ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

MHP; AKP iktidarının kabusudur

Bu haber 04 Ekim 2013 - 16:30 'de eklendi ve 1.298 kez görüntülendi.

HaberRes_30959

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Azim ve iradesini yüce Türk milletinden alan MHP; başta Türk demokrasisi olmak üzere mill” değerlerin korunup yaşatılmasına kararlıdır. MHP; sandıkta emanet aldığı mill” iradenin namusunu koruyamayan AKP iktidarının kabusudur” dedi. 

Yalçın, “MHP; müstakil devlet hayalleri kuran İmralı canisinin, Kandil’de pusuya yatan sürüngenlerin ve kan emicilerin, ihanetten beslenen siyas” parazitlerin korkulu rüyasıdır. MHP; bölücülerin, ihanet şebekelerininoyunlarını bozmaya yeminlidir.

MHP; Cumhuriyet’in temelini oluşturan bin yıllık kardeşliği yaşatmaya kararlıdır.

Mill” Değerleri Koru ve Yaşat teması altında bugün İstanbul’da partimizce düzenlenecek Demokrasi Mitinginde, Türkiye’yi sorumsuzca iç kaosa sürükleyen AKP iktidarına milletimiz tarafından uyarı tezkeresisunulacaktır” açıklaması yaptı.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Suriye tezkeresinin Meclis’te kabulünün ardından MHP’ye yönelik ithamlar üzerine Gazetemiz ORTADOĞU’ya açıklama yaptı.

“TEZKERE KONUSU HÜKÜMETLER VE PARTİLER ÜSTÜDÜR”

Yalçın, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yabancı ülkelere gönderilmesine dair tezkerenin TBMM Genel Kurulu’nda MHP tarafından ” Evet ” oyu verilmesi, bazı çevrelerde rahatsızlığa yol açmıştır. MHP’nin tezkereyi neden kabul oyu verdiğini görmezden gelen malum çevreler, partimiz hakkında aslı astarı olmayan ithamlarda bulunmuştur. Öncelikle vurgulanması gereken husus şudur:

 

Bu meselenin hükümetlerle ilgisi yoktur. Tezkere konusu hükümetler ve partiler üstüdür; doğrudan Türkiye’nin güvenlik çıkarlarıyla ilgilidir. Geçmişte AKP iktidarı Türkiye’nin güvenlik politikaları konusunda hatalı kararlar aldığında buna en çok karşı çıkan MHP olmuştur. AKP hükümetinin güvenlik siyasetinin yanlışlığı yüzünden oluşan zafiyetin Suriye sınırını yolgeçen hanına çevirdiğini en çok dillendiren ve alınması gereken tedbirleri sıralayan MHP olmuştur.

 

Hakikat böyle iken, sırf her şeye muhalefet edeceğiz Türkiye’nin güvenlik ihtiyaçlarının gereği olan tezkerenin yenilenmesine engel olmak, gaflet ve dalalettir. Bunu siyaset malzemesi yaparak partimizin suçlanması ise büyük haksızlıktır” dedi.

“BÖLGEDE BARIŞ VE KARDEŞLİK İLİŞKİLERİNİ SÜRDÜRMENİN YOLU SAVAŞA HAZIR VE HAZIRLIKLI OLMAKTAN GEÇMEKTEDİR” 

Yalçın, şunları söyledi: “Tezkereyi çıkarmayarak hükümetin elini kolunu bağlamak, muhalefete bir şey kazandırmayacağı gibi, bölgede muhtemel bir hadise karşısında Türk ordusunun manevra imk‰nını sınırlayacaktır. Sapla samanı birbirine karıştırmamak lazımdır.

Tezkereye karşı çıkanların gerekçesi, bunun barışa ve kardeşliğe hizmet etmediği ve savaşın Türkiye ekonomisine büyük zarar verdiği iddiasıdır. Bölgede barış ve kardeşlik ilişkilerini sürdürmenin yolu savaşa hazır ve hazırlıklı olmaktan geçmektedir. Tezkerenin meclisten geçmesinin, Suriye’ye veya bir başka ülkeye savaş ilanı manasına gelmediği cümlenin malumudur.

Tezkereyi Suriye ile savaşma izni olarak nitelendiren çevrelerin ve siyasi partilerin amacı zaten üzüm yemek değildir. CHP’nin, bir takım sol örgütlerin ve özellikle BDP’nin tezkereye neden karşı çıktığı iyi tahlil edilmeli, Türk Silahlı Kuvvetlerinin dinamizminin kimleri rahatsız ettiği, hangi şer yuvalarını ve terör inlerini titrettiği iyi anlaşılmalıdır.

