Ülkü Ocakları’nın Bilge Türk Bilgi Yarışması Adana’daki ayağını Karaman Ülkü Ocakları Kazandı

Bu haber 21 Nisan 2019 - 14:25 'de eklendi ve 341 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi Bilge Türk ve Dönence dergilerini içeren Ortaöğretim teşkilatları arası bilgi yarışmasının Bölge Finali Adana’da gerçekleşti.

Yarışmaya katılan ocak temsilcileri; Adana Ülkü Ocakları, Niğde Ülkü Ocakları, Aksaray Ülkü Ocakları, Karaman Ülkü Ocakları, Konya Ülkü Ocakları, Osmaniye Ülkü Ocakları, Hatay Ülkü Ocakları, Mersin Ülkü Ocakları

Adana’nın ev sahipliği yaptığı bilgi yarışmasında Ankara’daki finaline hak kazanan Karaman Ülkü Ocakları oldu. Yarışmayı Konya Ülkü Ocakları 2. tamamladı.

Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf Başkocagil, ”Ocak il yönetimi olarak periyodik olarak sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerinin meyvesini almış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz tarafından organize edilen, Ortaöğretim birimlerine yönelik BilgeTürk ve Dönence dergilerini kapsayan bilgi yarışmasının bölge finaline Karaman olarak katılım sağladık. Adana’da gerçekleşen finalde 1.olarak Ankara’da yarışmaya hak kazandık. Ankara’daki yarışmadan da derece ile döneceğimizden şüphemiz yoktur.

Ocağımızda devamlılığı konusunda hassasiyet gösterdiğimiz eğitim çalışmalarımızın, okul eğitimini destekleyici bir unsur görevi üstlendiği bu ve benzeri başarılarla daha net görülecektir. Bu vesileyle Ortaoğretim teşkilatımıza ve genç kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, hepsini tebrik ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments