DOLAR
8,4047
EURO
10,1808
ALTIN
507,39
BIST
1.461
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Pazartesi Gök Gürültülü
23°C
Salı Gök Gürültülü
23°C
Çarşamba Gök Gürültülü
22°C
Perşembe Gök Gürültülü
25°C
SÜMEYYE’NİN İMANI Asena Kınacı MORAL Ben milletim uğruna adamışım kendimiBir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir.Zulüm Azrail olsa, hep Hakk’ı tutacağım                                                          Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir....
Manisa’nın Bilinen ve Bilinmeyen Değerlerinden Merhum Halil Yurtseven  (1928/2017) 36 yıllık meslek hayatımın 10 yılını ilçelerinde, 20 yılını da Manisa merkezde icra ettim.  Manisa’yı sevdim. Manisa’ya hizmet edenleri her zaman takdir ettim. Unutulanlar, unutanları asla affetmezlermiş.  Söz uçar, yazı kalır, düşüncesiyle ben de gerek hayatta olanlarla gerekse vefat etmiş, Manisa’ya ve...
OSMANLI, NEDEN GERİ KALDI? – 2 Safter TANIK “Doyum-tatmin-kendini üstün görme ve bunun hep böyle devam edeceğini sanma rahatlık-rehaveti; rahatlık-rehavette, geri kalışını getirdi. Bu nedenle; Kanuni dönemi, Osmanlı’nın hem zirvesi, hem de geri kalışının miladı oldu.  1595’e kadar genişlemesini sürdürmesi; gelişimi ile değil, geçmişin birikimi ve Avrupa’daki konjonktürle ilgilidir.”.  Üçüncü...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 12 Ahmet URFALI        Çünkü aşk, ab-ı hayattır. Surete can veren aşktır. Yunus, bu fermanı geçenin ve aşk mührünü alanın boyut değiştirdiğini, mevcut durumu içinde boyut kazandığını söyler.   Aliye Çınar 34. Bir ikindi vaktidir Sakarya’nın Porsuk’u konuk aldığı zaman Gölgelerin ötesinden gelir sancılı doğuşların müşfik sesleri Evcil...

Ülkemizin mahvına neden olan AKP’dir

Ülkemizin mahvına neden olan AKP’dir
13.07.2016
0
A+
A-

MHP  Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Başbakan Binali Yıldırım’ın, Suriyeliler’e vatandaşlık verilmesi hususunda “Sayın Bahçeli ile Sayın Demirtaş aynı cümleleri kuruyorlar” sözlerine tepki gösterdi. Büyükataman,  ”Binali Bey belki hatırlamak istemez ancak şu an Genel Başkanı olduğu siyasi parti aslında klasik bir PKK ağzı olan ve yıllardır her zeminde seslendirilen “çözüm ve barış” kavramlarına tutunarak kendi ikbal ve koltuk hırslarını tatmine, milletimizin ve ülkemizin de mahvına neden olan partidir. Şehitlerimizin bizatihi sorumlusudur” dedi.

HaberRes_51603

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Ismarlama Başbakan” partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada Suriyeliler’e vatandaşlık verilmesi hususunda “Sayın Bahçeli ile Sayın Demirtaş aynı cümleleri kuruyorlar. MHP Genel Başkanı için bu durum hiç de kabul edilebilir değil” demektedir. Binali Bey belki hatırlamak istemez ancak şu an Genel Başkanı olduğu siyasi parti aslında klasik bir PKK ağzı olan ve yıllardır her zeminde seslendirilen “çözüm ve barış” kavramlarına tutunarak kendi ikbal ve koltuk hırslarını tatmine, milletimizin ve ülkemizin de mahvına neden olan partidir. Şehitlerimizin bizatihi sorumlusudur” dedi.

 

”YILDIRIM’A TAVSİYEMİZ BU KONULARA ÇOK GİRMEMESİDİR”

Büyükataman, ”Yine Yıldırım aynı konuşmasında; “Bursa’da Boşnak, Mardin’de Arap, Eskişehir’de Tatarız. Bu çeşitlilik bizim zenginliğimizdir. Suriyelilere vatandaşlık konusunda ileri geri konuşuyorlar.” demektedir. Bursa, taşıyla toprağıyla, ruh ve mana âlemiyle zerre zerre milletimizle iç içe geçmiş, milletimizle yeniden şekillenmiş bir şehrimizdir. Bursa, Türk milletinin tarihindeki Semerkand’ı, Merv’i, Kaşgar’ı Anadolu’ya taşıma projesidir. Bursa’daki Boşnak kardeşlerimiz de vardır, ancak Bursa’da kimse kimseye sen Boşnak mısın, Arnavut musun diye sormaz. “Eskişehir’de Tatar’ız” cümlesindeki cehalet ise başlı başına bir tez konusu olur. Tatar nedir, kime denir önce onu öğrenin. Tatarlar öz be öz Türk çocuklarıdır. AKP’ye kadar, Türk tarihinde etnik ve mezhep kazısı yapmak hiç kimsenin hatırına gelmemişti.

Binali Yıldırım, daha önce yaptığı bir konuşmasında konuşma metni uzun gelince konuşmayı yarıda keserek “Yazmış da yazmışlar” deyip konuşmasını yarıda kesmişti. Kendisine lafımız yok, konuşmayı yazıp önüne koyanlara desin ki biz Bursa’da da, Eskişehir’de de, Hakkâri ve Diyarbakır’da da Türkoğlu Türk’üz. Binali Yıldırım’a tavsiyemiz bu konulara çok girmemesidir. Yoksa bir anda kendisine de “in Ali” denilebilecektir” açıklaması yaptı.

Büyükataman,  yazılı açıklamasında şunları söyledi: ”Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Bu memleket tarihte Türk’tü, halde Türk’tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.”

Bu aziz vatan halkların, etnik kabilelerin, yığınların, kavimlerin bakiye ve bileşkesiyle değil; Türk milletinin bin yıllık mücadelesiyle bizlere miras kalmıştır. Ve Türk milleti “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” veciz sözüyle özetlenmiştir.

 

“OY HESABI”

Suriye’deki iç savaş şartlarından dolayı ülkemize sığınanlara elbette gönlümüzü açalım, ekmeğimizi paylaşalım. İnsani yardım ve desteğimizi verelim. Bunlara bir diyeceğimiz yoktur.

Ancak Suriyelilerin Türk vatandaşlığına alınmaları konusu oy hesabıyla gündeme getirmek ülkenin geleceğini düşünmemektir. Suriye’lilere vatandaşlık verilmesi Türkiye’de yeni etnik sorunların doğması anlamına gelecektir. Buna da kimsenin hakkı yoktur.

 

Siyasi düşünce ve parti rozeti farklılığına bakmadan vatanını ve milletini seven herkesi Türk vatandaşlığı konusunda demokratik itirazını göstermeye çağırıyoruz.

Türkiye’nin milli birliği ve bütünlüğü dil, soy ve din unsurlarını aşan tarihi bir olgudur. Tüm Türk vatandaşları Türk milleti kimliğinde bütünleşmiştir.

Devletin temel unsuru olan tek millet olgusu, bütün bu unsurların iştirakiyle vücut bulmuştur.

Türk vatandaşları, millet bilinciyle ve Türk milletinin eşit fertleri olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşlardır.

Devletimizin temelinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını birleştiren ortak tarih ve mukadderat bilinci ve duygusunun oluşturduğu milli bağ ve milli değerler yatmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti tektir, ülkesi ve milleti birdir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.