Olcay Kılavuz: Teşkilatlarımızın üzerinde hiçbir güç yoktur.

Bu haber 12 Kasım 2013 - 16:28 'de eklendi ve 1.580 kez görüntülendi.

Olcay Kılavuz: Teşkilatlarımızın üzerinde hiçbir güç yoktur.Herkes haddini bilmelidir. 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yurt ziyaretleri kapsamında 10 Kasım 2013 Pazar GünüElazığ Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti.
yazir80205b325
Genel Başkan Kılavuz’u Elazığ Ülkü Ocakları Yöneticileri ve çok sayıda ocaklı genç karşıladı. Daha sonra Ocak binasına geçen Kılavuz üniversite ve ortaöğretim biriminden gençlerle sohbet etti. Ülkemizde yaşanan ihanet sürecine dikkat çeken Genel Başkan, bu kapsamda Ülkücü Harekete düşen görevlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

“Çatısı altında bulunduğumuz bu ocaklar Milletimizin ve Devletimizin istikbalini tayin edecek kararlı, azimli, çalışkan nesiller üretecektir. Üreten Türkiye’nin altyapısı bizler olacağız. 2023 Lider ülke Türkiye’nin mimarları bizler olacağız. Her alanda var olmak gibi temel ve hayati bir sorumluluğumuz bulunmaktadır. Türk Milletini bir arada coşku ve azimle tutan toplumun her kesimini bizler kucaklayacağız. Kimsesiz varsa kimsesi biz olacağız. Dertli olanın derdine, sıkıntılı olanın sıkıntısına koşacağız. Ortak ve çözüm olacağız.

Rahmetli Başbuğumuzun da ifadeleriyle Fen Fakültesinin laboratuvarlarıyla İlahiyat Fakültelerinin koridorlarını bizler birleştireceğiz. Düşünen, araştıran, yazan, okuyan ve sorgulayan aynı zamanda hayatına tatbik eden Milliyetçi, Maneviyatçı gençler olacağız. Bu hususları kendine vazife edinmiş: Ülkücü Hareket’in ve Ülkü Ocakları’nın kutsal misyonunu tamamlamasını engelleyerek kimse bizim sabrımızı denememelidir.

Cesaretimizi sınamaya kalkışmamalıdır. Teşkilatlarımızın üzerinde hiçbir güç yoktur. Herkes haddini bilmelidir. Ülkü Ocakları, milletinimizin geleceği için kendine görev edindiği hususları engellemeye çalışanlara karşı her zaman en sert tepkiyi vermiştir, verecektir! Kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Ülkü Ocaklarına mensup olan hanımefendi ve beyefendi arkadaşlarım, genç kardeşlerim nereye mensup olduklarını ve bu mensubiyetin gerekliliklerinin neler olduğunun bilincinde ve uyanıklığında olacaklardır. Türk Milletini sırtlayacak, yükünü omuzlarına alacak kadroların dinlenme lüksleri yoktur, zaten dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmayacaktır. Ülkemizin içinde bulunduğu durum hepinizin malumudur. Bunun içindir ki Ülkücü Gençliğe duyulan ihtiyaç her zaman olduğundan daha fazladır.

Ülkücü Hareket olarak ülkemiz üzerinde oynanan oyunları her ne pahasına olursa olsun bozacağız. Türk milletini düştüğü darboğazdan kurtarmalıyız, kurtaracağız. Sizler geleceğimizin teminatısınız. Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak; geleceğimizin teminatı olan Elazığlı genç Ülküdaşlarımın her zaman her yerde her şekilde yanlarında olmayı üzerime bir borç bilir ve böylece bilinmesini isterim. Ülkü Ocakları bir eğitim ve kültür vakfıdır. Dolayısıyla temel amacımız ilim-irfan sahibi, vatansever gençler yetiştirmektir.

Ülkü Ocakları dünyaya Türkçe bakan, ülkemiz başta olmak üzere gençliğin sorunlarına karşı çözüm önerileri ortaya koyan bireyleri bugüne kadar yetiştirmiştir, yetiştirmeye de devam edecektir. Ülkü Ocakları’nın bu hayati vazifeleri yerine getirebilmesi için bir olmak beraber olmak gibi zaruriyetimiz vardır. Her ortamda hal ve hareketleriniz Ülkücü’ye yakışır biçimde olmalıdır. Bu sayede çevrenize örnek olarak gençliğimizi yozlaştırmaya çalışanlara fırsat vermeyin. Sizleri doğru yoldan saptırmaya çalışan, kavga ve kaos ortamı yaratmak için provoke etmek isteyenlere asla fırsat vermeyin. Sizin hedefiniz eğitim gördüğünüz alanda en iyi olmaktır. Ülkücü gençliğin hedefi birincilik kürsüleri olmalıdır. Çalışmalarınızı bu bağlamda yürüteceğinizden asla şüphe duymuyorum.“

MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, MHP Merkez İlçe Abdulvahap Erdem, ve MHP MYK Üyesi Veysel Esen’le görüşen Genel Başkan Olcay Kılavuz çeşitli sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret etti. Ardından Elazığ ‘daki temaslarını tamamlayarak şehirden ayrıldı.

 

haberiniz.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al