DOLAR 32,5090 % -0.11
EURO 34,9468 % 0.27
STERLIN 40,7396 % 0.35
FRANG 35,5847 % 0.02
ALTIN 2.438,87 % 0,65
BITCOIN 63.392,44 -2.746

Bahçeli: Bu Ülkede Ne Haşhaşi Ne de Hain Var

Yayınlanma Tarihi :
Bahçeli: Bu Ülkede Ne Haşhaşi Ne de Hain Var

MHP lideri Bahçeli, “Sayın Erdoğan’ın bazı şeylere saplanmasına gerek yoktur. Ne bu ülkede Haşhaşi vardır; ne bu ülkede bu kadar hain vardır.” dedi.

bahceli-bu-ulkede-ne-hashasi-ne-de-hain-var-5810301_4738_o

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Polatlı ilçesinin ardından geldiği Gölbaşı’nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.
MHP Gölbaşı Seçim Bürosu önündeki partililerine konuşan Bahçeli, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştirdi ve 30 Mart yerel seçimlerinin Türkiye için çok önemli olduğunu vurguladı.
MİLLETİN BALINI KAYMAĞINI BUNLAR YEDİ
Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gazetecilere televizyonda verdiği bir demecini hatırlatarak, “Basın mensupları diyor ki, ‘Sayın Başbakan çok yoruluyorsunuz. Bu yorgunluğu atmak için nasıl besleniyorsunuz.’ O da çok pişkin masum bir sesle, ‘Günde 3 defa bal kaymak yiyorum’ diyor. Şimdi 1 milyar doları evde görünce sayın Başbakan burada yalan söylemiyor. ‘Evet, ben bu milletin balını kaymağını yiyorum’ diyor” dedi.
17 ARALIK MİLATTIR
Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’de sosyo ekonomik olarak iki önemli toplumsal hastalık vardır. Bir tanesi işsizliktir; her evde patlamaya hazır bir dinamit vardır demektir. Bu tetiklenirse Türkiye’de sosyal kargaşanın başlamasına sebep olabilir. İkincisi de yolsuzluk ve rüşvet sorgulaması konusudur. 17 Aralık 2013 bu sebeple bir milattır. Türkiye için bir yüz karasıdır. Bundan kurtulmak da en kısa zamanda sağlanmalıdır. Yolsuzluk ve rüşvetin 94 gündür siyasi, iktidar üzerinde oluyorsa o zaman AKP’ye oy vermiş kardeşlerim bunu iyi değerlendirmeli ve sonucu hayra ulaştırmak için gayret göstermelidir.”
GERÇEK MONTAJ
Bahçeli, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı şeylere saplanmasına gerek yoktur. Ne bu ülkede Haşhaşi vardır; ne bu ülkede bu kadar hain vardır; ne de bu ülkede bu kadar alçak vardır. Bana komplo yapıyorlar demesine de gerek yoktur. Sayın Erdoğan sana kim komplo yapsın? Sen tek adamsın; sen diktatörsün. Sana kimse komplo yapmaya cesaret edemez. Sana niye montaj yapılsın. Türkiye’de bilim insanlarımız var. Montaj olarak şüphelendiğin ne varsa devlet olarak bunları inceletme fırsatı da senden başka kimsede yok. Sen de bir tek montaj var; taşıma unsurlarla yapmış olduğun ve televizyonlarda da sık sık görülen mitinglerdir. İşte gerçek montaj orada var” dedi.
BAŞBAKAN HER ŞEYİ MECLİSTEN VE HALKTAN SAKLIYOR
Bahçeli, “Yolsuzluk ve rüşvet Türkiye’nin en büyük gündemi olmuştur. Bununla ilgili olarak yargı mutlaka devreye girmelidir. Sayın Başbakan’ın yapabileceği bir tek şey vardır. ‘Benim partimin adının kısaltması Ak’tır. Milletime verdiğim temiz bir toplum sözünü tutmam lazım. Ama şimdi gittikçe kararan bir AKP ve kirlenen bir toplum var. Bütün savcısı, yargıcı, ilgili bakanları, STK’ları siyasi, partilerden bilgi belgelerini istiyor ve bunların üzerine gideceğim’ demeliydi. Ama Sayın Başbakan hala meclisten saklıyor, halktan saklıyor. Ama tapelerle, basın, medya yoluyla millet her gerçeği de görmeye başlıyor. Sorunları milli irade çözmeli; o milli irade de sizlersiniz. Milli iradeyle sorunu çözmek demokrasi içerisindedir. Sorunu demokrasi içinde arıyorsak; milli irade olarak 30 Mart’ta sandığa gitmeliyiz” dedi.

