TÜRK OCAKLARI’NDAN GENÇ KALEMLER PROJESİ

Bu haber 06 Ocak 2019 - 22:34 'de eklendi ve 1.162 kez görüntülendi.

GENÇ KALEMLER PROJESİ

 

Türk Ocakları Genel Merkezi bünyesinde, Türk Ocakları Yönetim Kurulu’nun kararı ile Ocağın tarihî misyonu ve vazifesiyle eşdeğer olarak, Türk Ocaklı gençlerin rahatlıkla fikirlerini beyan edebileceği, fikir beyan etme cesaretini kazanabileceği, kalem kullanma istidatlarının gelişmesine vesile olacak bir proje hayata geçiriliyor.

 

Bu proje 1911’de Ziya Gökalp, Ömer Seyfettin, Ali Canip Yöntem gibi isimlerin başlattığı Yeni Lisan Hareketi’nden ilhamla “Genç Kalemler Projesi” adını alıyor. Proje vesilesi ile ülke çapındaki bütün Türk Ocakları Gençlik Kolları mensubu gençlerimiz, Türk Ocakları Genel Merkezi’nin bünyesinde bulunan dijital yahut matbu alanlar içerisinde yazı kaleme alma şansını yakalayacaktır. Birbirinden değerli ediplerin, münevverlerin, sanatkarların geçmişten günümüze yazıları, fikirleri, eserleri ile yer aldığı Türk Ocakları Genel Merkezi resmî sitesi ilk etapta olmak üzere, ileri tarihlerde oluşturulacak farklı platformlarda Türk Ocaklı gençler tıpkı selefleri gibi Türk milliyetçiliğinin tekâmülüne katkı vermek için geniş bir alana sahip olacaklardır.

 

Bu vesile ile Türk Ocaklı gençler makale, deneme, kitap tanıtımı yahut değerlendirmesi, hikaye, şiir, gezi yazısı gibi alanlarda kaleme aldıkları yazıları belirtilen adreslere gönderebileceklerdir. Gönderilecek yazılar bir editör süzgecinden geçirilecek olup, aynı zamanda gençlerimize yazı tekniği, imlâ kuralları ve yazı üslubu yönünden dönütler verilerek, gençlerimizin kalem kabiliyetlerinin gelişimi adına da önemli bir fırsat verilmesi amaçlanmaktadır.

 

Yazılar fatihakman92@gmail.com adresine Microsoft Word dosyası şeklinde, Times New Roman 12 punto yazı tipi büyüklüğü, en az 500 sözcük boyutu, 1,5 satır aralığı kullanılarak gönderilmelidir.

 

“Aziz Ocaklı! Sen Türk’ün Gören Gözü, Duyan Kulağı, Uyanık Vicdanısın!”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat