DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘Kürtçülüğün hizmetkarı Tayyip Erdoğan’

Yayınlanma Tarihi :
‘Kürtçülüğün hizmetkarı Tayyip Erdoğan’

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Hizmet Kürtçüsü olduğunu alenen ilan eden Tayyip Erdoğan, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına Kürtçülüğü ise tepesine çıkarmakla zaten bu sürecin hazırlayıcısıdır” dedi.

HaberRes_33960

Şefkat Çetin, Türkiye’nin güneydoğu bölgesiyle ilgili, 30 Mart seçimleri sonrası özerklik ilan edileceği açıklamaları rahatsızlık verici boyutlara ulaştığını belirterek, “Başbakanlık makamını işgal eden Tayyip Erdoğan ise Şanlıurfa’daki seçim mitinginde ‘siyasi Kürtçülüğe oy vermeyin, hizmet Kürtçülüğüne oy verin’ sözleriyle bölücülere cesaret veren gerçek yüzünü bir kere daha açık etmiştir” açıklaması yaptı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Ülkemizingüneydoğu bölgesiyle ilgili, 30 Mart seçimleri sonrası özerklik ilan edileceği açıklamaları rahatsızlık verici boyutlara ulaştığını belirterek, “Başbakanlık makamını işgal eden Tayyip Erdoğan ise Şanlıurfa’daki seçim mitinginde “siyasi Kürtçülüğe oy vermeyin, hizmet Kürtçülüğüne oy verin” sözleriyle bölücülere cesaret veren gerçek yüzünü bir kere daha açık etmiştir.Başka siyasi partileri birbirleriyle kafadarlıkla suçlayan Tayyip Erdoğan’ın kimlerle kafadar olduğu böylelikle ortaya çıkmıştır” dedi.

“Tayyip Erdoğan’ın etnik bölücülerle, yani Kürtçülerle kafadar olduğu, bizzat kendi sözleriyle gayet net bir şekilde anlaşılmıştır” diyen Çetin, “Kameraların ve meydanlardaki kalabalığın karşısında konuştukça batan Tayyip Erdoğan, teröristin ya da siyasi Kürtçülerin yapamadığı hizmeti Kürtçülüğe kendisinin yaptığını itiraf edecek kadar şaşırmıştır. Tayyip Erdoğan’ın hizmetkârlığını yaptığı Kürtçülük ise ne yazık ki emellerine ulaşmak için gün saymaya başlamıştır” açıklaması yaptı.

 

“ERDOĞAN, KÜRTLÜĞÜ TEPESİNE ÇIKARTARAK SÜRECİ HIZLANDIRDI”

17 Aralık’tan bu yana AKP hükümetiyle ilgili ortaya çıkan rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ve yaklaşan 30 Mart seçimlerinin ülke gündemini fazlasıyla meşgul ettiğine vurgu yapan MHP’li Çetin, şöyle devam etti:

“Ancak bu arada Türkiye için daha hayati önemde bir başka mesele, 30 yıldır süren bölücü faaliyetler hiç olmadığı kadar hız kazanmıştır. Terör örgütünün uzantısı gibi faaliyetlerini sürdüren bir siyasi partinin seçim sonrası özerklik ilan edeceklerine dair açıklamaları ne yazık ki kamuoyunun dikkatinden kaçırılmaktadır. Hizmet Kürtçüsü olduğunu alenen ilan eden Tayyip Erdoğan, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına Kürtçülüğü ise tepesine çıkarmakla zaten bu sürecin hazırlayıcısıdır. Hükümetin elinde işlevsizleşen devlet kurumlarının ise yaklaşan bu tehlikeyi ıskaladığı ve görmezden geldiği anlaşılmaktadır.

Geçtiğimiz hafta PKK’nın uzaktan kumanda kullanarak patlattığı mayınla bir askerimizi şehit etmesi ve ardından yaşanan silahlı çatışma Türkiye’de pazarlık halinde oldukları belli çevrelere bir mesaj niteliği taşımaktadır. AKP’nin beslediği terör canavarı büyüdükçe azgınlaşmakta ve daha geçtiğimiz hafta çıkarılan sözde demokratikleşme paketi gibi sürekli yeni tavizler istemektedir. Bölgedeki gelişmeler, AKP hükümetinin karartmasıyla gizlenecek boyutu çoktan geçmiş, mızrak çuvala sığmayacak hale gelmiştir.