“Yolsuzluk ve rüşvet üzerinden Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyin inatlaşmasına gerek yoktur.

Partisinin Gölbaşı Seçim İletişim Merkezi önünde düzenlenen mitingde, halkın MHP’ye çok büyük ilgi gösterdiğini belirten Bahçeli, yerel seçimlerin çok farklı sonuçları ortaya çıkartacağını söyledi.
Bahçeli “Bu seçimlerde MHP’yi yok farz edenler, değerlendirmeler içerisinde göstermek istemeyenler, gelsinler Gölbaşı’nda şu mütevazı bir toplantı içerisinde heyecanı, kalabalığı ve MHP olarak ‘Ben varım kararlılığını’ hep beraber görsünler” diye konuştu.
30 Mart tarihini, Ankara’da büyük bir değişikliğin ve yeni bir hayatın başlangıcı olarak gördüğünü kaydeden Bahçeli, seçimlerin, sadece belediye başkanlarını belirlemeyeceğini, ülkenin geleceğinin belirlenmesinde ve Türkiye’nin yeniden siyaseten şekillenmesinde önemli bir ilk adım olacağını vurguladı.
Seçimlerin ardından, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile genel seçimlerin geleceğini anımsatan Bahçeli, “Milli irade olarak bu 3 siyasi olayı çok ciddi olarak ele alır, üzerinde durur, değerlendirmemizi ona göre yaparsak Türkiye’nin, 11 yıldan bu yana kaosa, krize, bunalıma, kamplaşmaya, kutuplaşmaya sürüklemiş olan bir iktidardan kurtuluş zamanı geliyor demektir” değerlendirmesinde bulundu.
Ülkede yaşayan herkesi aziz milletin evlatları olarak gördüklerini dile getiren Bahçeli, “Ama öyle zamanlar oluyor ki önce ülkem, sonra milletim, sonra partim demek gerekiyor. İşte artık AKP’liler, ‘partim’ demeyi öne çıkartacakları yerde, ‘ülkem nereye gidiyor, milletimin zorlukları, dertleri nelerdir, bir bunu anlayalım’ diyecekleri bir zamanda yaşıyorlar” ifadesini kullandı.
Türkiye’nin iki önemli toplumsal hastalığının, işsizlik ile yolsuzluk ve rüşvet konusu olduğunu belirten Bahçeli, 17 Aralık 2013 tarihinin, yolsuzluk ve rüşvet konusunda bir milat ve Türkiye için bir yüz karası olduğunu, bundan kurtulmanın en kısa zamanda sağlanması gerektiğini söyledi.
Devlet Bahçeli, şu görüşleri ileri sürdü:
“Eğer yolsuzluk ve rüşvet yaygınlaşır ise bütün vücudu saran bir kanser gibi sonuç verir ise o zaman toplum çürür, devlet çöker. Bunu bilmek lazımdır, bunu anlamak lazımdır. Bunun da en başında bu yolsuzluk ve rüşvetin, şu an 94 günden beri tartışması bu siyasi iktidar üzerinde oluyorsa o zaman Adalet ve Kalkınma Partisine oy vermiş kardeşlerim, bunu iyi izlemeli, iyi değerlendirmeli ve hayırlı bir sonuca ulaştırmak için gayret göstermelidir.
Yolsuzluk ve rüşvet üzerinden Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyin inatlaşmasına gerek yoktur. Bazı iftiralara saplanmasına gerek yoktur. Ne bu ülkede Haşhaşi vardır ne bu ülkede bu kadar hain vardır ne de bu ülkede bu kadar alçak vardır. Kendisi bunları sıralayıp duracağı yerde ‘Bana komplo yapıyorlar, bana montaj yapıyorlar’ demesine de gerek yoktur. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sana kim komplo yapsın. Sen tek adamsın. Sen diktatörsün. Sana kimse komplo yapmaya cesaret edemez.”
Bahçeli, “Sana niye montaj yapılsın? Sende bir tek montaj var. O da TOKİ’lerin imkanlarıyla taşıma unsurlarla yapmış olduğun ve televizyonlarda da sık sık görülen mitinglerdir. İşte gerçek montaj orada var. Başka yerde niye arıyorsun?” dedi.
Çok iyi yetişen, yaratıcı bir gençliğin olduğunu ifade eden Bahçeli, son dönemdeki gelişmelerden sonra bu gençliğin, Adalet ve Kalkınma Partisi için “Aldanma, Aldatma ve Kandırma Partisi, Ayakkabı Kutusu Partisi ve Aileyi Kalkındırma Partisi” gibi ifadeleri kullandığını aktardı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, günde 3 defa bal kaymak yediğini söylediğini anlatan Bahçeli, “Yani şimdi 1 milyar doları evde görünce, Sayın Başbakan burada yalan söylemiyor, diyor ki: ‘Evet ben bu milletin balını kaymağını yiyorum’ diyor” ifadesini kullandı.
Sorunları milli iradenin çözmesi gerektiğini, bunun için de sandığa gidilmesinin şart olduğunu kaydeden Bahçeli, milli irade dışındaki çözümlerin hiçbir şekilde dikkate alınmaması gerektiğini vurguladı.
-“Hırsızlığın, çalmanın, talanın neresi montaj?”-
MHP’nin Etimesgut Seçim İletişim Merkezi’ni de ziyaret eden ve burada düzenlenen mitingde konuşan Bahçeli, MHP’ye yönelişin artarak devam ettiğini savunarak Türk milletinin geleceğini belirleyen bu yükselişin, birçok çevreyi rahatsız ettiğini ileri sürdü.
Ak Parti’nin iktidara gelmesi ile Recep Tayyip Erdoğan’ın, başbakan olduğu tarih arasındaki 116 günün ele alınması gerektiğini dile getiren Bahçeli, “Bu 116 günde ne oldu? Bundan hiç bahsettiğini duydunuz mu? Şimdi kalkmış, iç ve dış odaklar bana komplo yapıyor diyor. İç ve dış odaklar, eğer anlatırsan, 116 gündekilerle ne kadar benzer olduğunu göreceksin. Dün sana destek verenler, acaba bugün niye komplo kursunlar? Bu soru anlaşılmıyor” diye konuştu.
Bunun millete anlatılmasıyla 17 Aralık’tan sonra geçen 94 günün hikayesinin de daha iyi anlaşılacağını kaydeden Bahçeli, burada karanlık noktalar bulunduğunu iddia etti.
Adalet ve Kalkınma Partisinin kısaltmasının “AKP” olmasına karşın Başbakan Erdoğan’ın, partisine “Ak Parti” denilmesini istediğini ifade eden Bahçeli, “Niye bu isme girdin acaba? Ne karanlıkların üstünü akla kapatmaya çalıştın?” değerlendirmesinde bulundu.
Erdoğan’ın, “CHP’ye cehape, MHP’ye de mehape” dediği belirten Bahçeli, “P’leri Türkçe söylüyor, doğrudur. Ama ce ha ile me ha’yı Recepçe konuşuyor. Küçük görüyor. Yüzde 51 var diyor, yüzde 49’u yok farz ediyor. Bu, kendisine millet tarafından verilen desteği şahsına yönelterek bencillik içerisine girip, kibir, gururla ülke yönetmeye kalkmasıdır ki işte bu başlangıç, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sonu olmaktadır. Artık Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ömrü, 17 Aralık 2013’ten itibaren tükenmiştir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, o dizi filmlerinde hatırlarsınız, ‘Bittin sen’ diyor ya, şimdi toplum diyor ki (Bittin Recep)” diye konuştu.
Şu anda Türkiye’nin genel görünümünün, açlık, ahlaksızlık, adaletsizlik ve asayişsizlik olduğunu savunan Bahçeli, bu durumun, beraberinde çeşitli sorunları da getirdiğini anlattı.
Başbakan Erdoğan’ın, 17 Aralık tarihinden sonra “komplo ve montaj” değerlendirmelerinde bulunduğunu kaydeden Bahçeli, “Hırsızlığın, çalmanın, talanın neresi montaj? Yani kalkıp sen devleti yönetmek için Başbakan olduğunu söylüyorsun. Tek adam olduğunu söylüyorsun. ‘Güç bende’ diyorsun. Bu şartlar altında gece karanlıkta kim gelip de bu ülkeyi talan ediyor? Haberin niye yok? Ülkenin kaynaklarını kim çalıyor? Haberin niye yok?” ifadesini kullandı.
Bahçeli, “Sayın Başbakan Mısır’dan geldiğinde, Rabia işareti yapıyordu. Şimdi hiç görüyor musunuz? Çünkü Rabia işaretinin yerine, kendisi 4 bakanı işaret edermiş de farkında değilmiş. ‘Ayakkabı kutusu ne işi yarar?’ dediğimizde sadece ayakkabının eve kadar getirilmesi aklımıza gelir. Ama 4,5 milyon doların da orada saklanacağı aklımıza gelir miydi? Bu nasıl iştir?” dedi.
Türkiye’nin artık çöküşe doğru gittiğini, ülkede kaos ve kriz yaşandığını ileri süren Bahçeli, “Mehter Marşı’yla geldin, İzmir Marşı’yla gideceksin. Bunu başaracağız inşallah” diye konuştu.

