Ramazan Bayramı 2019’da hangi güne denk geliyor?

Bu haber 12 Aralık 2018 - 4:37 'de eklendi ve 776 kez görüntülendi.

Vatandaşlar, 2019 yılında Ramazan Bayramı’nın hangi günlere denk geldiğini merak ediyor. Ramazan Ayı’nın bitişiyle beraber kutlanan Ramazan Bayramı’nın, 2019 yılında ne zaman kutlanacağı merak ediliyor.

Ramazan Bayramı, Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Ramazan Bayramı, her sene bir önceki seneden 11-12 gün daha erken kutlanır ve her 33 senede bir aynı günlere denk gelir.

RAMAZAN BAYRAMI HANGİ GÜNE DENK GELİYOR?

2019 yılında Ramazan Bayramı’nın hangi gün kutlanacağını merak eden vatandaşlar internette bu sorunun cevabını arıyor.  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı takvime göre,4 Haziran Salı günü başlayacak olan Ramazan Bayramı, 6 Haziran gecesi son bulacak. 3 Haziran günü ise Ramazan Bayramı arefesi olacak.

RAMAZAN AYININ ÖNEMİ

Ramazan Ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayıdır. Kur’an’ın bu ayda indirilmiş olması Ramazan Ayı’nı kıymetli kılar. Ayrıca bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi de bu ay içerisindedir ve tabii ki oruç ibadeti de bu ayda yapılmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al