Kaset komplosu davasında ara karar!

Bu haber 06 Aralık 2018 - 1:47 'de eklendi ve 551 kez görüntülendi.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP’li  yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili FETÖ  elebaşı Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 171 kişinin yargılandığı davada  2 sanığın tahliyesine hükmedildi.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları  Kampüsü’ndeki salonda görülen duruşmaya sanıklar, yakınları ve taraf avukatları  katıldı. Duruşmada, ara karar öncesi sanık ve avukatlarının talepleri ile  cumhuriyet savcısının mütalaası alındı. Savcı, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep  etti.

Daha sonra ara kararını açıklayan mahkeme, tutuksuz sanıkların adli  kontrolünün kaldırılmasına yönelik taleplerini reddetti. Mahkeme heyeti, Erhan Sazil ve Ertan Aslan’ın tahliyeleri, tutuklu  sanıkların da mevcut durumunun devamını kararlaştırdı. Duruşma, 11 Şubat 2019’a ertelendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al