ÇOCUK SESLERİ

Ahmet URFALI

Ülkücü camianın acı kaybı: Dr. Baki Dökme vefat etti

Bu haber 23 Temmuz 2019 - 3:40 'de eklendi ve 1.430 kez görüntülendi.

Dâvâ ve mücadele adamı Dr. Baki DÖKME Hakk’a yürüdü.
Bir süreden beri İstanbul’da karaciğer kanseri sebebiyle tedavi gören, akupuntur uzmanlığı ve doktorluğu yanısıra şair de olan Silifkeli Dr.Baki Dökme, bir dönem MHP Bahçelievler İlçe Belediye Başkan adayı da olmuştu.

Ailesinin, sevenlerinin ve Ülkücü Camianın başı sağolsun.

Cenaze ile ilgili evlatlarının açıklaması şöyle:
Sevgili babamız bu gece Hakk’a yürüdü. Mekanı cennet olsun. Bize de ona layık evlat olmayı nasip etsin. 23 Temmuz ikindi namazını müteakiben Vaditepe İskilipli Atıf Hoca Camii’nde cenaze namazı kılınacaktır.
İrtibat: Kürşad Dökme 0549 604 08 22 “

Hakkında:
Uzm. Dr. Baki Dökme, 1947 de Silifke’de doğdu. 1975’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

1975-78 ve 1980-84 yılları arasında Almanya’ da anestezi ihtisası ve akupunktur öğrenimi gördü. Türkiye’ye döndüğü 1984 yılından beri İstanbul’da akupunkturla ilgili çalışmalarına devam etmekteydi.

Dr. Baki Dökme Akupunktur Üst Komisyon üyeliği yaparak, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Akupunktur Yönetmeliği’nin hazırlanmasında katkıda bulunmuştu.

Evli ve üç çocuk babası olan Dr. Dökme’nin çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri ile, akupunktur kurslarında öğrenim kitabı olarak kullanılan Kulak Akupunkturu I, Kulak Akupunkturu II , Kulak Akupunkturu III ile ; Sorularla Akupunktur ve Sohbetlerim adlı kitapçıkları mevcuttur.

Mekanı cennet, ruhu şad olsun.

Ülkücü Kadro

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments