DOLAR
8,4056
EURO
10,1871
ALTIN
506,53
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Salı Gök Gürültülü
22°C
Çarşamba Gök Gürültülü
22°C
Perşembe Gök Gürültülü
26°C
Cuma Gök Gürültülü
27°C
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...
ZİYA GÖKALP   Kenan EROĞLU              Bir süredir paylaştığımız Ziya Gökalp konusuna Kadircan Kaflı’nın görüşleri ile devam ediyoruz.            Yazı okunurken 1956 şartlarında yazıldığı unutulmamalıdır. Tek parti döneminin zapturapt uygulamaları, inanç ve fikir yönünden toplumun Batılılaşma-Çağdaşlaşma gibi belirsiz bir yöne doğru evirilmeye çalışıldığı zamanlardan de geçilip 1956’lara gelindiği de unutulmamalıdır.              Garip ve çeşitli uygulamalarla...
SÜMEYYE’NİN İMANI Asena Kınacı MORAL Ben milletim uğruna adamışım kendimiBir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir.Zulüm Azrail olsa, hep Hakk’ı tutacağım                                                          Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir....
Manisa’nın Bilinen ve Bilinmeyen Değerlerinden Merhum Halil Yurtseven  (1928/2017) 36 yıllık meslek hayatımın 10 yılını ilçelerinde, 20 yılını da Manisa merkezde icra ettim.  Manisa’yı sevdim. Manisa’ya hizmet edenleri her zaman takdir ettim. Unutulanlar, unutanları asla affetmezlermiş.  Söz uçar, yazı kalır, düşüncesiyle ben de gerek hayatta olanlarla gerekse vefat etmiş, Manisa’ya ve...

MHP’Yİ ELE GEÇİREMEYECEKLER

MHP’Yİ ELE GEÇİREMEYECEKLER
07.07.2016
0
A+
A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman partisinin Bursa’daki bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, “Panama tacirleri Nevada baronları ve yeminli Türkiye düşmanları bedeli ne olursa olsun MHP’yi ele geçiremeyeceklerdir” dedi.

40930

MHP Bursa İl Başkanlığı’nın Kültürpakta düzenlenen Ramazan Bayramı programında partililere seslenen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, uzun süredir partinin paralel kumpasların ve başkanlık heveslilerinin saldırıları altında olduğunu iddia etti. Bu oyunun figüralarını çok iyi bildiklerini ifade eden Büyükataman, “Ne yapılmaya çalışıldığını biliyoruz.

1 Kasım’dan itibaren MHP’de değişim isteyenlerin söylediklerine dikkat ediniz. Partimize her türlü iftirayı reva görenleri göz önüne getiriniz. 1 Kasım’dan sonra ortaya çıkan tabloda fırsatı ganimete çevirmeye çalışan bazı isimler MHP’yi içten çökertmenin arayışına kapıldılar.

MHP’yi bir plan çerçevesinde etkisizleştirmek ve kamuoyunda itibarsızlaştırmak çabasına giriştiler. Tüzük kurultayı için imza veren her kardeşimiz bizim için değerlidir. Hepsinin iradesine saygı duyuyor, taleplerini biliyor ve anlıyoruz.

Ancak Panama tacirleri Nevada baronları ve yeminli Türkiye düşmanları bedeli ne olursa olsun MHP’yi ele geçiremeyeceklerdir. MHP sahipsiz değildir. Okyanus ötesinden beklenen kökü içerideki dış mihraklar amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Ülkücüler Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yok edilmesine asla izin vermeyecektir. MHP bundan sonra arınarak, güçlenerek ve daha azimli bir şekilde yoluna devem edecektir” şeklinde konuştu.

MHPLİ BÜYÜKATAMAN: MHP’Yİ ELE GEÇİREMEYECEKLER

MHP Bursa İl Başkanlığı Ramazan Bayramını coşku ile kutladı. Parti teşkilatının yoğun katılımı ile gerçekleşen kutlamada MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman bir konuşma yaptı.

İşte o kunuşma;

MHP BURSA'DA COŞKULU BAYRAM KUTLAMASI

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bıraktık.

 

Tuttuğunuz oruçların, yaptığınız ibadetlerin, verdiğiniz fitre, sadaka ve zekâtların Cenab-ı Allah katında kabul olmasını niyaz ediyorum.

 

Bir ay boyunca, oturduğumuz iftar sofralarında paylaşmanın ayrıcalığını yaşadık. Kardeşliğimizi perçinlemek için mücadele verdik. Müslüman Türk milleti Ramazan’ın bereketini, Ramazan’ın manevi mesaj ve muhabbetini hakkıyla, layıkıyla yaşamış ve yaşatmıştır. Çok şükür Bayrama hep birlikte ulaştık, hep birlikte bayramı karşıladık.

 

Bayram; kardeşliğin tebliği, kader ortaklığının terennümüdür. Bayram; hatırlamanın, hatırlanmanın, hatır sormanın, gönül almanın, gönüllere girmenin, kalpleri onarmanın manevi fırsatıdır.

 

Konuşmamın başında hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

Bugünkü toplantımızın düzenlenmesinde emeği geçen başta Bursa İl Başkanlığımız olmak üzere tüm dava arkadaşlarımı en içten hissiyatımla tebrik ediyorum. Buraya heyecanla teşrif eden her kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Hepinizin bayramını tebrik ediyor ailelerinizle birlikte sağlık, başarı ve daimi huzur diliyor, sizlere hoş geldiniz diyorum.

 

Bereket güneşinin, rahmet yağmurunun, nimet ve mağfiret esintisinin sizden, sevdiklerinizden ve hanenizden hiç eksik olmamasını temenni ediyorum.

 

Değerli Dava Arkadaşlarım,

 

Bizler samimi duygu ve düşüncelerle Ramazan ayını idrak etmek isterken, kana susamış hainler boş durmamıştır.

 

Allah korkusu ve inancı nedir bilmeyen alçaklar eylemlerini sürdürmüş, nerdeyse her gün birer ikişer evlatlarımızın canlarına kast etmişlerdir.

 

Şehitlerimiz al bayrağa sarılı tabutlarla son yolculuklarına çıktıkça; acılarımız dağ gibi yükselmekte, yüreğimiz yanmaktadır.

İftiramızı gönül huzuruyla açsak da, şehit analarının, şehit babalarının, şehit yavrularının çektiği ıstırap nedeniyle lokmalar adeta boğazımızda düğümlenmiştir.

 

Biz aynı duaya âmin derken, şehit düşen kahramanlarımızın anıları kalbimizde yaşıyor. Şifa bekleyen gazilerimiz gözümüzün önünden gitmiyor.

 

İşte bu nedenle diyoruz ki inancı bir, gönlü bir, dünü, bugünü ve geleceği bir olan aziz milletimizi bölmeye çalışan hainler ortadan tamamıyla yok edilmeden bizlere huzur yoktur.

 

Teröristte onur bulunmaz. Terörist gurur nedir bilmez. Terörist haysiyetten uzak, ahlaktan mahrum, vicdandan yoksun insanlık suçlusudur.

 

İnsani tüm değerleri yok sayan bu mahlûkatlar, hiçbir ulvi kavramla beraber anılamaz, anlaşılmaz, bir ve aynı görülemez.

 

Şayet aksi olsaydı kundaktaki bebeğe kurşun sıkacak kadar canileşmez, camileri ateşe verecek kadar aşağılık olamazlardı.

 

Çözüm denilerek büyütülen, demokratikleşme denilerek azdırılan ve nihayetinde bugünlere gelen terör belası artık daha derinlikli bir hal almaya başlamıştır.

 

Irak’ın ardından şimdi de Suriye’nin kuzeyini mesken tutan teröristler, eylemlerini dağlardan şehir merkezlerine indirecek kadar azmışlardır.

 

Katiller, eylem kapasitelerini artırmak amacıyla sokak ve caddelerle beraber, tehditle vatandaşlarımızın evlerinin altına varıncaya kadar bomba düzenekleri yerleştirmişlerdir.

 

Ne var ki biz olacakları çok önceden görmüş ve ikazlarımızı yapmıştık.

Sözde çözüm belasının çözülme olduğunu hatırlatmış, Türkiye’yi ateşe sürükleyeceğini söylemiştik.

 

Teröristle müzakere etmenin terörü bitirmeyip, aksine daha da şımartacağını vurgulamıştık.

 

İhanet sürecinin terörü dirilteceği uyarısında bulunmuştuk. Güney komşularımızda iç savaş ortamı günden güne ağırlaşırken, bölücü terör örgütünün bunu fırsat bilip, Türkiye’yi de benzer şartlara taşımak üzere maşa olarak kullanılacağını ifade etmiştik.

 

Artık görüldü ki biz haklıydık. Yanılmadık ve yanlışımız da olmadı.

Keşke aksi olsaydı, fakat ne söylediysek gerçekleşti, uyarılarımızın hepsi doğru çıktı.

