KAŞIKÇI

Ali BADEMCİ

“Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı” başlıyor bu logoyu takip edin #TürkiyeKazanacak

Bu biyografi 09 Ekim 2018 - 14:35 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.

‘Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’ kapsamında alınan kararlar belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, firmaların yüzde 10 indirim yapacağını açıkladı. Albayrak, “Küresel olarak çok büyük bir değişim süreci olmadığı sürece elektrik ve doğalgaza yıl sonuna kadar zam yapmayacağız” dedi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı tanıtım toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanı sıra iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştiriliyor.

 

Albayrak’ın sunumunda öne çıkan satır başları şöyle:

 

— Türkiye ağustos ayı ile birlikte doğrudan para birimine yönelik spekülatif ataklarla karşı karşıya kalmış, ardından etkin bir mücadele içine girmiştir. Ağustos ayında başlayan ve eylülde etkisini hissettiren aksiyon ve adımlarımızla piyasaların adımları gerçekleştirmiştir.

ELEKTRİĞE VE DOĞALĞAZA YILSONUNA KADAR ZAM YAPMAYACAĞIZ’

 

— Bugün açıklayacağımız programla yatırımcı güvenini çok daha ileriye taşıyacağız. Spekülatif ataklar ağustos ve eylül ayı ile birlikte püskürtülmüştür.

Yatırımcı güvenini çok ileriye taşıyacağız. Şimdi sıra kur dalgalanmalarında dengelenmeyi sağlamakta. Kurdaki hareket fiyat geçişkenliği oluşturdu. Eylül ayı enflasyon rakamları uzmanları da şaşırtacak şekilde yüksek geldi.

— Fiyatlarda normalleşmenin sağlanacağı bir sürece giriyoruz. Spekülatif ataklarla oluşan bu tablo hiç kimsenin çıkarına değil. Bugün kar artırma amacıyla yapılacak her girişim, yakın gelecekte daha büyük zararlara neden olacaktır.

 

— Bütün paydaşların birlikte kazandığı bir tablo oluşturacağız. İşsizliğin artmaması için neler yapabiliriz bunları da çalıştık. Girdi maliyetlerini düşürecek, fiyatlarda oluşan hareketliliğin firmalarımızı zarara sokmayacak ve işsizliği artırmayacak bir program üzerinde çalıştık.

 

— Tüm firmalarımızdan yüzde 10 indirim yapmalarını istedik. Bu mücadeleye katılacak tüm firmalarımız, belirlenen logo ile birlikte asgari yüzde 10 indirim uygulayacaklarını beyan etti. Burada enflasyon sepetinde bulunan ürünlerin tüm markaları var. Bu mücadeleye sahip çıkın, omuz verin. Bu kapsamda bir internet sitesi kurduk.

 

— Öncelikli olarak yine küresel olarak çok büyük bir değişim süreci olmadığı sürece elektrik ve doğal gaza yıl sonuna kadar zam yapmayacağız.

 

— Bekleyen KDV iade ödenme süreçlerini çok ciddi hızlandırarak yıl sonuna kadar neticelendirmeyi taahhüt ediyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MHP’den Ömer Çelik’e cevap gecikmedi: MHP’nin kırmızı çizgisi de..

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AKP sözcüsünün açıklamaların ardından Twitter üzerinden verdiği cevap;   1.Sayın Cumhurbaşkanının af konusundaki son beyanlarına MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli tarafından Twitter üzerinden karşılık verilmesi üzerine Ak Parti Sözcüsü Çelik, alelacele bir basın toplantısı düzenleyerek ortaya çıkan şüphe ve belirsizliği gidermeye çalışmıştır. 2.Sayın Çelik’in açıklamaları, MHP Lideri Sayın Bahçeli ve çalışma arkadaşlarının kafasında beliren soru işaretlerine cevap oluşturmadığı gibi, yeni bir tartışma kapısı aralamıştır. 3.Sayın Devlet Bahçeli’nin Twitter’dan yaptığı son açıklama, sellemehüsselam yazılmamış, laf olsun diye kaleme alınmamıştır. Sayın Erdoğan taraf…

Ömer Çelik çizmeyi aştı: Hem Bahçeli’den hem de Andımız kararından rahatsızmış!

