DOLAR
8,7540
EURO
10,3892
ALTIN
496,61
BIST
1.391
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
23°C
İstanbul
23°C
Gök Gürültülü
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

GÜLELİM BARİ

GÜLELİM BARİ
01.08.2017
0
A+
A-

     Recep SAVRAN

     recepsavran49@gmail.com

 

Maalesef kurtuluş yok; ölü dirilirse  Sözlü de bir daha seçilebilir! Kimin oyları ile; yıktığı yuvaların,  açlıkla terbiye ettiği ülkücülerin reyleri ile mi!  Hadi oradan; bir anket daha ayarla, cepleri boşalt; biraz  daha usta ve  kamuflajcı bürokrat getir! Sözlü’nin  düşmanları kendine yeter, hatta artar bile! Kafanızı yormayın çoğu gitti azı kaldı! Daha neler yazacağız neler!

 

GÜLELİM BARİ!

 

Hadi gözümüz aydın; Hüseyin Sözlü   bir yandan Sayın Akşener ile dans ederken diğer yandan Sayın Bahçeli ile barışmış; biliyorsunuz huzura  kabul edilmiyordu! ORC adlı firma, güya bir anket yapmış ”Pazar günü seçim yapılsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna %33,1 AKP, %31,5 MHP, %26,8 CHP  cevabı alınmış! Anlayacağınız her üç Adanalı’dan  biri Sözlü’den memnunmuş! Demek ki  geride  dolu dolu  2,5 yıllık  bir hizmet var; demek  bizim gibi  bilgisiz insanlar bunu görmemiş! Alt geçit mi yaptı, Metro ağını mı  uzattı, Yol mu açtı, ne yaptı diye sormazlar mı adama! “Devlet Bahçeli” adını verdiği köprünün  temelinde yeller esiyordu da  yeni yeni güya beton dökülüyormuş! Halbuki bu işin yurt dışı kredisi çoktan kullanılmış, lakin kasada bir lira ödenek yok! Kurumun borçları katrilyona dayanmış; gelir kaynakları  hacizli! Nasıl memnun olunuyor anlamak mümkün mü?

 

Sözlü’nün Ceyhan icraatı 5 yıl mahkumiyetle sonuçlandı; Gaziantep İstinaf Mahkemesi cezayı az bulmuş ve kararı bozmuş! Yani  ağır suç ve suçluluk devam ediyor! Adana Mahkemesi de inadına yurt dışı yasağını kaldırmış, her halde gözetimli hali de  son bulmuştur!  Artık Azerbaycan ve Kırgızistan’a uçup “Turancılık” yapabilir! Bari, katil Yılmaz Güney’in akrabaları ile  kendi akrabası  Figen Yüksekdağ’ın  ailesini de alsa ve şu festival hediyesi olarak  Adana’nın hangi  fabrikasında  yapılmışsa  şöyle 1000-2000 şişe rakı da götürse! Nasıl olur, ne güzel milliyetçilik değil mi? Aman “Büyük Camii”de cuma namazlarını da ihmal etmesin!

 

Sözlü   sırları ortaya çıkmasın diye  bürokratlarını hep dışarıdan ithal etti; yükleniciler ve tedarikçiler de  öyle! En fazla para harcanan kalem “Hizmet İşleri”; eskisine göre %500 pahalıya yaptırılıyor ve yüklenicilerin bir ortakları da iddialara göre aileden! Hemen hemen Adana’lı yapım müteahhidi yok; ama ankete göre her üç kişiden biri Sözlü’ye rey verecekmiş! 30 milyonluk bir ihaleyi alan zat ”Aldık ama bize bir ortak verdiler” diyormuş; tabii  kâr ortağı! Yapamazsa yine  Sözlü kârlı, çünkü %6  teminata el koyacak! Daha evvel böyle yapmış adamı batırmış da şimdi aç kalmasın diye ASKİ’nin kantinini vermişmiş! Herkesin tanıdığı biri; Ceyhan’da başkasının dosyası ile  iş almış da  zavallı adamın “Teminatı” Sözlü’ye seçim masrafı olmuş! Alan memnun veren memnun!

 

MHP Adana İl Yönetim kurulu eski üyelerinden bir zat, Sözlü’den evvel  başta ASKİ olmak üzere  Belediye’de çok işler yapıyordu; söylenenlere göre  dâvâ için  Sözlü’ye  seçimde kullanılmak üzere yüzbin lira yardım etmiş! Adam şimdi Hatay ve Mersin’de sürünüyor;  ucuz fiyata aldığı işleri tamamlayamıyor ve büyük sıkıntı içinde; birçok şirketini yok pahasına  satmış ve yine bir ASKİ müteahhidi ve MHP’nin yeni Genel Kurul delegesi  adamın mallarına ucuz ucuz konmuş! ASKİ’de 3 yıl iş yapıp da beş kuruş para alamayan ve memleketi terkeden  insanlar var!

 

Sanıyoruz NTV’de bir anket yayımlandı, MHP’nin Türkiye  oranı %8! Nasıl oluyor da Adana’da  AKP ile yarışır da  at başı gidermiş! Bu yoğurdun bolluğu nereden geliyor! Dosya kabarık; iddialar, iddialar, iddialar! Doğru mu acaba, bizler de Ceyhan işine inanmamış rey vermiştik ama  Mahkemede  suç sabit görüldü, Yargıtay da  cezayı az bulmuş! Acaba Adanalılar bu derece  avel mi?

 

Aslında suçlu olan bizleriz; belki yüzün üzerinde “Faziletli Hüseyin” yazısı  yazdım;  fakat çok geçmeden  Adana Ceyhan’ı geçince, eleştirmeye başladık ki Almanya’dan Abdülhamid Karaca  bize “Müzmin Belediye düşmanı” dedi! Şimdi buyurun  Sözlü’nün zaferini birlikte kutlayalım; hem de “Rakı” eşliğinde! Hısım ve  eski-yeni akrabalarla! Para dediğimiz şey  “Algı” yönetiminin  vazgeçilmez  aracıdır; herşeye kâdirdir; ama ne kadar; yalancının mumunun yandığı kadar! Birkaç ay önce Sözlü’nün yeğeni ve bürokratı bize sormuştu: ”Acaba hiç kurtuluş yok mu?”

Maalesef kurtuluş yok; ölü dirilirse  Sözlü de bir daha seçilebilir! Kimin oyları ile; yıktığı yuvaların,  açlıkla terbiye ettiği ülkücülerin reyleri ile mi!  Hadi oradan; bir anket daha ayarla, cepleri boşalt; biraz  daha usta ve  kamuflajcı bürokrat getir! Sözlü’nin  düşmanları kendine yeter, hatta artar bile! Kafanızı yormayın çoğu gitti azı kaldı! Daha neler yazacağız neler!

 

Muhabbetle.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.