Netice itibariyle, geçmişte terörle kol kola girenler, ne derecede büyük bir yanlışın ve gafletin içerisine düştüklerini geç de olsa gördüler.

 

Şimdiyse ülke olarak teröre karşı yoğun bir mücadele dönemi içerisinde bulunuyoruz.

 

Milletimizin dua ve desteği güvenlik güçlerimizin azmiyle birleşerek kanlı örgütün başını ezmeye devam ediyor.

 

İnşallah, terör belası bu topraklardan tümüyle silinecek, aziz milletimizi bölme amacı taşıyan hiçbir hain çaba amacına ulaşamayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi üzerine ne düşüyorsa yapmaya vardır ve hazırdır.
Ortadoğu ülkelerini kapsamına alan şiddet, dehşet ve terör ortamına Türkiye’yi çekme gayreti taşıyan bütün şer planlar mutlaka boşa çıkarılacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak milletimizin beka ve güvenliğine hizmet eden tüm gayretlerin yanındayız ve yanında olmayı da sürdüreceğiz.
Biz var olduğumuz müddetçe Türkiye bölünmeyecek, Türk milleti birlik ve bütünlüğünden taviz vermeyecektir.
Türkiye bir kutup yıldızı gibi yükselerek, ışık bekleyen Türk Dünyasının ve İslam âleminin kurtuluş arayışında yol ve yön gösterecektir.
Aziz milletimiz aklından çıkarmasın ki, Türkiye ümitsiz değildir; sahipsiz bırakılmayacaktır.
Türkiye çaresiz değildir, çare Milliyetçi Hareket Partisi’dir.

Türkiye’yi onurlu bir geleceğe taşıyacak çelik irade Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir.

 

Türkiye’nin milli birliğinin ve kardeşliğinin sigortası olan Milliyetçi Hareket, şimdi büyük bir vicdan huzuru ve gönül rahatlığı içinde geleceğe uzanacak, karşısına dikilen korkulukları birer birer devirecektir.

 

Bizim çağrımız, kardeşlik çağrısıdır. Bizim çağrımız, birlik çağrısıdır. Bizim çağrımız, sağduyu çağrısıdır. Bizim çağrımız, Türkiye’nin milli birliğini yıkmak isteyenlere karşı demokratik ve milli bir direniş çağrısıdır.
Allah’ın izniyle çağrımız cevap bulmaya başlamış, AKP, bizim hizamıza geçmişteki onca yanlışından sonra gelmeye başlamıştır.

 

Bu çağrıyı herkes çok iyi duymalı, manasını çok iyi anlamaya çalışmalıdır.

 

Bu vesile ile vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize, terör saldırılarında hayatlarını kaybetmiş muhterem vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Değerli misafirler,

 

Sınırlar değiştirilmeye çalışılırken, İslam dünyası etnik ve mezhep temelli bölünme projeleri ile hedef alınırken Türkiye’yi bu ateşe atmayı aklından geçirenlere, bunu dileyenlere asla izin vermeyeceğiz.

 

Dolmabahçe ihanetine “kaldığımız yerden devam edelim” diyen çürümüşlere, bunların arkasında duran, sürekli kulaklarına melanet fikirleri fısıldayan efendileri boş yere heveslenmesin; bilsinler ki bu cennet vatanı kurban ettirmeyeceğiz.

 

Bizim vazgeçecek tek bir insanımız, verecek tek bir çakıl taşımız yoktur. Biz Türk milletiyiz, herkes eşittir Türkiye’dir.

 

Son yurdumuzda bin yıldır varız ve bundan sonra da bu kutlu vatan topraklarının ebedi sahipleri olarak kardeşlik hukuku içinde var olmaya devam edeceğiz.

 

Değerli Dava Arkadaşlarım,

 

Bildiğiniz üzere uzun süredir partimiz paralel kumpasların ve başkanlık heveslilerinin saldırıları altında, rezil oyunların hedefindedir.

 

Ne var ki biz bu oyunu ve figüranlarını çok iyi biliyoruz, ne yapılmaya çalışıldığına da uzun süreden bu yana vakıfız.

 

Siyaset kurgularını MHP’siz bir siyaset, bu mümkün değilse Bahçeli’siz MHP üzerine şekillendiren malum odaklar, ülkemiz üzerindeki bütün tasarruflarını hiçbir engelle karşılaşmadan rahatça yürütmek için planlarını devreye soktular. Bu itibarla Türk devletinin kurucusu, Türk milletinin kurtarıcısı ve Türk vatanının garantörü olan Türk milliyetçiliğini dizginleme, engelleme gayretlerini sistemli bir şekilde ilerletmeye çalıştılar.