MHP lideri devlet Bahçeli'nin Erdoğan'a yüklenmesi AKP çevrelerinde soğuk duş etkisi yaptı. Yerel seçimlerde ittifak yaparak rahat bir seçim dönemi geçirmeyi beklerken Bahçeli'nin açıklamaları ile sarsılan AKP'li siyasetçiler Erdoğan'ı savunma dürtüsü ile açıklama yapmaya başladılar. MHP lideri Bahçeli'nin açıklamalarına yanıt vermeye çalışan  AKPSözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanımız imalarla konuşmayı sevmez. Cumhurbaşkanımız MHP'yi kastedecek olsaydı, MHP ismini zikrederdi. Bahçeli'nin ifadeleri siyasi nezakete uygun değildir. Cumhurbaşkanımıza gösterilmesi gereken saygı AK Parti'nin kırmızı çizgisidir" dedi. "BAHÇELİ'NİN İFADELERİ SON DERECE YANLIŞ" Bahçeli'nin açıklamasında Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadelerin son …

Türk Ocakları: Danıştay kararına itiraz edenlerin çoğunun temel sorunu, metindeki “Türklük” vurgusudur

Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin "Öğrenci Andı" başlıklı 12. maddesini, 08 Ekim 2013 tarihinde yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali istemiyle Türk Eğitim-Sen tarafından açılan davada, Danıştay 8. Dairesi, 24.04.2018 Tarihli, 2013/10501 Esas, 2018/2319 Karar Sayılı kararı ile işlemi iptal etmiştir.   Danıştay kararında, “Andımız” metninin Anayasa’mız ve millî eğitim sistemimizin temel amaç ve ilkeleriyle uyumlu olduğu, “Ant”ın kaldırılması için pedagojik ve yasal gerekçeler gösterilmediği ve dolayısıyla “Öğrenci Andı”nın kaldırılmasının haklı gerekçelere ve hukuki temellere dayandırılmadığı ifade edilmiştir.   Danıştay’ın bu kararı, Türk milletinin ezici çoğunluğu taraf…

Türk Andından Vazgeçmez!

Ülkü Ocakları Genel Başkanı, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz teşkilat ziyaretleri kapsamında Çanakkale’de bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ülkü Ocakları Çanakkale-Lapseki İlçe Başkanlığı ve MHP Lapseki İlçe Başkanlığı ile başlayan programlar Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret ile devam etti. Valilik ziyareti sonrası Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanı Hakan İmamoğlu ile birlikte MHP Çanakkale İl Başkanlığına ziyarette bulunan Kılavuz, İl Başkanı Hakan Pınar ve MHP Çanakkale İl Yöneticileri ile bir araya geldi. Akabinde Türkiye Kamu-Sen ve TÜRKAV Çanakkale Temsilciliklerini ziyaret eden Kılavuz; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İçdaş Kongre Merkezi’nde Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanlığı tarafından tertip …

MHP KARAMÜRSEL ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI!

Karamürsel Milliyetçi Hareket Partisi dün gece teşkilat binasında düzenlemiş olduğu etkinlikte 19.10.2011 Tarihinde Hakkâri Çukurca’da şehadet şerbetini içen, Karamürselli şehit Hüseyin GÜLDAL’ı Şehadetinin yedinci seneyi devriyesinde Karamürsel Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı Binasında gerçekleştirilen Kuran-ı kerim tilaveti ile andı. Aynı zamanda vatan toprağımız için şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz de yad edildi. Düzenlenen etkinliğe Karamürsel Milliyetçi Hareket Partisi yönetimi çok sayıda partili ve vatandaş katılım sağladı. Karamürsel Milliyetçi Hareket partisi ilçe başkanı Çetin Öksüz yaptığı konuşmada, öncelikle kanını gözünü kırpmadan vatanı ve milleti için akıtan şehitlerimizi ve gazi…

Cemal Enginyurt’tan Numan Kurtulmuş salvosu: Büyüklüğün(!) tescil oldu aferin’

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda Esenyurt Ordu Dernekleri Federasyonu (ESOF) binasının bugüne planlanan açılışının AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un gelemeyeceğini söylemesi üzerine ertelendiği iddia edildi. MHP’li Enginyurt’un adına yapılan paylaşımda, “Esenyurt ESOF binasının açılışı için İstanbul’a geldim, lakin ortada kaldım. Numan Kurtulmuş, ben gelemiyorum 1ay sonra açılsın demiş, açılış ertelenmiş” ifadelerine yer verildi. Tweet’te aynı zamanda şu eleştiriler yer aldı: “Nıman abi! Meclis’te odalarımız karşılıklı, insan hafiften çıtlatırdı da buralara gelmezdim. Lakin, büyüklüğün(!) tescil oldu aferin.”…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