ÖN YARGI

Zeliha Alkan

MHP’LI UZUNIRMAK: SOSYAL BARIŞI TESIS EDECEĞIZ

Bu haber 07 Aralık 2013 - 19:25 'de eklendi ve 813 kez görüntülendi.

a-uzunirmak-otobus123

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Büyükşehir Başkan Adayı Ali Uzunırmak, “Aydın’ın gelecek 10 ve 50 yıllarını planlayabilecek bir büyükşehir yapılanmasını sizlere vadediyorum” dedi.

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından Pirlibey beldesinde yaptırılan pazar yerinin açılışında büyükşehir projelerini anlattı.

MHP’nin kadına yönelik projelerinden söz ederek konuşmasına başlayan MHP’li Ali Uzunırmak, “Kadınların çok olması sevindirici. Bugün, dünyadaki, Batı medeniyeti dediğimiz, sözde batılı ülkelerde, daha henüz kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmeden çok önce, İslamiyet öncesi tarihimizde bile, hakanın sağında oturup, hatun hakan onaylamadan idamın bile uygulanamadığı bir milletin mirasçılarıyız. İslamiyet’ten önceki Türk toplumunda, gene tek Tanrı’ya inanılır ve hakanın sağ tarafında oturan hatun hakan onaylamadan idam fermanı bile yürürlüğe girmezdi. Kadın o derece söz sahibidir. Avrupa’da henüz seçme ve seçilme hakkı verilmemişken, Türkiye’de Cumhuriyet döneminde, Atatürk Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını verdi.

Kadın da her alanda kendini geliştirmeli, söz sahibi olmalı. Bunun kıymetini bilmelidir. Kadınlarımız, ticarette, siyasette, her alanda hak ettikleri yerde olacaktır. Biz MHP olarak bu yönde temsil noktalarında da Aydın’da önümüzdeki dönemde kadınların en az yüzde 20 oranında temsil edilmelerini temin etmeye çalışacağız. Bunun için kadınların MHP’ye gelmesini, desteklemesini ve aday olmalarını rica ediyorum” diye konuştu.

MHP iktidarında gerçek hizmetlerin ortaya çıkacağını savunan Ali Uzunırmak, “Biz yerelde ve genelde iktidar olduğumuzda, neler yapabildiğimizi, Allah’a sükür ki ispatladık. Bugün Nazilli Belediye Başkanımızın kendisine komsu olan bir belediyede bile neler yapabildiğini gördük. İnşallah hizmetler devam edecek. Koalisyon olduğumuz dönemde de Aydın’ın her yerine, Pirlibey’e hizmetlerimiz oldu. Sağlık ocağımızdan, Hamzallı’dan gelen yola kadar, bizim bizzat dahlimiz oldu. Zamanında sağlık ocağının açılışını da biz yapmıştık. Aydın Büyük Şehrin, bizim başkanlığımızda, organize besi bölgelerinden, organize sera bölgelerine varana kadar, fonksiyonel halde çiftçinin desteklendiği ve bütün ürünlerimizin en uç noktaya kadar değerlendirildiği bir tarımsal yapıyı sizlere vaat ediyorum. Pamuktan mısırdan narenciyemize varıncaya, besiciliğe varıncaya kadar her şeyin en iyisini yapacağız” şeklinde konuştu.

“MENDERES’İN ALT TARAFINA TURİZM YOLU YAPACAĞIM”

Bazı büyükşehir projelerinden de söz eden Uzunırmak, şunları söyledi: “1999’dan beri söylediğim bir projem var. Söke Bağarası’ndan, geçerek, Karacasu Karapınar Köyü yolunun birleştiği, Pirlibey’den geçen bu yol bizim için önemli. Bu yol, hem karşı tarafın yükünü almalı, hem bu güzergah üzerinde oturan, ilçelerimizin, beldelerimizin, köylerimizin, ‘gidilen yol’ olmaktan çıkıp, ‘geçilen yol’ olmalıdır. Bu yol, en az Menderes’in üst tarafındaki yol kadar fonksiyonel hale getirilmelidir. Eğer bu yol geçilen yol olursa, Menderes’in üst tarafındaki, Denizli- İzmir karayolu standartlarına yaklaştırılırsa, oradaki benzinlik sayısı kadar burada da benzinlik olur. Oradaki lokanta sayısı kadar lokanta açılır. Üst yolda işleyen trafik kadar, burada trafik olduğunda, buradaki insanın Kazancı o kadar artar. İstihdam artar.

Bu yolun geçilen yol olması hedefim vardır. Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanlığı’na seçildiğimde, ilk icraatlarımdan biri, turizm yolu olacak. Kuşadası’ndan Afrodisyas’a gidiş bu taraftan, dönüşünün ise Menderes’in üst tarafındaki İzmir-Aydın-Denizli yolundan, Nysa üzerinden olmasını sizlere vaat ediyorum.İnşallah, meselelerimizi derinlemesine bilen ve nüfuz eden, siyaseti, günü birlik, sadece şak- şak gönül almayla değil, vatandaşımızın problemlerini kökten çözen, vatandaşın gönlünü alan, sadece bilbordlar güzeli değil, vatandaşın gönlünün güzeli ve problemlerinin güzeli olabilen bir anlayış içerisinde Aydın’ın gelecek 10 ve 50 yıllarını planlayabilecek bir büyükşehir yapılanmasını da sizlere vadediyorum”

“ÇAĞDAŞ VE ESTETİK AYDIN’I İNŞA EDECEİZ”

Seçim programını üç ayak üstüne oturttuğuna dikkat çeken Uzunırmak, sözlerini şöyle tamamladı: “Alt yapısıyla, üst yapısıyla, yeşil, çağdaş, bütün yönleri planlanmış, yaşanabilir, estetik bir Aydın meydana getirmek. Kanalizasyonu, nüfus artış hızına, kat yüksekliğine göre planlanabilen, yolu trafiği, park yerleri, insanlarımızın sosyal donatılardaki yeşilinin yaşama alanına endekslenmesine varıncaya kadar, alt yapısıyla, üst yapısıyla yaşanabilir estetik kentler meydana getirmek. Refahı artan kent meydana getirmek. Hepimizin çocukları var. O çocukların istikbalinden en çok endişe duyan kadınlar, analarımızdır. Refahı artan bir kent meydana getirmek, çocuklarımızı iş güç sahibi yapmak. Aydın göç alan bir kenttir. Sosyal barışı sağlanmış bir Aydın meydana getireceğiz. Sosyal barışı sürdürülebilir bir Aydın meydana getirmek. Bütün bunlarla aydınımızın Türkiye ve dünyanın dikkatini çekerek Türkiye ve dünya konseptinde, bir marka şehir olmasını temin edeceğiz. Biz bütün bunların üstesinden gelebilecek bilgi tecrübe ve hepsinden önemlisi samimiyeti olan insanlarız”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.