Diğer taraftan Suriye başta olmak üzerde bölge ülkelerindeki istikrarsızlığın Türkiye’nin güvenliğini tehdit ettiği ink‰r edilmez bir gerçektir. Bölgede akan kan yüzünden Türkiye’nin kendi güvenlik önceliklerini ihmal etmesi kabul edilemez. Barış ve esenlik adına bölgedeki gelişmelere seyirci kalınması, Türkiye’nin kalıcı barışın garantisi olan varlığını sarsacak ve caydırıcılığını ortadan kaldıracaktır.

Türkiye’nin bölgesinde komşularıyla iyi ilişkileri içinde olması, Müslüman ülkelerdeki insanların güvenliği ve huzurunu istemesi başkadır, kendi varlığını ve emniyetini savunmak için her surette müteyakkız olması daha başkadır.

Tezkereyi savaşa doğru atılmış bir adım, kan ve gözyaşı olarak nitelendirenler samimi değildir. Şairlerimizden biri ” Hazır ol cenge ister isen sulhü salah ” demiştir. Gerçekten de eğer bölgede barış ve huzur isteniyorsa Türkiye’nin ve Türk ordusunun gerektiğinde savaşmaya, kendini savunmaya daima hazır olması gereklidir. Bölgedeki endişe verici konjonktür dikkate alındığında MHP’nin maksadı daha iyi anlaşılacaktır.

 

“MHP’Yİ ELEŞTİRENLER, ÖNCE KENDİ GÖZLERİNDEKİ KALASI ÇIKARMALIDIR”

Tezkereye destek vermesi yüzünden gözümüzde kıymık görüp MHP’yi eleştirenler, önce kendi gözlerindeki kalası çıkarmalıdır. Aynı çevreler, daha birkaç gün önce Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan ve hedefi küresel aktörlere ve PKK’ya verilen sözleri yerine getirmek olan sözde Demokratikleşme Paketine sahip çıkmışlardır.

Kurulduğu günden yana Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü için verdiği mücadeleyi her platformda sürdüren MHP, sapla samanı birbirine karıştıranları ibretle takip etmektedir.

MHP Türkiye’nin banış ve güvenliği için doğru adımlar atıldığında sırf karşı çıkmak uğruna yanlışın tarafında yer almayacak, ilkesizliğin batağına saplanmayacaktır.

Bilinmelidir ki AKP asıl savaşı tezkereyle değil, sözde Demokratikleşme Paketi yüzünden başlatmıştır. İktidar partisi, bugüne kadar milletimizin türlü fedak‰rlıklarla, kanı pahasına mani olmaya çalıştığı iç savaşa, kaosa gidişi hızlandıran bir adım daha atmıştır. Şimdiye kadar bir arada barış ve dayanışma içinde yaşayan çeşitli toplum kesimleri etnik ayrımcılığın, mikro milliyetçiliğin tuzağına itilmiştir.

Mevcut iktidarın bugüne kadarki icraatlarıyla ülkemizde hoşgörünün yerini çatışma ve zıtlaşma, sosyal barışın yerini etnik ve din” temelli çıkar kavgaları almıştır.

Özgürlükler; yerini yasak ve dayatmalara, adalet ve eşitlik; yasadışı uygulamalara, güvenlik ve refah; yoksulluğa, sefalete ve gelir dağılımındaki adaletsizliklere bırakmıştır.

YARIN İSTANBUL’DA…

Bu karanlık tabloyu ortadan kaldıracak yegane güç MHP’dir.

Azim ve iradesini yüce Türk milletinden alan MHP; başta Türk demokrasisi olmak üzere mill” değerlerin korunup yaşatılmasına kararlıdır.

MHP, 11 yılda AKP iktidarı marifetiyle geldiği uçurumun kenarından Türkiye’yi alıp esenliğe kavuşturmaya azimlidir.

MHP; sandıkta emanet aldığı mill” iradenin namusunu koruyamayan AKP iktidarının kabusudur.

MHP; müstakil devlet hayalleri kuran İmralı canisinin, Kandil’de pusuya yatan sürüngenlerin ve kan emicilerin, ihanetten beslenen siyas” parazitlerin korkulu rüyasıdır.

MHP; bölücülerin, ihanet şebekelerinin oyunlarını bozmaya yeminlidir.

MHP; Cumhuriyet’in temelini oluşturan bin yıllık kardeşliği yaşatmaya kararlıdır.

Mill” Değerleri Koru ve Yaşat teması altında 5 Ekim’de (yarın) İstanbul’da partimizce düzenlenecek Demokrasi Mitinginde, Türkiye’yi sorumsuzca iç kaosa sürükleyen AKP iktidarına milletimiz tarafından uyarı tezkeresi sunulacaktır. “

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat