MHP Karacabey İlçe Başkanı Mümin Koçan’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Bu haber 23 Kasım 2018 - 17:43 'de eklendi ve 956 kez görüntülendi.

MHP Karacabey İlçe Başkanı Mümin Koçan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Tüm öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutlayan Başkan Koçan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Her yılda 24 Kasım Öğretmenler Günü adında kutlanır.

Geleceğin mimarı olan öğretmenler her bir öğrenci için ayrı değere sahiplerdir. Öğretmenler Günü; Türk öğretmeninin toplumdaki önemini ve değerini belirtmek, öğretmenler ve öğrenciler arasında sevgi saygı ve dayanışma bağlarını güçlendirmek, emekli öğretmenleri saygıyla anmak, öğretmenlik mesleğine yeni atılan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliğinin bilincini uyandırmak amacıyla her yıl kutlanır.

Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı en kutsal ve ölümsüz mesleğidir. Muhatabı insan olan onu hayata hazırlayan tohumdan yeşermesini sağlayan bir meslektir öğretmenlik. Öğretmenin görevi; erdemli bir toplumun temellerini atmaktır. İnsan yaratılanların en yücesi en donanımlısıdır çünkü akla sahipler fakat bazen en vahşi, en acımasız, en dengesiz davranışları da sergileyen yine insandır. Bu yanlışlara düşmemek için insan hayatında eğitim almalıdır. Eğitim alsın ki davranışlarını kontrol etsin ve diğer insanların haklarına saygı duymayı öğrensin. İşte öğretmenler küçük yaşta insanlara bunları aşıladıkları için kutsaldırlar.

“Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır’ sözü bu mesleğin ne kadar şerefli bir gayeye hizmet ettiğini gösterir. Her şeyin ekonomik menfaat olduğu günümüzde bu kutsal görevi hakkıyla ifa etmek büyük başarıdır. Bunun için de heyecanımızı ve ideallerimizi yeniden kaybetmemeliyiz.

Karşı karşıya kalacağımız bütün durum ve şartları göze alarak ruhumuzu her daim canlı tutmalıyız. Mesleğinizi sonsuz sabır ve istek doğrultusunda yürüten herkes başarılı olacaktır. Kazanılması gereken asıl büyük servet;  para, makam ve şan şöhretten ziyade erdem, bilgeliktir ve başarının verdiği iç huzurdur. Bu nedenle amaçlarımızdan vazgeçmeden meslek hayatında sabırla merdivenleri çıkmalıyız.

Çağdaş medeniyet düzeyine çıkmamız, bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesindedir. Tohumları yeşertip ağaç seviyesine getiren bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al