ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

CHP’li aday adayı MHP’li aday lehine çekildi

Bu haber 15 Ocak 2014 - 6:00 'de eklendi ve 987 kez görüntülendi.

chpli-aday-adayi-mhpli-aday-lehine-cekildi7385d647a003f9c0876f

CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Tolga Sezer, Milliyetçi hareket Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Serkan Acar’ın Merkez Seçim Ofisi’nde düzenlediği basın toplantısı ile bir süre önce girdiği belediye başkan adaylığı yarışından, “Acar lehine” çekildiğini açıkladı.

Tolga Sezer, yaptığı konuşmada; İktidar partisi belediyesi dönemi ve şu anda ki yönetim döneminde Aliağa’ya yapılan hizmetleri “kısır” ve “gerçekte olması gerekenin çok çok altında” bulduğunu düşünerek yola çıktığını belirterek şöyle konuştu: “Aliağa, gerek belediyesinin bütçesi, gerekse Türkiye ekonomisindeki konumu itibarı ile bir Avrupa şehri görünümünde olmayı hakediyor. Başkanlarımıza baktığımızda hepsi iyi niyetli, dürüst son derece yeterli insanlar. Peki yanlış olan ne idi? Bunun cevabı çok basit: Ekip… Aliağa gibi bir ilçeyi yönetmek için ne kadar donanımlı olursa olsun bir tek başkanın kendisi yetmez. Halka hizmet yetenekli, bilgili ve samimi olarak hizmet etmeyi düstur edinmiş bir ekiple mümkündür.”

TOLGASEZER_1

2007 yılından buya CHP üyesi olduğunu da hatırlatan Sezer, bugün aldığı kararla birlikte “Atatürk İlke ve İnkılapları, Laiklik ve Cumhuriyet Sevdası ile büyümüş biri olarak” partisine gönül bağının sürdüğünü de belirterek “Ancak partimin delege seçimi yapmaması ve yine genel merkezimizin belirleyeceği bir aday adayının aday olacağını bilmem beni bu kararı almaya götürdü. Bu süreçte, senelerdir arkadaş olduğum Serkan Acar’ın ekibi ile tanıştım, projelerini inceledim kendisi ile sohbet ettim. Gördüğüm bu ince detaylı çalışmalar ve planlamalar; “Ancak bir Aliağalı’nın elinden çıksa bu kadar Aliağa için güzellikler düşünülürdü” diyeceğim türden. Her detayı düşünülmüş, planlanmış, bütçesi projeleri yapılmış kısacası ayakları yere basan ve bir kere start verildiğinde kısa sürede hayata geçirilebilecek projelerdi” dedi.

TOLGASEZER_9

Bu şartlarda, bir Aliağalı ve en önemlisi Aliağa Sevdalısı olarak Serkan Acar’ı destekleme kararı aldığını belirten Sezer, açıklamasını şöyle tamamladı: “Eğer bu hizmet yolunda önceliğim Aliağa ise ben desteğimi Serkan Acar’ın şahsından yana kullanıyorum. Kendisinin ve şahsımın Aliağa ile ilgili hayallerimizin bir olduğunu ve onun bu işi projelendirerek benden bir adım önde olduğunu düşünerek kendisine çıktığı bu yolda yanında olacağımı ve destekleyeceğimi bildirmeyi bir görev kabul ediyor, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday Adaylığımdan Çekiliyorum. Evet… Serkan Acar ve ekibinin dediği gibi “BİZ BİR EKİBİZ, EKİBİMİZ MİLLETİMİZ…” Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor “Aliağa’nın değişimi” yolunda bundan sonra sıkça beraber olacağımızı bilmenizi istiyorum.” Milliyetçi Hareket Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Serkan Acar ise Tolga Sezer’e verdiği destekten dolayı teşekkür ederken, “ne mutlu ki 28 Ekim’deki aday tanıtım buluşmasından bu yana hep güzellikler yaşadık. Bu da bizim için bir mutluluk kaynağıdır. Kendisine teşekkür etmek isterim. İyi ki geldin. Aliağa’nın değişimi için verdiğin destek bizim için çok önemli. Ailemize hoş geldin” diye konuştu.

TOLGASEZER_3

TOLGASEZER_4

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat