ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN SURIYELI TÜRKMENLERE YARDIM!

Bu haber 21 Ocak 2014 - 1:18 'de eklendi ve 868 kez görüntülendi.

olcaykilavuz

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Yayladağı ilçesindeki Suriyeli Türkmen aileleri ziyaret etti. Kılavuz, başlattıkları yardım kampanyasında şimdiye kadar 10 kamyon gıda ve kıyafet toplandığını kaydetti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Naci Akkaya ve beraberindekiler ilk olarak Suriye Türkmen Kitlesi bürosunu ziyaret etti. Kılavuz, burada kitle yetkililerinden Suriye’deki son durum ve ihtiyaçlar konusunda bilgi aldı.

Suriye’deki iç savaşta hayatını kaybeden kişilerin ailelerini ziyaret eden Kılavuz, onlara çeşitli hediyeler vererek, sorunlarını dinledi. Kılavuz ziyaret sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 yıla yakın süredir devam eden iç savaşta binlerce Suriyeli Türkmen’in şehit olduğunu ve yaralandığını kaydetti.

Suriye Türkmenlerini zor günlerinde yalnız bırakmadıklarını kaydeden Kılavuz, “Bizler ülkücüler ve Türk milliyetçileri olarak, Suriyeli Türkmen kardeşlerimizi yalnız bırakmayıp, onlara maddi manevi yardımlarda bulunmayı ilke edinmiş durumdayız” dedi.

Genel merkez tarafından Suriyeliler için yardım kampanyası başlattıklarını belirten Kılavuz ayrıca şunları söyledi:

“Türkiye’nin hemen her ilinde toplanan yardım malzemelerini başta Suriyeli Türkmen kardeşlerimize ulaştırmayı hedef ettik. Şimdiye kadar 10 kamyon gıda ve kıyafet yardımı toplandı. Bunların bir kısmı Hatay’a bir kısmı da Osmaniye’ye ulaştı. Bundan sonrada Türkmen kardeşlerimizin yanlarında olacağız. Ve ilerleyen dönemlerde Türkmenlerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak adına üzerimize düşen görevi yapacağız.”

Suriye Türkmen Kitlesi Hatay Büro Sorumlusu Ayhan Urlu da yardımlardan ötürü Ülkü Ocaklarına teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat