ÖN YARGI

Zeliha Alkan

Milletimiz bu oyuna gelmeyecek

Bu haber 04 Ekim 2013 - 16:43 'de eklendi ve 1.100 kez görüntülendi.

HaberRes_30960

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Sözde demokratikleşme paketi; Türk milletinin hedef ve ideallerine değil, bölücülerin özlemlerine hizmet edecektir. Milletimiz bu oyuna asla gelmeyecektir” dedi. 

 

Adan, “PKK’nın hakkından gelemeyen AKP iktidarı, Türklüğün, Türk kimliğinin hakkından gelmeye çalışmaktadır. Buna milletimiz de Milliyetçi Hareket Partisi de hiçbir biçimde izin vermeyecektir. Çocuklarımıza okullarda unutturulmaya çalışılan Türk kimliklerini, bizler millet olarak evlatlarımıza her gün hatırlatacağız” açıklaması yaptı.

 

Adan, “Bugün İstanbul Kazlıçeşme’de, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin katılımıyla gerçekleştireceğimiz ‘Demokrasi mitingimiz’; sözde pakete milletimizin vereceği en net cevap olacaktır. Bizim Türk milletinden ve tarihimizden ilham alarak ortaya koyacağımız demokrasi anlayışımız, memleket düşmanlarının uykularını kaçırmaya devam edecektir” dedi. 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan “AKP Hükümeti’nin açıkladığı sözde Demokratikleşme Paketi’ne ilişkin görüşlerimizi, paket açıklanmadan önce kamuoyu ile paylaşmış, eleştirileri ve uyarılarımızı dile getirmiştik. MHP olarak eleştirilerimizde haklı olduğumuz ortaya çıkmıştır. Türkiye’ye demokrasi adı altında sunulan paket; siyasi mühendislik oyunundan başka bir şey değildir. İçeriğinden çok ambalajına emek verildiği ortadadır” dedi.

“Sayın Başbakan, ‘paketin ilk değil son da olmayacağını’belirterek; aslında buzdağının üstünü göstermiştir. Bize göre bu paket, buzdağının üstüdür. Gerçek paket buz dağınınaltındadır” diyen Adan, “Bu paketle, Türkiye’nin bölünmesinin zemini döşenmiştir. Türkiye’nin Güneydoğusunu PKK’ya terk eden hükümet, bu paketle PKK’nın siyasallaşmasının da önünü açmıştır. Teröristlerin eylemleriyle bölünemeyen Türkiye, iktidarın diliyle ve uygulamalarıyla ne yazık ki bu sürecin içine girmiştir. Bu paketten en büyük memnuniyeti duyanlar PKK’lılardır. PKK’yı mutlu edenler bizi mutlu edemezler” açıklaması yaptı.

“İKTİDARIN AKLINDAN VE NİYETİNDEN ŞÜPHE EDERİZ”

Adan şunları söyledi: “PKK’nın hakkından gelemeyen AKP iktidarı, Türklüğün, Türk kimliğinin hakkından gelmeye çalışmaktadır. Buna milletimiz de Milliyetçi Hareket Partisi de hiçbir biçimde izin vermeyecektir. Çocuklarımıza okullarda unutturulmaya çalışılan Türk kimliklerini, bizler millet olarak evlatlarımıza her gün hatırlatacağız.

Birbiriyle bağlantısız uygulamaların aynı paketin içine konması, PKK’nın taleplerinin gizlenmeye çalışılmasından başka bir şey değildir. Başörtüsü serbestisi ile Andımızın yasaklanması nasıl bir arada değerlendirilebilir? Kamuda başörtüsü gibi en doğal hakkın verilip, çocuklarımızdan Türk kimliklerini, Türk aidiyetlerini zihinlerinden silme zorbalığının izahı nedir? Andımızı yasaklayıp, klavyeye özgürlük adı altında Türkçemizi orta malı yapmaya kimin gücü yetebilir? ‘Türkiye’yi prangalarından kurtarıyoruz’diyerek, andımızı da bu prangaya dahil eden iktidarın aklından ve niyetinden şüphe ederiz.

 

Sözde demokratikleşme paketi; Türk milletinin hedef ve ideallerine değil, bölücülerin özlemlerine hizmet edecektir. Milletimiz bu oyuna asla gelmeyecektir.

5 Ekim Cumartesi günü İstanbul Kazlıçeşme’de, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin katılımıyla gerçekleştireceğimiz ‘Demokrasi mitingimiz’; sözde pakete milletimizin vereceği en net cevap olacaktır. Bizim Türk milletinden ve tarihimizden ilham alarak ortaya koyacağımız demokrasi anlayışımız, memleket düşmanlarının uykularını kaçırmaya devam edecektir.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.