Seçim süreci ve yolsuzluk tartışmalarının arasında bölücü tehlikenin görmezden gelinmesinde inceden bir toplumsal mühendislik olduğu açıktır. Keza daha dün savcısı rolüne soyundukları davalarla Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkisizleştirilmesini sağlayanların, anayasaya mahkemesi kararlarıyla terörist örgüte alt yapı hazırlamaya devam ettiği endişemiz dikkate alınmalıdır. Türk ordusuna kumpas kurulduğunu ve kozmik odalara kadar girildiğini itiraf eden AKP iktidarının bugün Ergenekon tahliyelerini alkışlıyor olması başlı başına bir garabettir. Tahliyeler sevindirici olmakla birlikte, bu durumun açılım süreci ve PKK-KCK elebaşları için zemin hazırlamak maksadıyla kullanılmasının önüne geçilmelidir.

 

“BÜTÜN ORTAKLAR BUGÜN PİŞMANLIK İÇERİSİNDE GÜNAH ÇIKARIYORLAR”

11 yıllık iktidarı boyunca kurduğu çok sayıda gizli ittifakla bir koalisyon hükümetinden farkı olmayan AKP hükümetinin bütün ortakları bugün pişmanlık içerisinde günah çıkarmaktadır. Değişik çevrelere dağıttığı mavi boncukların biri hariç tamamı iade edilmiş ve Tayyip Erdoğan ile yollar ayrılmıştır. Ülkenin liberalleri, AB sevdalıları yıllarca sempati besledikleri Tayyip Erdoğan’ı terk etmiştir. Muhafazakâr çevreler, bilhassa cemaatler Tayyip Erdoğan’ın kendilerini kullandığını nihayet keşfetmiştir. Milli ve manevi değerlerin taşıyıcı olan bütün sosyal yapılar ve kurumlar Tayyip Erdoğan’ın hedef tahtasındadır. Bugün sanıldığı gibi sadece bir cemaate karşı savaş ilan edilmemiştir.

Yıllardır bütün milliyetçi mukaddesatçı yapılar sırayla hedef yapılarak tasfiye edilmektedir. Tayyip Erdoğan’a angaje olan sözde milliyetçi kesimler ise sadece dolgu malzemesi, ihanetlere örtü görevi görmektedir. Elbirliği ile yaratarak olağanüstü vasıflar atfettikleri Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin başına bela eden bu çevrelerin, diktatöre dönüşmeye başlayan bu siyasi figürün ülkemize yaşatması muhtemel olumsuzlarıyla ilgili sorumluluk ve veballeri büyüktür.

“BİRLİĞE VE BÜTÜNLÜĞE İNDİRİLEN EN BÜYÜK DARBEDİR”

Tayyip Erdoğan’ı terk etmeyen ve gizli ya da açık her türlü işbirliğini sürdürmeye devam eden sadece bölücü çevreler kalmıştır. 17 Aralık operasyonu ile hükümetin sarsılması ve rüşvet skandallarıyla Tayyip Erdoğan’ın yıpranması en çok bu bölücü çevreleri endişeye düşürmüştür. İmralı’da misafir ettikleri bölücübaşı Apo başta olmak üzere BDP yöneticileri ve Kandil, kendilerini muhatap kabul eden Tayyip Erdoğan’ın iktidarının gidici olmasından duydukları üzüntülerini gizleyememiş ve açılımın zarar göreceği endişelerini defalarca tekrarlamışlardır. Gayet iyi bilinmektedir ki, Tayyip Erdoğan’ın gidişiyle bir ihanet projesi olan açılım süreci bitecektir. Açılım adıyla yürütülen ayrıştırma siyaseti, Tayyip Erdoğan’ın Türk devletinin ve milletinin birliği ve bütünlüğüne indirdiği en büyük darbedir.

 

KÜRTÇÜLÜĞÜN HİZMETKARI TAYYİP ERDOĞAN

Askerin, polisin, hakimin, savcının, basın mensubunun, din adamının, öğretmenin, vatanseverin, milliyetçinin elini kolunu bağlayan bu açılım süreci, eli silahlı teröriste ve destekçilerine serbestçe faaliyet göstereceği sınırsız bir özgürlük tanımıştır. PKK’ya sundukları fırsatları Türk milletinden gizleyebilmek için şehit gelmiyor yalanına sarılan AKP hükümeti, terör örgütünü susturabilmek için vereceği bir şey kalmayınca ne yapacaktır?AKP sayesinde hiç olmadığı kadar güçlenen ve semiren kanlı terör örgütü, artık rahatlıkla özerklik lafları edebilmeyi Kürtçülüğün hizmetkarı Tayyip Erdoğan ve AKP politikalarına borçludur.

 

ŞİMDİDEN ÜÇ KÜRT KANTON BÖLGESİ KURULMUŞTUR

Tayyip Erdoğan Kuzey Irak’ta ABD tarafından sınırları çizilmiş sözde Kürdistan’ın başındaki Barzani’nin baş destekçisi ve işbirlikçisidir. Türkiye’de randevu dahi vermediği çevreleri bir ricasıyla kabul edecek kadar Barzani’yle içli dışlıdır. Türkiye’nin en büyük işverenlerinden olan Koç grubunun Barzani’den referansla Tayyip Erdoğan’la görüşmesi her açıdan düşündürücü ve acıdır. Büyük Ortadoğu Projesinin eşbaşkanı olduğunu defalarca söyleyen Tayyip Erdoğan, bu emperyalist projenin göz diktiği Diyarbakır’da Barzani’yi törenle karşılayarak Türk devletinin otoritesini sıfırlamıştır. Suriye’de ise devam eden iç savaş ve Türkiye’nin hesap bilmeyen dış politikası sayesinde şimdiden üç Kürt kanton bölgesi kurulmuştur bile.

 

AKP’NİN PKK İLE İŞBİRLİĞİ OSLO’DA AÇIĞA ÇIKMIŞTIR

Bölücü Kürt hareketinin gözünü diktiği Türkiye’de ise dağdaki teröristlerin silahla elde edemediği tavizler bizzat AKP hükümeti tarafından hayata geçirilmektedir. AKP hükümeti icraatlarını terörizmi bitirmek yalanının ardına saklasa da, PKK’nın silahlı militanlarının hiçbir şekilde silah bırakmadığı, tam aksine daha fazla hazırlık yaparak güçlendikleri anlaşılmaktadır. Silah bırakmadığı müddetçe terörist grupları muhatap alan bir ülke örneği dünyada yoktur.

Tayyip Erdoğan’ın Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve MİT müsteşarı gibi A takımıyla birlikte PKK’yı muhatap alması tarihi bir hatadır. AKP’nin PKK ile bu işbirliği Oslo’da açığa çıkmış, devletin terör örgütünün ayağına götürüldüğü Habur rezaletine rağmen devam etmiş, Polis akademisinde düzenlenen Kürt sempozyomu ise bütün olan bitenin üstüne tüy dikmiştir. Yayınlanan İmralı tutanaklarıyla bebek katili teröristbaşıyla işbirliği bir kere daha tescillenen Tayyip Erdoğan’ın medya patronuna öfkesinin sebebi, Türk milletinin gerçekleri öğrenmesinden duyduğu endişeden kaynaklanmaktadır. Terörist örgütle seçim ittifakları yapacak kadar şirazesinden çıkan bu zihniyet, rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla düştüğü denizde yılana sarılmaktan çekinmeyecek vaziyettedir.

