ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

MHP ADANA ADAYI SÖZLÜ, KATARATAŞ’TA PROJELERINI ANLATTI

Bu haber 14 Ocak 2014 - 19:39 'de eklendi ve 810 kez görüntülendi.

huseyinsozlu1

MHP Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Karataş ilçesinde köyleri gezerek projelerini anlattı.

MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ile birlikte ilçe girişinde kalabalık bir konvoyla karşılanan Başkan Sözlü, MHP Karataş Belediye başkan adayı Süleyman Balıkçı’nın seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. Dualarla gerçekleşen seçim ofisinin kurdelesi Başkan Sözlü, İl Başkanı İzgioğlu ve Balıkçı tarafından kesildi.
Karataş’ın köylerini de gezen Sözlü, köylülerle sohbet etti. Başkan Sözlü, Tuzla’da düzenlenen toplantıda bir konuşma yaparak Karataş ile ilgili projelerini anlattı.

Başkan Sözlü, Karataş’ın var olan turizm potansiyelini hayata geçireceklerinin altını çizerek, “Karataş- Yumurtalık sahili, turizm açısından son derece önemli. Buralara turistik değer kazandırarak iç turizmde örnek hale getirmek istiyoruz. Raylı sistemle Karataş’ı da Adana’ya bağlamayı düşünüyoruz. Bölgemizde çok önemli kazı çalışmaları var. Destek vereceğimiz Magarsus kazılarını Türk Arkeologlarca yapılmasını istiyoruz. Bunun için Çukurova Üniversitesi ile işbirliği yapıp tarihi gün yüzüne çıkaracağız. ” dedi. Projelerini gerçekleştirmek için iki yılın yeterli olacağını aktaran Sözlü, “Tarım ve turizmi kucaklaştırarak insanlarımızın aş, iş derdine de son vermek istiyoruz. Şehirlerimizi oldukları yerlerde büyütmek en büyük hayalimiz. İnsanlarımız bulundukları yerlerde mutlu olursa büyükşehirlere gidip iş bulma derdinden kurtulur. Biz bunu sağlayacak projelere sahibiz.” şeklinde konuştu.

Çukurkamış köyünü ziyareti sırasında 41 yıllık muhtar Duran Bozok ile bir araya gelen Hüseyin Sözlü, “41 yıllık muhtarlık çok uzun ve herkese nasip olmayan bir görevdir. Darısı bizim başımıza inşallah.” diyerek muhtara takıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat