YÖK’ten Namık Kemal Üniversitesine rektör atanmasına ilişkin  duyuru

Bu haber 06 Aralık 2018 - 1:46 'de eklendi ve 559 kez görüntülendi.

YÖK’ün internet sitesinde yer alan duyuruda, bugün başlayan  başvuruların 12 Aralık Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar devam edeceği  belirtildi.

Adaylar YÖK’e bizzat yapabilecekleri başvurularını, posta veya  elektronik posta yoluyla da gerçekleştirebilecek.

Rektör adayları için belirlenmiş şartları taşıyan adaylar,  başvurularını, başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, rektör adayı bilgi  formu, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge ve “kamuda  veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile  özel sektörde veya serbest olarak en az 5 yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını  gösterir belgeyle yapacak.

Adaylar, “rektör adayı bilgi formu”na YÖK’ün internet sitesinden  ulaşabilecek.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hakkında 15  yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Osman Şimşek, YÖK tarafından görevinden alınmış ve yerine vekaleten  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Murat  görevlendirilmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al