Hac kesin kayıtları ne zaman başlıyor, nasıl kayıt yaptırılacak? 2018 hac kura sonuçları …

Bu haber 01 Ocak 2019 - 13:57 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.

Hacı adaylarının heyecanla beklediği hac kura sonuçları açıklanırken, kutsal toprakları ziyaret etme imkanı bulan şanslı adaylar şimdi kesin kayıtları merak etmeye başladı. Peki hac kesin kayıtları ne zaman, ek kayıt şansı olacak mı?

2018 hac kura sonuçları nihayet açıklandı. Milyonlarca hacı adayı tarafından merak içinde beklenen kura sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde ilan edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamanın yanı sıra Hac kura sonuçlarına göre Hacca gitmeye hak kazanan adaylar SMS ile de bilgilendirildi. 

HAC KESİN KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kuraya, kayıt yenileme ve ön kayıt yaptıran toplam 2 milyon 213 bin  835 kişi katıldı. Kura sonucunda 80 bin kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazandı. Kura sonuçlarına saat 23.00’ten itibaren “www.hac.gov.tr” adresinden ulaşılıyor. Sonuçlar ayrıca hacı adaylarının cep telefonlarına SMS olarak gönderildi.

Kurada adı çıkanlar, 2-11 Ocak 2019’da “Kesin Kayıt Yaptırabilir”  belgesini internet ortamından veya müftülüklerden alarak, kayıtlarını  yaptırabilecekler.

KURAYI KAZANAMAYANLARIN ŞANSI DEVAM EDİYOR MU?

Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yaptırmayanların yerine, hac  konaklama türlerine göre kura sırası gözetilerek 17-25 Ocak 2019’da  dağıtılan  kontenjanlar çerçevesinde kayıtlar alınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019’da kayıt yaptırıp da daha önce  hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve  eşlerinden müracaat edenleri kurasız hacca götürecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments