DOLAR
8,5483
EURO
10,3669
ALTIN
510,36
BIST
1.437
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Perşembe Gök Gürültülü
25°C
Cuma Gök Gürültülü
26°C
Cumartesi Gök Gürültülü
27°C
Pazar Gök Gürültülü
26°C
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...
NATO ZİRVESİNE DOĞRU Efendi BARUTÇU ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR  Bugün Brüksel’de yapılan NATO zirvesinde gözler Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Con Baydın arasındaki görüşmeye çevrilmiş durumda. Bu zirve ABD açısından yirminci yüzyılın yeniden tanzimi anlamını taşımaktadır. Bir önceki ABD başkanı Tıramp’ın Afganistan’daki Irak’taki ve dünyanın diğer muhtelif bölgelerindeki askeri varlığını...
OSMANLI’NIN LAİKLİĞE BAKIŞI Volkan Yaşar BERBER             Osmanlı son dönemlerinde yeni çağa ayak uydurabilme babında bir takım önergelerde bulunmaktan geri kalmamıştır. 1872’de Eyvah draması birden fazla evliliğe karşı, 1875 yılında Açık Baş isimli komedisi halkı dini alet ederek sömürenlere karşı sunulmuş olup destekte görmüştür. Avrupa’dan alınan her şeyin red edilmeyip bilakis...

Olcay Kılavuz zorbalığa töre kılıfını hazırladı

Olcay Kılavuz zorbalığa töre kılıfını hazırladı
27.01.2017
0
A+
A-

Ülkücü camianın ileri gelenlerinin ve eski Ülkü Ocakları başkanlarının “Hayır” açıklamalarından sonra Kamu Sen gibi geniş tabanlı kuruluşların da Erdoğan için yapılmak istenen kanun değişikliğine karşı çıkması dengeleri değiştirdi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı koltuğunda oturan Olcay Kılavuz da son günlerde ülkücülere karşı yaptıkları baskıların devam edeceği yönünde tehdit kokulu bir mesaj yayınladı:

 

Ülkü Ocakları Türk Milletinin binlerce yıllık ülküsünde ve Hazreti Peygamberin (SAV) çağrısında hayat bulan kaynağını Türklük ve İslamiyet’ten alan kutlu bir yapıdır. Geçmişi binlerce şehidimizin mazisi gibi şan ve şerefle dolu, geleceği milletimizin atisi gibi pırıl pırıl, tertemizdir. Ülkü Ocakları Türk Milleti’nin milli ve manevi değerlerinin sarsılmaz kalesi ve özüdür.

Türk İslam ülküsünü yaşayan ve yaşatan şahısların yuvası olan Ülkü Ocakları milletimizin emrine amade milyonlar yetiştirmiştir. Dün olduğu gibi bugünde Ülkü Ocaklarının hedef ve çalışmaları bu doğrultudadır. Türk Milletinin geleceği olan gençliğimiz yani Ülkü Ocaklılar, yarının “Milliyetçi Büyük Türkiye”sinin inşacısı olacaklardır. Umutlarımız güçlü, yolumuz kutludur. Bu durumun ahvalini kavrayamamış bir takım zevat Ülkü Ocaklarının ismini farklı mecralara çekmeye çalışmaktadır. Geçmişini çok iyi bildiklerimiz, isimleriyle toplum önüne çıkacak kadar şahsiyet sahibi olamayanlar, ömürlerini nefis tatmini uğruna goy goyculukla geçirenler, kutlu dergâhımızı sıçrama tahtası olarak görenler ve görünürde dost, ikiyüzlü düzenbazlar bu hareketin kaderini tayin edemezler. Dünleri siyasi dönekliklerle dolu olup bugün kendilerine Ülkücülük sıfatını yakıştırmaya çalışanlar, Ülkü Ocaklarının maneviyatını kavrayamazlar. Hepsinden öte hiç kimse, fedakâr, cefakâr ve yarınlara umut bağlamış Ülkücüleri yolundan döndüremez.

Ülkü Ocakları siyasetin dehlizlerinde kartvizit misali kullanılacak bir yapı, Ülkü Ocaklılar ise kendini bilmezlerin siyasi menfaatleri uğruna omuzlarına basılacak kişiler değildir. Zikzaklı geçmişi olanlar, hatıraları yok sayanlar, kirli kadrolarla kumpas kurmaya çalışanlar, Ülkü Ocaklarını çeşitli olaylara çekmeye kalkışanlar ve duruma göre söylem değiştirenler biran evvel kendilerine çeki düzen verip akıllarını başlarına almalıdırlar.

