Bugün hava nasıl? 10 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu…

Bu haber 10 Aralık 2018 - 8:03 'de eklendi ve 532 kez görüntülendi.

10 Aralık hava durumu belli oldu. Yurdumuzun dört bir yanında milyonlarca vatandaşımızın yakından ilgilendiren hava durumunu sizler için derledik. İşte yurt genelinde 10 Aralık Pazartesi hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 10 Aralık Pazartesi gününe ilişkin yurt genelindeki hava durumu tahminini yayınladı. İşte başta büyük illerimiz İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 10 Aralık hava durumu…METEOROLOJİK GÖRÜNÜMMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Muş, Bitlis ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Erzurum ve Bingöl çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Marmara’nın güney ve doğusu, Kıyı Ege ile Adana, Kahramanmaraş, İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Uşak, Aydın, Manisa, Antalya ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGARRüzgarın genellikle güneyli, zamanla Marmara’da kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Ege, Akdeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILARKUVVETLİ YAĞIŞ UYARISIYağışların; Marmara’nın güney ve doğusu, Kıyı Ege ile Adana, Kahramanmaraş, İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Uşak, Aydın, Manisa, Antalya ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli(21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISIRüzgarın Ege, Akdeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve baca kaynaklı zehirlenmeler, ağaç devrilmesi vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISIbu gece ve yarın sabah saatlerinde yurdun doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVAISTANBUL 10°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.ANKARA 4°C, 11°CParçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren il geneli aralıklı yağmurlu

IZMIR 10°C, 16°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak, yarın kuvvetli olmak üzere yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

BURSA 7°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 11°C, 16°CParçalı çok bulutlu, ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 11°C, 17°CParçalı çok bulutlu, ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde doğusunda, yarın batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ESKISEHIR 3°C, 11°CParçalı zamanla çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

KAYSERİ 2°C, 10°CParçalı zamanla çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

SAMSUN 10°C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

TRABZON 9°C, 20°CParçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -6°C, 4°CParçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karlakarışık yağmur ve kar yağışlı

DIYARBAKIR 5°C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

GAZIANTEP 7°C, 11°CParçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al