 

Gelinen noktada AKP başkanlık sistemini kapsayan yeni anayasa hazırlığı içine girmiş, al ver sürecini devreye almıştır. Dememiz odur ki, oyun içinde oyun vardır.
Türk milleti 1 Kasım’da sandıktan başkanlık veya yeni anayasa mesajı vermediği halde, böyleymiş gibi propaganda yapan AKP’nin amacı karanlıktır.
Seçimin hemen ardından Türk tipi başkanlık modelinin dillendirilmesi, Meksika modelinin hatırlatılması, Davutoğlu’na darbe yapılması, milli iradenin saptırılması, Erdoğan’ı tek adam yapma teşebbüsüdür.
“Yeni Anayasa yapmak zorundayız. Başkanlık sistemi fiilen başladı.” diyen defolu siyasi yüzler, sarayın gözüne girmek için insanüstü gayret sergilemektedir.
Başkanlık sistemiyle Türkiye’nin sağ ve sol cenahtan oluşan iki partili bir siyasi sisteme kayacağını söyleyen demokrasi ve milliyetçilik düşmanlarının eline de koz geçmiştir. Bunlar iki partili yapıyı telaffuz etmeye çoktan başlamışlardır.
Yani MHP’ye idam fermanı yazanlar, MHP’yi tasfiye etme, siyasi kaynağını kurutma amacı güdenler birleşmiş, sarayın etrafında öbek öbek toplanmışlardır.
Şimdi 1 Kasım’dan itibaren MHP’de değişim isteyenlerin söylediklerine dikkat ediniz.
1 Kasım akşamından beri her türlü iftirayı atan, her türlü kirli yakıştırmayı reva görenleri göz önüne getiriniz.
İçimizde kıpırdayanlarla hangi karanlık odakların hedef birlikteliği vardır?

 

MHP üzerinde hesap yapanlara bakınız; bunlar Saray-AKP-HDP-PKK-Cemaat aklınıza kim gelirse beş benzemez misali yeminli Türkiye düşmanlarıdır.
Her şey bir yana, partimizle ilgili gerek gazete köşelerinde, gerek, televizyon ekranlarında, gerekse de sosyal medyada yazılmayan, söylenmeyen bir şey bırakılmamıştır.

 

İçimizden ve dışımızdan MHP’nin çatısını uçurmak, Türk milliyetçiliğini eritmek için olan biten güçleriyle çaba sarfeden ne kadar satılık şahsiyet, fiyatı olan ne kadar devşirme, ne kadar saray hafiyesi varsa devreye girmiştir.
Biz bunları biliyoruz. Biz bunların ilham ve ihanet kaynaklarını da görüyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin eseridir. Milliyetçi Hareket Partisi şehit ve gazileriyle yükselmiş Milliyetçi-Ülkücü neferlerin namus ve şeref simgesidir. Amaç, MHP’nin bu eşsiz konumunu kullanmak ve büyük potansiyelini küresel hesaplara alet etmek ve sonra da varlığını ateşe vermektir.

 

Panama tacirleri, Nevada baronları ve yeminli Türkiye düşmanları bedeli ne olursa olsun MHP’yi ele geçiremeyecektir. Son olarak bir kez daha söylüyorum. Milliyetçi Hareket sahipsiz değildir. Okyanus ötesinden beslenen kökü içerideki dış mihraklar amaçlarına ulaşamayacaklardır. Ülkücüler, Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin yok edilmesine asla izin vermeyecektir.

 

Kimsenin endişesi olmasın, MHP bundan sonra arınarak, güçlenerek ve daha azimli bir şekilde yoluna devam edecektir.

 

Ülkücünün birlik ve beraberliği oyunları bozup, engelleri aşacak, Türkiye’nin üzerindeki karanlıkları def edecektir.

 

İnşallah aziz dava arkadaşlarımızla omuz omuza vererek aziz milletimizi mutlu, umutlu, güçlü ve kudretli yarınlara ulaştıracağız.

 

İnanıyoruz ki, Cenab-ı Allah, Milliyetçi Hareket’e Türkiye’nin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde yardımcı olacak, heyecanımızı, azmimizi ve emeğimizi karşılıksız bırakmayacaktır.
Mübarek Ramazan Bayramınızı bir kez daha kutluyor, sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyorum.

Kaynak: NOKTA BURSA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.