Bilinmesini isteriz ki Ülkü Ocaklı milyonlarca evladı; töresine ve aldığı terbiyeye bağlı bir şekilde, kimin ya da kimlerin ne söylediğine bakmaksızın Bilge Lider Sayın Devlet BAHÇELİ Beyin yanındadır. Vaziyetten görev çıkarıp ilk fırsatta gemiyi terk edenlere ve şahsi çıkarları için davasını pazarlayanlara rağbet etmeden, her dönem öngörüleri ile geleceği planlayan ve eğilmeden, dosdoğru bir şekilde hayatını bu davaya vakfeden bir liderin emrinde olmak ise bizler için dünyalık tüm menfaatlerin üzerindedir. Yusuf Has Hacib’in Kutatgu Bilig’de ” Kendi çıkarını kollama, halkın çıkarını gözet, kendi çıkarını milletin çıkarı içinde gör.” sözleriyle ifade ettiği binlerce yıllık şiarı kendine yaşantı haline getiren Türkmen Beyi’ne sadakat ilkemizdir.
Emin olunmalıdır ki herkese ve her şeye rağmen; Ülkü Ocakları, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatacak ve ömrünü Türk Milletine hizmetle geçirecek nesiller yetiştirmeye devam edecektir. Türk Milletinin bölünmez bütünlüğünün harcı olarak, nifak saçmayı meziyet haline getirenlerin amaçlarına ulaşmasına asla müsaade etmeyecektir. Ne birliğimizin bozulmasına ne törenin hiçe sayılmasına ne de yurdumuzun buhrana sokulmasına sessiz kalmayacaktır.
İnandığımız Allah Davası’na hizmete aşkla devam edeceğiz. Şehitlerimizin emanetinin canımızdan değerli olduğu bilincindeyiz. Bu bilinçle sevdamız olan Türk Milleti için ve vurgunu olduğumuz cennet vatan uğruna baş vermekten dün olduğu gibi bugünde geri durmayacağız. Bayrağımızı zirvede dalgaldırmayı en büyük onur sayacak ve şartlar ne kadar zor olursa olsun asla bu uğurda mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Hiçbir makam mevki kaygısı olmadan, her türlü dünyalık menfaatten uzak ve Allah’ın rızası dışında bir rıza gözetmeksizin, Büyük Türk Milletine hizmet etmeye var gücümüzle devam edeceğiz. Kim ne derse desin makamı da mevkiyi de takdiri de yalnızca Yüce Allah’tan dileyerek, dünyalık makamların en yücesi olduğuna inandığımız Ülkücülüğü hakkıyla yaşamanın çilesine talip olacağız. Samimiyetle ve kişiliğinden taviz vermeden Ülkücülüğünü halisane yaşayan her biri iman ve ahlak abidesi ağabeylerimizi ve kardeşlerimizi her zamanki gibi bağrımıza basarak başımızın tacı sayacağız.
İl-İlçe Ocak başkanlarımız başta olmak üzere tüm ülküdaşlarımızla birlikte, perçinlemiş bir şekilde fitneye mahal vermeden, yeminimizde de belirttiğimiz gibi azim ve kararlılıkla yolumuza devam ederek; Milliyetçi Türkiye’ye, Turan’a kadar durmayacağız. Doğru bildiğimiz yolda, “Kâlû Belâ”dan mahşere uzanan ülküdaşlık ve kardeşlik hukukumuza bağlı bir şekilde yürüyecek, “Mahkem-i Kübra”da da birbirimize şahit olacağız. Bu yolda; cennet mekân Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Bey yol başçımız, Türkmen Beyi Sayın Devlet BAHÇELİ Bey Liderimiz, canlarını bu kutlu yolda feda eden Şehitlerimiz mihenk taşlarımız, yarınlarımızın teminatı olan Ülkücü Türk gençliği ise gücümüzdür.

Kendi kurguladıkları basit senaryolara Ülkü Ocaklarını alet etmeye çalışan kurt postu giymiş dedikodu cambazlarına, kulislerden beslenerek akıllarınca tezgâh kurmaya çalışan omurgasızlara, ömrü boyunca adamlıktan ve ahlaktan nasibini almamış şarlatanlara, sesleniyorum; hepinizi tanıyor ve niyetinizi çok iyi biliyoruz. Bedenen gelişip beynen gelişmeyen, kalbi bozuk şahısların kurguladığı oyunların da farkındayız.

Hırsa bürünüp gözünü karartarak şahsi çıkarları adına bizleri polemiğe çekmeye çalışanlar, fütursuzca kurumumuzu karalamaya kalkışanlar gücümüze güç katmakta, daha büyük işler başarmak için azmimizi artırmakta, bilenmemizi sağlamaktadırlar. Sicili bozuklar, kalbi kararmışlar, geçmişi şaibeliler ve siyasi fırıldaklar girdikleri bu çıkmazda ilelebet yok olacaklardır. Dün töreyi bozanlar kendilerine çekidüzen vermedikçe töreye uygun muamele beklememelidir. Sabrımızı ve cesaretimizi sınayanlar felakete doğru yol aldıklarının farkına varmalı ve hüsrana uğrayacaklarını bilinmelidir.

“Ben Milletim uğruna adamışım kendimi
Bir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir.
Zulüm Azrail olsa, hep Hakk’ı tutacağım
Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir.”

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.