Aydınlar Ocağı’ndan Aziz Türk Milletine Bildiri

Bu haber 02 Ekim 2013 - 16:28 'de eklendi ve 2.715 kez görüntülendi.

Aydınlar Ocağı Genel Merkezi’nin Türk Milletine çağrısı:

AYDINLAR OCAĞI’NDAN ASİL TÜRK MİLLETİNE !

VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN

Başbakanın açıkladığı “Demokratikleşme Paketi”, verdiği mesajlarla bölücü örgütleri memnun etmiş, ülkenin birlik ve bütünlüğünü düşünenleri ise üzmüştür. Pakette toplumun istek, ihtiyaç ve talepleri değil, “çözüm süreci”nde devletin muhatabı olan İmralı’daki “Teröristbaşı”nın istekleri esas alınmıştır. Türk milletinin istek ve ihtiyaçlarının hiçbirine cevap vermeyen ve araştırma sonuçları ile tamamen ters olan bu “Paket”, Türk milletinin egemenlik haklarına vurulan büyük bir darbedir. Bu paket ile demokrasi teröre yenik düşürülmüştür. aydinlar ocagi logo

“Demokratikleşme Paketi”nde milli egemenlik haklarımızı tahrip eden bazı önemli adımlar atılmıştır. Pakette yer alan; farklı dil ve lehçelerde siyasi propaganda imkanı; “klavyelere özgürlük” denilerek Kürt Alfabesi’nde bulunduğu söylenilen ve kullanılması yasak olan “w,x,q” harflerinin kullanılmasının serbest bırakılması; “özel okullarda, farklı dil ve lehçelerde eğitim” adı altında Kürtçe eğitimin önünün açılması; köylerin ve kentlerin 1980’lere kadar kullandıkları (Kürtçe ve diğer dillerdeki) tarihi isimlerini yeniden almasına imkan verilmesi gibi bölücülere verilen kültürel haklar, doğrudan Türk milletinin egemenlik haklarını hakkı olmayanlara peşkeş çekmektir. Milli egemenlik devredilemez ve paylaştırılamaz.

“Seçim barajının düşürülmesi, kaldırılması veya dar bölge sisteminin uygulanması”; “siyasi partilere devlet yardımı için yüzde 7 olan oranın yüzde 3’e çekilerek yüzde 3’ü aşan siyasi partilere devlet yardımı yapılması” ve “partilerde eşbaşkanlık sisteminin yasallaştırılması” gibi mesajların bile “Paket”e bölücüleri tatmin etmek için konulduğu aşikardır. Pakette yer alan bazı etnik gruplara yönelik düzenlemeler, bölücülere verilen tavizleri kamufle etmek, gözden kaçırmak içindir.
Fakat Başbakanın açıkladığı pakette Türk milletinin istek, ihtiyaç ve hassasiyetleri hiçbir şekilde göz önüne alınmamıştır. Tam aksine bölücü ve gayrımilli unsurların yıllardır kaldırılmasını istedikleri, İlkokullarda 1933 yılından beri her sabah çocuklarımızın millî duygularını güçlendirmek için okutulan, “TÜRK’ÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM” diye başlayan ve “VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!” diye biten Öğrenci Andı uygulamasının kaldırılması, sadece kendini Türk hissetmeyen Türklük düşmanlarını memnun etmiştir. Halbuki Kurtuluş Savaşı sonucunda Türkiye Cumhuriyeti’ni bu ülkenin kendini Türk hisseden ve “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!” diyenler kurmuştur.
AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ olarak bu “Demokratikleşme Paketi”ni bölücülere verilen bir taviz paketi olarak görüyoruz. Bu paketi birlik ve beraberliğimizi güçlendirici değil, zayıflatıcı ve ayrıştırıcı bir paket olarak değerlendiriyoruz. Marjinal bölücü ve terörist grupları memnun etmek üzere hazırlanan bu paketin hayata geçmemesi için milliyetçi ve sağduyulu bütün milletvekillerini, sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşlarımızı yasal olarak üzerlerine düşen görevleri yapmaya davet ediyoruz.

VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

AYDINLAR OCAĞI GENEL MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al