İçişleri Bakanı Soylu “Ödleri patlıyor, kaçmaktan yoruldular” diyerek yurt içindeki terörist sayısını açıkladı

Bu haber 10 Mayıs 2020 - 16:55 'de eklendi ve 198 kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Soylu, terörle mücadelenin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirterek, yurt içindeki terörist sayısının 486’ya kadar düştüğünü söyledi.İçişleri Bakanı Soylu, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Tatvan’daki Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nı ziyaret etti. Terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğini anlatan Soylu, şöyle konuştu: “Çoğu bitti azı kaldı. Yurt içindeki terörist sayısı 486’ya kadar düştü. Allah nasip ederse bu yıl stratejisini yeniden planladığımız yeniden ortaya koyduğumuz ve adım adım takip ettiğimiz operasyon zincirimizle terör örgütüne 2020 yılının nasıl bir yıl olduğunu hep beraber göstereceğiz. Hem Sehi Ormanlarını hem Hırsız Çeşmesi dahil olmak üzere Ölek’in olduğu yerlerin tamamını onlara dar edeceksiniz. Sizin yeteneğiniz, bilginiz cesaretiniz, kararlılığınız ve eğitiminiz bunların üstesinden çok rahatlıkla gelir.” ‘Ödleri patlıyor, kaçmaktan yoruldular’

İçişleri Bakanı Soylu, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Tatvan’daki Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nı ziyaret etti. Terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğini anlatan Soylu, şöyle konuştu: “Çoğu bitti azı kaldı. Yurt içindeki terörist sayısı 486’ya kadar düştü. Allah nasip ederse bu yıl stratejisini yeniden planladığımız yeniden ortaya koyduğumuz ve adım adım takip ettiğimiz operasyon zincirimizle terör örgütüne 2020 yılının nasıl bir yıl olduğunu hep beraber göstereceğiz. Hem Sehi Ormanlarını hem Hırsız Çeşmesi dahil olmak üzere Ölek’in olduğu yerlerin tamamını onlara dar edeceksiniz. Sizin yeteneğiniz, bilginiz cesaretiniz, kararlılığınız ve eğitiminiz bunların üstesinden çok rahatlıkla gelir.”

‘Ödleri patlıyor, kaçmaktan yoruldular’

Soylu, “Korona musibetinden sonra terörün tamamen yok edildiği, bitirildiği bir Türkiye ile hep beraber gelecek nesillere de bugünün Türkiye’sine de fırsatı elinde bir ülke bırakalım. Bu bizim elimizde. Bunu hep beraber sağlayabiliriz. Zaten ödleri patlıyor, kaçmaktan yoruldular. Geçen yıl ve ondan önceki sene elde ettiğiniz başarıyı kat be kat bu yıl ortaya koyarak bu işi bitirelim. Hepinize inanıyorum, hepinize güveniyorum. Bir ölür bin diriliriz. Bu memlekette bize kalan emanette budur. Allah sizden razı olsun. JÖH’lerimiz, komandolarımız, kahramanlarımız, size milletimizin duaları var. Anneler, ablalar, kardeşler, ağabeyler, babalar, dedeler, amcalar hepsi sizlere dua ediyor. ‘Allah ayağınızı taştan sakınsın’ diye. ‘Allah sizi bütün musibetlere karşı muhafaza etsin’ diye, Bizim dualarımız da sizinle. Onları size söylemek, sizler olmak, cesaretinizi cesaretimizle bütünleştirmek için buraya geldim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments