DOLAR
8,4047
EURO
10,1808
ALTIN
507,39
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Pazartesi Gök Gürültülü
23°C
Salı Gök Gürültülü
23°C
Çarşamba Gök Gürültülü
22°C
Perşembe Gök Gürültülü
25°C
SÜMEYYE’NİN İMANI Asena Kınacı MORAL Ben milletim uğruna adamışım kendimiBir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir.Zulüm Azrail olsa, hep Hakk’ı tutacağım                                                          Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir....
Manisa’nın Bilinen ve Bilinmeyen Değerlerinden Merhum Halil Yurtseven  (1928/2017) 36 yıllık meslek hayatımın 10 yılını ilçelerinde, 20 yılını da Manisa merkezde icra ettim.  Manisa’yı sevdim. Manisa’ya hizmet edenleri her zaman takdir ettim. Unutulanlar, unutanları asla affetmezlermiş.  Söz uçar, yazı kalır, düşüncesiyle ben de gerek hayatta olanlarla gerekse vefat etmiş, Manisa’ya ve...
OSMANLI, NEDEN GERİ KALDI? – 2 Safter TANIK “Doyum-tatmin-kendini üstün görme ve bunun hep böyle devam edeceğini sanma rahatlık-rehaveti; rahatlık-rehavette, geri kalışını getirdi. Bu nedenle; Kanuni dönemi, Osmanlı’nın hem zirvesi, hem de geri kalışının miladı oldu.  1595’e kadar genişlemesini sürdürmesi; gelişimi ile değil, geçmişin birikimi ve Avrupa’daki konjonktürle ilgilidir.”.  Üçüncü...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 12 Ahmet URFALI        Çünkü aşk, ab-ı hayattır. Surete can veren aşktır. Yunus, bu fermanı geçenin ve aşk mührünü alanın boyut değiştirdiğini, mevcut durumu içinde boyut kazandığını söyler.   Aliye Çınar 34. Bir ikindi vaktidir Sakarya’nın Porsuk’u konuk aldığı zaman Gölgelerin ötesinden gelir sancılı doğuşların müşfik sesleri Evcil...

MHP’li Yalçın’dan Maya dergisine cevap

MHP’li Yalçın’dan Maya dergisine cevap
26.07.2016
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın,  ”Bir süre önce; hiç üzerine vazife olmayan ve camiamızla ilgisi bulunmayan Ünal Yaltırık adında kıytırık bir vatandaşın, Maya adındaki kıytırık bir dergide Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve MHP aleyhinde hezeyanlarla dolu bir yazısı yayımlanmıştır. 

HaberRes_51979

Uzunca bir süredir bazı küçük yazarların; cılız seslerini kamuoyuna duyurmak, menfaat elde etmek ve şöhret kazanmak için seçtiği yöntemlerin başında Devlet Bahçeli aleyhtarlığı gelmektedir. Bu yazar taslakları; geçimlerini Devlet Bahçeli düşmanlığından sağlamakta, hayatlarını bu yolla kazanmaktadır. Çalıştıkları periyodiklerin sahipleri veya bunları yönlendirenler tarafından bu gibilere ulufeler dağıtılmakta; sırtları sıvazlanarak nasıl şecaat arz ettikleri, ne büyük kahramanlıklar (!) sergiledikleri söylenerek bunlar teşvik edilmektedir. Kendilerinde “muharrirlik ruhu” vehmeden ama Türkçenin inceliklerinden ve geçmişinden bihaber olan bazı zavallılar; hasta ruhlarını bunaltan ihtilaçları dindirmek için MHP Liderine, partimizin kurumsal kimliğine, Ülkücü değerlere ve kavramlara hücum etmektedir.

 

Son yıllarda bataklık sivrisineği gibi mebzul miktarda Devlet Bahçeli muarızı üreten medyada, söz konusu güruhun çok sayıda temsilcisi üremiştir. Kartondan kahraman olmaya soyunan Ünal Yaltırık adındaki kıytırık yazar da bunlara eklenmiştir” açıklaması yaptı.

 

Yalçın, ”Ne idüğü ve kaç paralık adam olduğu bile bilinmeyen bu yazarcağızın kendini birtakım çevrelere ispat etmek sevdasıyla Maya adlı kıytırık dergide kaleme aldığı “MHP ve Bahçeli” başlıklı yazı, hezeyanlarla doludur.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantılarında konuşma yapmaktan başka siyaset üretmediğini iddia eden bu arkadaşı, yazısının hemen sağındaki karikatür bile yalanlamaktadır. Karikatürde; vaktiyle koalisyon görüşmeleri sırasında sağduyulu ve tecrübeli bir devlet adamına yaraşır duruş sergileyen Devlet Bahçeli karşısında dönemin AKP Lideri Ahmet Davutoğlu’nun, MHP ile anlaşmamak için nasıl ipe un serdiği anlatılmaktadır.

 

Genel Başkanımızın eski model araba koleksiyonuyla meşgul olmasının eleştirilmesi ise çok ucuz ve seviyesizcedir. Araba koleksiyonu; Genel Başkanımızın yoğun parti çalışmalarından dolayı bir nebze dinlenmek, gündelik siyasetin gerginliğinden bir parça uzaklaşmak için ilgilendiği insani bir uğraştır. Bunu dedikodu malzemesi yapabilmek için insanın gerçekten ruhi problemlerinin olması, akıl tutulması yaşaması lazımdır ki Ünal Kıytırık da bunun emarelerini göstermektedir” dedi.

 

Yalçın, şunları söyledi: ”Dost düşman herkes bilmektedir ki Devlet Bahçeli uyku dışındaki bütün mesaisini partisinin çalışmalarına harcayan ‘adanmış’ bir liderdir. O, daima partisi ve davasıyla hemhâldır.

 

”HEPSİNE, “BAŞKA KAPIYA.” DİYORUZ”

Devlet Bahçeli; politik hayatı boyunca gösterdiği feraseti ve sağduyuyu, 15-16 Temmuz gecesi FETÖ’cülerin darbe girişimleri sırasında da sergilemiştir. Daha birçok siyasetçi meseleye uyanmadan olayların iç yüzünü görerek darbe girişimine derhal karşı durmuştur. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli o geceki açıklamasıyla Türkiye’nin talihini döndüren aktörlerden biri olmuştur:

 

“Türk Silahlı Kuvvetleri içinden bir grubun askerî müdahalede bulunmak, yönetimi devralmak istediği iddia edilmektedir. Demokrasiyi askıya alma, millet iradesini yok sayma teşebbüsünün ülkemize yapılacak büyük bir hata olacağı açık ve meydandadır. Türkiye yakın tarihinde defalarca askerî darbe girişim ve tecrübesini yaşamıştır. Türk milleti her seferinde darbelerin yıkım ve acı sonuçlarına muhatap kalmıştır. Şu anda ülkemiz kriz ve belirsizlik sarmalının dibindedir. Herkes bilmelidir ki demokrasiden taviz, istikbal ve istiklalden kopuş demektir. Milliyetçi Hareket Partisi her türlü demokrasi dışı arayışa tavırlı ve karşıdır.”

 

Darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının sebeplerinden biri de Devlet Bahçeli’nin uzak görüşlü, basiretli ve tecrübeli bir devlet adamı olarak vaktinde tavrını koymasıdır.

 

Darbe girişiminden sonra; Ünal Kıytırık’ın beğenmediği grup toplantılarının ilkinde Devlet Bahçeli, tarihî bir konuşma yaparak hem yüreklere su serpmiş hem de gönülleri fethetmiştir. Sayın Bahçeli’nin; 19 Temmuz günü yaptığı grup konuşmasında Türkiye’nin uçurumun eşiğinden nasıl döndürüldüğünü özetlediği “Türkiye ipten alınmıştır.” cümlesi, tarihe geçecektir.

 

Artık Devlet Bahçeli düşmanlığı ve aleyhtarlığıyla prim yapma, çıkar sağlama ve meşhur olma dönemi geride kalmıştır. Bundan böyle geçimini buradan sağlamaya çalışan ve bu kapıdan şöhrete ulaşmak isteyen fikir ve ahlak dilencilerine bu kapıda ekmek düşmeyecektir. Hepsine, “Başka kapıya.” diyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.