Black Friday indirimi yapan markalar hangileri? 2018 Süper Cuma indirimleri!

Bu haber 23 Kasım 2018 - 1:32 'de eklendi ve 384 kez görüntülendi.

Black Friday, diğer adıyla Süper Cuma coşkusu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başladı. İndirim fırsatlarını kaçırmak istemeyen vatandaşlarımız için indirim yapan markaları derledik. İşte 2018 Süper Cuma’da indirim yapan markalar…

Black Friday nedir? Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor? 1932 yılından bugüne kadar noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul edilen Black Friday indirimleri Türkiye’de de etkisini gösteriyor. İndirimden yararlanmak isteyen vatandaşlar o tarihi bekliyor…HANGİ MARKA, NE KADAR İNDİRİM YAPIYOR?

– Hepsiburada, Efsane Cuma dediği günde müşterilerine büyük indirimler sunmaya hazırlanıyor.

– GittiGidiyor’un, Black Friday’e özel hazırladığı ‘Süper Cuma’ kampanyası için geri sayım başladı. Binlerce ürünün dâhil olduğu kampanya kapsamında 23 Kasım Cuma günü tam 24 saat boyunca tüketicilere yüzde 80’e varan oranda indirim sunulacak.

– Amazon.com.tr, ‘Beklenen Cuma’ haftası indirimlerine başladı. 19-26 Kasım tarihleri arasında özel fiyat avantajlarıyla büyük indirimlere sahne olacak Amazon.com.tr, yüzlerce üründe 50 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz teslimat hizmeti sunuyor.

– Arçelik de ‘Cuma Aşkına’ indirimlerini başlattı. 19 Kasım Pazartesi günü başlayan ve 25 Kasım’a kadar devam edecek kampanya ile Arçelik tüm hafta boyunca 3.000 TL’ye varan dev indirimler sunuyor.

– Media Markt, Black Friday’i Şahane Cuma olarak kutluyor. Şahane Cuma’da, %70’e varan oranlarda indirim yapıyor.

– LG Türkiye de Black Friday’e özel kampanyasına başladı. 30 Kasım’a kadar 6 ay vade ve yüzde 30’a varan indirimlerle satış yapacak.

– Siemens Ev Aletleri, 23-26 Kasım tarihleri arasında ankastre ve solo tam otomatik espresso ve kahve makinelerinde geçerli Black Friday’e özel ‘Bir günden Fazlası’ konseptiyle online satışa özel indirim kampanyası düzenliyor.

– Kiğılı, 23 Kasım Cuma günü ‘Gözü Kara İndirim’ kampanyası düzenliyor. Yüzde 50 indirimler sunacak.

– Palladium Ataşehir, 23-24 Kasım tarihinde yüzde 70’e varan Black Friday indirimi yapacak.BLACK FRİDAY NEDİR, NE ANLAMA GELİYOR?

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday bir resmi tatil sayılmaz. Kanada ve Ingiltere’de de Black Friday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar.

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.

Son yıllarda, mağazalarda, Black Friday gününde, aşırı kalabalıktan dolayı kaza oranı artmıştır. Örneğin, alışverişte kullanılan arabalar müşterilere ya da çalışanlara çarpıp, yaralanmalarına sebep olmaktadır. Örneğin, 2006 yılında, ABD’nin Columbus, Ohio şehrindeki asi Wal-Mart müşterileri, kapılar açılır açılmaz içeri taşıp, çalışanların mallara çarpıp, yaralanmalara sebep olmuşlardı. 2008’de ise, ABD’nin Valley Stream, New York şehrindeki sabah 5’deki açılışını bekleyen müşteriler, kapılar açılır açılmaz içeri girip, hem kapıyı kırdılar, hem de 34 yaşındaki bir çalışanı ezip, ölümüne sebep oldular. Müşterilerin bu çalışanın başına gelen üzücü olaydan hiç suçlu hissetmedikleri gözlemlenmiştir. 2010 yılında, Buffalo, New York’ta da Target mağazasında benzer bir olay olmuştur. Bazı müşteriler, uzun kuyruklara aradan girmeye kalkışıp, başka müşterileri tehdit etmişlerdir. 2010 yılında, ABD’nin Madison, Wisconsin şehrindeki bir kadın, Toys ‘R’ Us mağazasında kuyruklara aradan girip itiraz edenleri vurmakla tehdit ettiği için tutuklandı. 2012’de ise, ABD’nin Tallahassee, Florida şehrinde, Wal-Mart’ın park yerinde, iki kişi park etme meselesinden dolayı vuruldu. Black Friday günündeki şiddete rağmen, bu gün ABD’de çok meşhurdur.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al