YORUM YAP

Bağdar Caddesi Escorthamile pornobodrum escortbahis siteleri yenigaziantep escortgaziantep escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escortizmir escortdeneme bonusu veren sitelerhttps://www.tedxpenn.com/escort ankaraankara escorthttps://greenhousecraftfood.com/ataşehir escortBetofficeMebbistrendyol indirim koduPusulabetCasibomslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusucasibomstarzbetpiabetstarzbet girişstarzbet girişbahsegelbahsegelklasbahisankara kombi servisimersin günlük kiralık evbetturkeyBelge istemeyen bahis siteleribycasinotipobetgrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomcasibomsancaktepe çilingircasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvole24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkombahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbetbonusgaziemir çilingirtarafbetparibahisvdcasino girişmarsbahis7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetturkeyBeylikdüzü Escortbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayanmarsbahiscasibomSahabetportobetSekabetBağdar Caddesi Escorthamile pornobodrum escortbahis siteleri yenigaziantep escortgaziantep escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escortizmir escortdeneme bonusu veren sitelerhttps://www.tedxpenn.com/escort ankaraankara escorthttps://greenhousecraftfood.com/ataşehir escortBetofficeMebbistrendyol indirim koduPusulabetCasibomslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusucasibomstarzbetpiabetstarzbet girişstarzbet girişbahsegelbahsegelklasbahisankara kombi servisimersin günlük kiralık evbetturkeyBelge istemeyen bahis siteleribycasinotipobetgrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomcasibomsancaktepe çilingircasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvole24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkombahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbetbonusgaziemir çilingirtarafbetparibahisvdcasino girişmarsbahis7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetturkeyBeylikdüzü Escortbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayanmarsbahiscasibomSahabetportobetSekabet
escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort