DOLAR
8,7179
EURO
10,4032
ALTIN
497,62
BIST
1.411
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sağanak Yağışlı
28°C
İstanbul
28°C
Sağanak Yağışlı
Cumartesi Gök Gürültülü
29°C
Pazar Parçalı Bulutlu
30°C
Pazartesi Gök Gürültülü
29°C
Salı Az Bulutlu
29°C
Türkistan İnanç Dünyası Üzerine Notlar Celil ALTINBİLEK           İslamiyet ten önce Türkistan topraklarında, müşterek inançlar kam veya ozan denilen kişilerin ellerinde kopuzları ile birlikte nağmeli- şiirli sözlerle, mûsıkili icra edilirdi. Bu sözler basit, saf,  içten, canlı ve özlü idi. Bunlar kopuzlarıyla sihirbazlık yapar,gelecekten haber verir, insanları tedavi ederlerdi.      İslamiyet, Türkistan’da çetin...
TARİH TEKKERÜR EDER Mİ? Fuat YILMAZER Tarih tekerrürden ibarettir sözünün doğru olduğuna inanmıyorum. Tarih tekerrür etmez ama aynı veya benzer hataları tekrarlarsan aynı veya benzer olaylarla karşılaşmak tabidir. Bu tarihin tekerrürü değil, hataların tekrarı ile aynı veya benzer sonuca varmanın karşılığıdır. Hataların tekrarlanmaması için bilinçlenmek, bilinçli olarak hafızayı taze tutmak...
ZİYA GÖKALP MÜZESİ Kenan EROĞLU Ünlü düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyorum.  Bu gün Ziya Gökalp’in büyük damadı  Ali Nüzhet Göksel’in  “ZİYAGÖKALP MÜZESİ” açılışı nedeniyle 1956 tarihinde  ulusal ölçekte yayın yapan  “VATAN” gazetesine yayınlanan açıklamasını yorumsuz olarak aktarmak istiyorum.          “ Dün (23 Mart 1956) Ziya Gökalp’ın doğumunun 80. yıldönümü idi. Bu vesile ile Diyarbakır’daki evi...
SECCEDEN SEHPAYA ELMA VE BIÇAK Asena Kınacı MORAL Ş. Adnan Şenel tarafından yazılan “Secdeden Sehpaya Elma ve Bıçak”*, “ismiyle müsemma” diyebileceğimiz bir roman: Yüreği imanlı alnı secdede bir gençliğin sehpalarda, işkencelerde, falakalarda, Filistin askılarında umutlarının ellerinden alınışını anlatmış ve adına da yakışmış. Ak alınlarıyla secdeden sehpaya gidenleri en güzel anlatan...

ÜLKÜCÜ AKSAKALLAR MANİFESTOSU

ÜLKÜCÜ AKSAKALLAR MANİFESTOSU

ÜLKÜCÜ AKSAKALLAR MANİFESTOSU

1) Türk Devleti çöktüğü zaman kimsenin ayakta kalabilmesi mümkün değildir.

2) Türk Devleti’nin zaafa uğradığı her durumda, Ülkücü Teşkilat da çöktüğü zaman, çoğu her zaman Anadolu’nun mazlum, mağdur insanlarının evladı olan hiçbir ülkücünün “tek başına” kendi başının çaresine bakabilmesi mümkün değildir.

3) Türk Milliyetçiliği siyasetinin kurumsal “tek temsilcisi” olan MHP’nin başında 47 yıllık tarihinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da “para vb. ile satın alınamayacak” ve “gizli/açık şantaj yapılamayacak” bir erkişi bulunmalıdır. Ülkücü şehidlerin kan kokusunu taşıyan o makam en ufak ahlakî bir defoyu kaldıramayacak kadar kutsaldır.

4) 12 Eylül sürecinde “Ülkücülerin Başbuğu”nun yakasına yapışıp hesap sormaya kalkanların izinden gidenlerin kokuşmuş balçığından kimselerin bugünkü ülkücü kurum yapılanmaları içerisinde de var oldukları bilinmelidir.

5) Mayasında ihanet bulunan soysuzların son bir ayda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından oturtuldukları koltuktan daha iyisini bulma ihtimali belirince anında satışa geçtiği fark edilmeli, ettirilmelidir.

6) Pensilvanya’daki Amerikan uşağı, “Cemaat Darbesi”nin “okyanusötesindeki takkeli elebaşı” haine “Hain”, vatandaşına kurşun yağdıran namussuzlara “Namussuz”, diyemeyen birisinin MHP Genel Başkanı olmayı bir kenara bırakın, o koltuğa aday dahi olamayacağı; “abbas yolcu” , “tarzan zorda” edebsizliklerinin unutulamayacağı ülkücülere anlatılmalıdır; anlatılacaktır. “Yurtta Sulh” kodlu ülkücü tabana sızma operasyonu ile ülkücü hareket arasına kalın bir çizgi çekilerek demokrasi ile Türk milliyetçiliği siyasetinin yanyana yürümesi gereği her platformda vurgulanmalıdır.

7) Ülkücü ailelerin çocuklarını devşiren cemaat benzeri yapılanmalar tarafından devşirildiği bir gerçektir. Buna engel olunması için Türk Ocakları, Ülkü Ocakları ve TÜRKAV gibi milliyetçi/ülkücü STK’lar öğrenci yurdu; gençlik merkezi, spor kulübü gibi eğitim, kültür, sanat ve etkinlik merkezleri oluşturmalıdır. Buralardan yetiştirilecek ülkücü gençliğin Başbuğ Türkeş’in verdiği direktifte olduğu “Yüksek Vasıflı Türk” niteliğinin geliştirilmesi için manevî ve ahlâkî donanımlarının arttırılması hedeflenmelidir.
8) Dinin toplum hayatındaki önemi, siyaset tercihlerinde etkisi son 25 yıldır giderek artan inanç sömürüsünün önlenmesi, “Cemaat Darbesi”nin “okyanusötesindeki takkeli hain elebaşı” F. Gülen gibi başka tiplerin ortaya çıkmaması için eğitim, medya ve siyaset alanında önlemler alınması yanında Türk milliyetçiliği fikriyatının İslam temelli inanç esaslarının tahkim edilmesi acil gerekliliktir. Bu alanda ilahiyat fakültelerinin milliyetçi/ülkücü akademik kadroları büyük bir vebal altındadır.

9) Milliyetçi/Ülkücü büyüklerini bir adam sanıp da fikrini soran, yol göstermelerini bekleyen Türk soyunun ve Türk yurtlarının geleceğinin teminatı ülkücü gençlere, bugün hakkı ve gerçekleri söyleyemeyenler, ya da fikrî kabızlık nedeniyle söyleyecek bir sözü olmayanlar inşaallah kısa sürede gelecek olan- sonraki sakin günlerde asla konuşmaya kalkmamalıdır. Daha önce bir şekilde “Cemaat Darbesi”nin “okyanusötesindeki takkeli hain elebaşı” F. Gülen ile alış-veriş ilişkisi kayıtlara girmiş olanlar pişmanlıklarını aleni bir şekilde milliyetçi/ülkücü kamuoyuna duyurarak tevilsiz olarak ve açıkça özür dilemelidir. Ölümlerinden sonra lanetlenerek anılmalarından ise bugün pişmanlığını arz etmiş bir büyük olarak köşelerine çekilmeleri müreccahtır.

Tanrı Teala Türk’ünü Korusun ve Yüceltsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.