DOLAR
8,5516
EURO
10,3789
ALTIN
511,41
BIST
1.443
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Perşembe Gök Gürültülü
25°C
Cuma Gök Gürültülü
26°C
Cumartesi Gök Gürültülü
27°C
Pazar Gök Gürültülü
26°C
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...
NATO ZİRVESİNE DOĞRU Efendi BARUTÇU ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR  Bugün Brüksel’de yapılan NATO zirvesinde gözler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Con Baydın arasındaki görüşmeye çevrilmiş durumda. Bu zirve ABD açısından yirminci yüzyılın yeniden tanzimi anlamını taşımaktadır. Bir önceki ABD başkanı Tıramp’ın Afganistan’daki Irak’taki ve dünyanın diğer muhtelif bölgelerindeki askeri varlığını...
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...

NE OLUYOR? Başbakan hem hayat normale döndü, hem de akşamları meydanlarda nöbeti sürdüreceğiz dedi!

Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişimi sırasında ekranları karartılan TRT’yi ziyaret etti. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, “Akşamları meydanlarda demokrasi nöbetlerine devam edeceğiz. Halkımız olayın heyecanı ile askere zarar verecek davranışlarda bulunmaması gerektiğini söyledi” dedi.

NE OLUYOR? Başbakan hem hayat normale döndü, hem de akşamları meydanlarda nöbeti sürdüreceğiz dedi!
17.07.2016
0
A+
A-

Başbakan Binali Yıldırım, “Paralel terör örgütü çeteleri  mağlup olmuştur. Bu darbe kesinlikle başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Milletimiz  rahat olsun. Hayat artık normale döndü.” dedi.

Yıldırım, TRT’ye yaptığı “Geçmiş olsun” ziyaretinin ardından,  açıklamalarda bulundu. Konuşmasına 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı kahramanca  mücadele eden Türk milletini tebrik ederek başlayan Yıldırım, milletin bu  kararlılığı, başkomutan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti ve  hükümetin milli irade dışında hiçbir şeyin darbe yapamayacağı, herhangi bir  şekilde demokrasiye zarar veremeyeceği yönündeki tutumunun bu darbe girişimini  başarısız hale getirdiğini  belirtti.

Başbakan Yıldırım, “Paralel terör örgütü çeteleri mağlup olmuştur. Bu  darbe kesinlikle başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Milletimiz rahat olsun. Hayat  artık normale döndü.” ifadesini kullandı.

“DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ”

Vatandaşın artık gündüz işinde, gücünde normal hayatına devam  edeceğini belirten Yıldırım, şunları söyledi:

“Ancak sadece Türkiye için değil, aynı zamanda dünyadaki  demokrasilerin geleceği açısından da çok önemli olan bu olay nedeniyle işi gücü  bittikten sonra  Ankara Kızılay, İstanbul Taksim başta olmak üzere, her yerde  adeta bir şenlik havasında demokrasi nöbetlerine devam edeceğiz. Gündüz normal  hayat devam ediyor. İşimize gücümüze bakıyoruz. Çünkü çoluğumuzun, çocuğumuzun,  ülkemizin işlerinin geri kalmaması lazım, maişetlerimizi temin etmemiz lazım. Ama  akşam hem demokrasi nöbetine devam edeceğiz hem de demokrasi şöleni devam edecek.  Bir müddet daha böyle devam edecek.

Türkiye’de ticari, sosyal, kültürel hayat normale dönmüştür.  Bugünlerde ‘Türkiye’de darbe henüz tamamlanmadı, devam ediyor’ algısı yaymaya  çalışanlara karşı özellikle dünya kamuoyunun ve Türk kamuoyunun bilmesini isterim  ki bunlar tamamen aslı astarı olmayan haberlerdir. Bankacılık sistemimiz tıkır  tıkır işlemektedir. İstanbul Borsamız faaliyetlerine başlamıştır. Merkez Bankamız  gerekli çalışmaları yapmaktadır. Sermaye Piyasası Kurulumuz ve bütün finansal  kuruluşlarımız hiçbir kısıtlamaya tabi olmadan faaliyetlerini yürütmektedir. Her  şey yolundadır. Dolayısıyla bu tür iftiralara, karalama kampanyalarına finansal  çevrelerin itibar etmemesini istiyoruz.”

“HAK ETTİKLERİ HER TÜRLÜ CEZAYI ALACAKLAR”

Başbakan Binali Yıldırım, vatandaşlara sakin olmalarını ve olayın  tazeliğiyle aşırı tepkilerden kaçınmaları çağrısında bulundu.

Silahlı kuvvetlerin ülkenin geleceği ve güvencesi olduğunu ifade eden  Yıldırım, silahlı kuvvetlerin kurumsal kimliğini zedeleyecek bir davranış içinde  asla olmamak gerektiğini bildirdi.

Başbakan Yıldırım, “Silahlı Kuvvetler ile vatanını, milletini,  bayrağını seven her düzeydeki askerlerle onların kıyafetleri içine gizlenmiş  paralel terör çetelerini birbiriyle karıştırmayalım. Onlar asker değil,  vatandaşın üzerine acımasızca tankları süren, onları tarayan ve milletini  öldürmek için gözünü bile kırpmayan canilerdir. Hak ettikleri her türlü cezayı  alacaklardır.” diye konuştu.

Bu darbe girişiminin püskürtülmesinde en büyük görevin, bu konudaki  net tutumuyla Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Erdoğan’da olduğunu belirten Yıldırım,  hükümetin bunun ordu içindeki paralel terör örgütü mensuplarının bir kalkışması  olduğunu ilk anda tespit ettiğini vurguladı.

Bunların arka planında çok şeyin bulunduğunu, bugün bunları konuşacak  zaman olmadığını vurgulayan Yıldırım, şunları söyledi:

“Ama burada bir şeyi daha gördük. Kahraman polislerimiz, kendilerini  ortaya koydular. Özel Harekatçılarımız, burada bu darbenin bastırılmasında çok  büyük bir gayret gösterdiler. Tabi Silahlı Kuvvetler içerisinde bayrağını,  yurdunu milletini seven subay, astsubay her kademedeki ordu mensupları da bu  çılgın harekete karşı gerekli hassasiyeti göstererek devletinin, milletinin  yanında yer almıştır. Bunlara da teşekkür ediyorum.”

“İŞİMİZ BİTMEDİ”

Yıldırım, “Bir bela daha defedilmiştir. Milletimiz rahat bir nefes  almıştır. Ancak işimiz bitmedi, bundan sonra temizlik harekatını süratle  yapacağız. Bir daha milletin iradesine karşı gelmeye çalışma cesaretini hiç kimse  gösteremeyecek şekilde bu darbeci bozuntularına hak ettikleri cezayı vereceğiz.”  dedi.

Başbakan Yıldırım, dış güçlerin sırtlarını sıvazladığı bölücü terör  örgütünün her kademesindeki destekçilerini de unutmayacaklarını, onlara da  gerekli cevabı bu vesileyle vermiş olacaklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Bir kez daha söylüyorum. Bu olay ordumuza mal edilemez. Ordumuzun  kademe komutanlarına mal edilmez. Bu ordu içeresindeki bir grup terör mensubunun  kalkıştığı bir iştir. Çünkü bizim ordumuz, ‘peygamber ocağı’ diye tanımlanan bir  ordudur. Ordumuz, bir yandan bu mücadelenin içinde olurken diğer yandan da  Doğu’da, Güneydoğu’da ülkemizin birliği, beraberliği, milletimizin geleceği için  gece gündüz demeden büyük bir mücadele vermektedir. Onların morallerini bozacak,  onların bu mücadele azmini zayıflatacak hiçbir provokasyona, hiçbir olumsuz  propagandaya asla ve asla meydan vermememiz lazım. Bir kez daha milletimize  medyunuşükranız. “

“ÇAĞRIMIZA VERİLEN MUHTEŞEM CEVAP EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ OLDU”

Milletin asil bir millet olduğunu, 15 Temmuz gecesi bir kez daha  gösterdiğine işaret eden Yıldırım, “(İnin meydanlara, çapulculara meydanı  bırakmayın) çağrımıza verilen o muhteşem cevap, darbenin önlenmesinde en büyük  gücümüz olmuştur. Cenab-ı Mevlama, bu güzel ülkeyi, bu güzel milleti, bu büyük  badireden az hasarla çıkarmış olmasından dolayı bir daha şükranlarımı sunuyorum.  Ülkemiz için, bayrağımız için, çocuklarımızın geleceği için hayatlarını kaybeden  sivil şehitlerimize, polis şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları  cennet olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile TRT Genel  Müdürü Şenol Göka’dan bilgi aldı. TRT stüdyolarını gezen Yıldırım, çalışanlara  “Geçmiş olsun” dileğinde bulundu.

KONVOYU DURDURDU

Öte yandan, Başbakan Yıldırım, TÜRKSAT AŞ’nin Gölbaşı’ndaki  tesislerinde FETÖ’nün darbe girişimine direnirken vefat eden Tesisler İşletme  Direktörü Ahmet Özsoy’ın Bağlum’daki cenaze namazının ardından, TRT’ye giderken,  çevre yolu üzerinde vatandaşları görünce konvoyunu durdurdu.

Ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyen vatandaşların, “Bir daha böyle  bir şeyi yaşamak istemediklerini, devletin ve hükümetin arkasında olduklarını”  gözyaşlarıyla ifade etmeleri üzerine Yıldırım, vatandaşlara verdikleri destekten  dolayı teşekkür etti.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/basbakan-trt-yi-ziyaret-ediyor-siyaset-2279254/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.