ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

‘Demokrasi sokakta değil, sandıkta aranmalı’

Bu haber 24 Mart 2014 - 16:18 'de eklendi ve 608 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu, “Basının yasaklandığı, haberleşmenin, iletişimin yasaklandığı, söz hakkının ortadan kaldırıldığı, kimseye zarar vermeden yürütülen protestoların engellendiği bir siyasi ortam, bulunduğumuz ülkeye, kente bir fayda getirmez” dedi.

HaberRes_34281

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, “Basının yasaklandığı, haberleşmenin, iletişimin yasaklandığı, söz hakkının ortadan kaldırıldığı, kimseye zarar vermeden yürütülen protestoların engellendiği bir siyasi ortam, bulunduğumuz ülkeye, kente bir fayda getirmez” dedi. Halaçoğlu, MHP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Özsoy’un, kentteki bir restoranda düzenlenen proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, siyasette seviyenin ayaklar altına düştüğünü, yerlerde süründüğünü savundu.

İLETİŞİMİN YASAKLANMASI SÖZ HAKKININ ORTADAN KALDIRILMASI FAYDA GETİRMEZ

Bir ülkenin doğru yönetilebilmesi için seviyeli siyasetçilere ihtiyaç duyulduğunu belirten Halaçoğlu, siyasetçilerin en önemli özelliğinin, ahlaki, milli ve kültürel değerlere sahip olması gerektiğini söyledi. Halaçoğlu, siyasetçilerin üslubunu da eleştirerek, şöyle devam etti:

“Demokrasinin, sokaklar yerine sandıkta aranmasının, devleti yönetenlerin sandıkta görevden çekilmesinin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Tabi ki bir ülkeyi yönetirken o ülkenin çıkarları neyi gerektiriyorsa hukuk çerçevesinde ve siyasi geleneklere bağlı olarak bir yönetim sergilenmesi gerekir.

Basının yasaklandığı, haberleşmenin, iletişimin yasaklandığı, söz hakkının ortadan kaldırıldığı, kimseye zarar vermeden yürütülen protestoların engellendiği bir siyasi ortam, bulunduğumuz ülkeye, kente bir fayda getirmez.

Dolayısıyla MHP iktidarı sokaklarda değil, sandıkta devirmeyi hedefleyen, demokrasiye tüm gönlüyle inanmış, milliyetçiliği herkesi kucaklayan, birlik ve beraberlik unsuruolarak gören bir anlayışın temsilcisidir. Birilerinin söylediği gibi ırkçılıkla kesinlikle alakası olmayan, ülkede değişik etnik grupları ortaya çıkararak ülkenin birlik ve beraberliğini bozan bir anlayışın da tamamen karşısındadır.” Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Özsoy’un uzun yıllar devlet yönetiminde bulunduğunu belirten Halaçoğlu, doğduğu kente hizmet etme aşkında olan Özsoy’a destek verilmesi gerektiğini dile getirdi.

 

 

 

KAYSERİ’DE DEĞİŞİM GEREKLİ

Kayseri’nin, bir Selçuklu kenti olduğunu anımsatan Halaçoğlu, “Osmanlı döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nde olmayan bir sistem vardı. Osmanlı’da şehir mimarları olurdu. Bir sokağın, insanların göz zevkini bozmayacak şekilde nasıl yapılması gerektiğini bu mimarlar düzenlerdi. Kayseri gibi Selçuklu’ya merkezlik yapmış bir kentin, ona saygı duyan, yaşatmaya çalışan bir zihniyet tarafından yönetilmesi gerekir. Ayrıca bir insanın kim olursa olsun, bir görevde uzun yıllar bulunması, onun şevk ve heyecanını bitirir, yeni düşünceler üretmesine, kenti daha iyi yönetmesine engel olur. Bu yüzden de bir değişimin olması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Mustafa Özsoy ise Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Özhaseki’nin, seçim sürecindeki çalışmalarını eleştirdi.

KAYSERİ İÇİN 500 PROJEMİZ VAR

Kayseri’yi iki ay boyunca bilim adamları ile gezdiklerini anlatan Özsoy, 500’e yakın proje hazırladıklarını, kenti profesyonelce yönetmeyi amaçladıklarını belirtti.

Bazı projelerini paylaşan Özsoy, şunları kaydetti: “Sivas Caddesi’ndeki tramvayı metroya dönüştüreceğiz. Trafiğinyaklaşık 10 kilometrelik kısmını yerin altına alacağız. Şehrin 150 yılını planlamış olacağız. Doğu ve batı garajlarını birleştireceğiz. Şehre yapılmış bir tramvay var, buna demiryolu diyorum. Çağdaş kentleşmeye yakışmayan bir projedir.

Bunun yerine rahatlıkla 20 kilometrelik bir metro yapılabilirdi. Şehitlerimiz için Anadolu Türk Anıtı yapacağız. Yaklaşık 189 metre olacak. Hem Kayseri’nin hem Türkiye’nin simgelerinden olacak. İçinde alışveriş merkezi, mescit gibi her türlü şey olacak. Kayseri’ye uluslararası bir havaalanı şarttır. Bunu da gerçekleştireceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat