ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Edirne Ülkü Ocaklarından 3 Mayıs Türkçülük Günü Açıklaması

Bu haber 02 Mayıs 2020 - 22:30 'de eklendi ve 483 kez görüntülendi.

Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Salih Zileli , Edirneli hemşerilerimizin 3 Mayıs Türkçüler Gününü kutladı.

Başkan Zileli şu açıklamaları yaptı;
3 Mayıs Günü Türk Milliyetçiliği fikrinin Türk topraklarında yasaklanmasının mümkün olmadığının kesinleştiği gündür. Türk kelimesi ayıplanmış, gurur ve iman ile Ben Türküm diye hayrkıran Hüseyin Nihal Atsız ve Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Irkçılık-Turancılık Davaları’ nda yargılanmıştır.

Bilindiği gibi Milliyetçilik, milli kültürü bizzat bir medeniyet kaynağı haline getirmek ve cemiyeti soysuz değişmelerin açık pazar yeri halinden kurtarma meselesidir. Bunun bilincinde olan Türk Milliyetçileri, vakur duruşlarından bir an olsun vazgeçmeyerek bizlere Türk olduğumuzu bir kez daha hatırlatma fırsatı sunmuş ve bizlere bu eşsiz bayramı armağan etmişlerdir.

İşkenceler ve zorbalık karşısında yılmayan Türk Milliyetçiliği bir fikir olmaktan çıkarak, bir hareket ve bir yaşam tarzı şeklini almıştır. Tarihin her safhasında adalet isimli keskin kılıcın daimi temsilcisi olan Türk Milleti’nin adını gururla haykırmak biz Türk Milliyetçileri için es geçilmesi mümkün olmayan bir vazifedir.

Bu yaşam tarzının bizlere yüklediği misyon doğrultusunda  duruşumuzun 1944 yılından bu yana değişmediği ve hala memleketimizin bekası için hiçbir cefadan kaçınmayacağımızı belirtmekten şeref duyarım. Acının ve işkencenin pençesinde, dik duruşun ve onurun sembolü haline gelen 3 Mayıs vesilesi ile Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i ve Hüseyin Nihal Atsız Bey’i saygıyla anıyorum.

Ülkü Ocakları her daim emanetinize sahip çıkacaktır.

Saygılarımla…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat