilkelerinden asla uzaklaşılmamalı, alınacak her karar adalete uygun olmalıdır. 15 Temmuz sonrası süreç cadı avına dönüşmemelidir” ifadelerini kullandı.

GÖZ BEBEĞİMİZ OLAN MEHMETÇİK’İN HAKKI, HUKUKU KORUNMALIDIR

Yargısız infaz yaparak sokaklarda asker öldürenlerden hesap sorulmasını isteyen Mehmet PARSAK, “Gariban ve suçsuz askerlerimize saldıran vatandaş görünümlü canilerden hesap sorulmalıdır. Göz bebeğimiz olan Mehmetçik’in hakkı, hukuku korunmalıdır.

Örneğin, daha 1995 doğumlu olan, %70 görme kaybı ve “uyku korku paniği” rahatsızlığı bulunan, çürük raporu alma hakkı varken gönüllü askerlik yapma talebinde bulunan Kütahya’lı Er Ali ŞEHİR, Mamak Ankara’da askerlik görevini yaparken Darbeci Komutanı’nın emirlerine uymadığı için vurularak şehit edilmiştir.

Ancak Er Ali ŞEHİR şehit sayılmamış, cenazesine hiçbir devlet erkanı katılmamış ve ücretli mezarlığa defnedilmiştir. Şehit Ali ŞEHİR ve aynı kaderi paylaşan çok sayıdaki Mehmetçiğimizin hakları ve hukukları korunmalıdır.” dedi.

KARGALAR GÜLMEDİ AMA MİLLET AĞLADI

MHP Lideri Devlet BAHÇELİ’nin uzun yıllardır yaptığı uyarılara kulak verilmediğini söyleyen Mehmet PARSAK, “Bu vahim olaya sebep olan durumlarla ilgili yıllardır tarihi uyarılarda bulunan ama uyarılarına “kargalar bile güler”, “Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin işi gücü yok da Devlet BAHÇELİ’yle mi uğraşacak” gibi çok vahim yanıtlarla karşı çıkılan, uyarılarına riayet edilmeyen MHP’nin ve Ferasetli Lideri Devlet BAHÇELİ’nin haklı uyarıları en azından bugünden itibaren herkes tarafından dikkate alınmalı ve bu haklı uyarılar çerçevesinde siyaset üretilmeli, alınacak kararlar buna göre alınmalı, yapılacak işlemler buna göre yapılmalıdır.

Zamanında Bilge Lider Devlet BAHÇELİ’nin öngörülerine kulak vermeyenler, bugün bunun pişmanlığını iliklerine kadar hissetmişlerdir.
Ayrıca yaşanan bu vahim olaylarda sorumlular tespit edilirken, geriye dönülüp, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin baş şüphelisi olan Paralel Yapı’ya “Ne istediniz de vermedik” diyenin kim olduğuna bakılmalıdır.

Yıllardır süren uyarılarımıza rağmen Fethullah GÜLEN’in maaşının daha bugün kesildiğini öğreniyoruz. Adalete uygun ve yerli yerinde bir mücadele yapmak gerekmektedir. ” dedi.

ADALETTEN ASLA TAVİZ VERİLMEMLİDİR

Sorumluların en ağır biçimde cezalandırılması gerektiğini ancak bunu yaparken adaletten asla taviz verilmemesi gerektiğini ifade eden Mehmet PARSAK, “”Paralel Hale Getirilen Yapı” en büyük zararı adalete vermiştir. Evet darbe girişiminde payı olan herkes, ama özellikle bunlara fırsat veren tüm “sorumlular” ve bu kapsamda “siyasi sorumlular” da en ağır biçimde cezalandırılmalı. Ancak bu yapılırken asla adaletten taviz verilmemelidir. Şayet bu süreçte adaletten ayrılarak hareket edilirse, FETÖ işte asıl o zaman darbedeki amacına ulaşmış olur!” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.