DEVLET KURUMLARININ AKP ESARETİNDEN KURTARILMALI

Buna karşılık, binlerce yıllık bir devlet geleneğine sahip Türkiye’nin kurumları yaşanan kaos ortamı nedeniyle asli vazifelerini yerine getiremez vaziyete düşmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi olarak devletimizin bekası ve büyük Türk milletinin mukadderatından endişe duyuyor ve bilhassa devlet mekanizmasının sağlıklı bir şekilde işletilmesinin önemine dikkat çekiyoruz. Parlamenter demokratik hukuk devleti niteliğinin yanı sıra milli ve üniter yapıya yönelen büyük tehlikeden kurtulabilmek için devlet kurumlarının AKP esaretinden kurtarılması sağlanmalıdır. AKP hükümetinin siyasi vesayeti nedeniyle kimi baskıyla ve korkuyla, kimi ise işbirlikçi yöneticilerin marifetiyle etkisizleştiren kurumların milli, hukuki ve demokratik tepkiler vermeye başlamasının zamanıdır. Kamu görevlileri siyasi partilere değil, millete olan sadakatlerini göstermelidir.

SADAKAT YEMİNİ EDENLERE GEREĞİNİ YAPMA ÇAĞRISI

Başta Cumhurbaşkanlığı makamı olmak üzere, TBMM, yürütme organı, yüksek yargı organları, Türk Silahlı Kuvvetleri, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarına kuruluş ve varlık misyonlarını hatırlatmak istiyoruz. Nasıl ki bir Müslüman Yaradan’a yemin ettiğinde samimi olmaya vicdanen mecbur hissederse, devletin en tepesindeki makamların Türk milleti adına ettikleri yeminleri için de vicdanlar harekete geçmelidir. Kuruluş felsefesine, devletin bekasına ve milletin birliğine yemin eden cumhurbaşkanı, bakanlar, milletvekilleri, yargı üyeleri, silahlı kuvvetler, emniyet mensupları ve diğer kurumlar Türkiye’nin sahipsiz olmadığını göstermelidirler.Yapılması gereken anayasada yazılıdır ve çok basittir; yargı işlemeli, yasama bağımsız olmalı, yürütme tahakkümden vazgeçmeli, asker ve polis görevinin sınırlarına çekilmeli, medya bağımsızlığını millete dayandırmalıdır.

Devletin en tepesindekiler dâhil olmak üzere, büyük Türk milletine ve devletine sadakat yemini edenler, bunun gereğini yapmaya başlamalıdır. Aksi takdirde bir de Ülkücülerin yemini vardır ve son nefer, son nefes ve son damla kana kadar Ülkücüler büyük Türk milletinin ve devletinin bekasını savunmaktan geri durmayacaklardır. Hiç bir makam ve şahıs yemininde sadık olmasa dahi, Milliyetçi Ülkücü Hareket ettiği yeminin arkasında yılmadan yıkılmadan durmaya devam edecektir.”

 

YORUM YAP

Bağdar Caddesi Escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escortdeneme bonusu veren sitelerhttps://www.tedxpenn.com/escort ankaraankara escorthttps://greenhousecraftfood.com/ataşehir escortMebbistrendyol indirim kodustarzbetpiabetbonusxslotmarsbahisistanbul escort bayanseobetkomimajbetportobetbetebetholiganbetbetnanobetnanoportobetFenomenbetdeneme bonusu veren sitelercasibom giriştarafbetbetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisgrandpashabetgrandpashabetBetpas thebarbeehousewife.comcasibomJojobet güncel girişjojobetJojobet güncel girişholiganbetjojobetjojobetgaziantep escortgaziantep escortimajbethacklinkholiganbetinterbahisjojobetholiganbetmarsbahiscasibomjojobet girişcasibomgates of olympushttps://www.wcle.org/https://www.birbuketmeyve.com/sweet bonanzaMadridbet girişjojobet girişJojobetjojobetjojobetjojobetjojobetgiriş jojobetjojobetgiriş jojobetgiriş jojobetjojobetJojobet girişgiriş jojobetcasinolevant girişgrandpashabet girisgrandpashabetmatbet girişgrandpashabetmarsbahisGrandpashabetgüvenilir bahis siteleriasyabahis girişmarsbahisbetkomjojobet girişsahabet girişcasibom girişmatbetbetparkonwin girişmatbet girişholiganbet girişjojobetCasibompusulabetmarsbahisbahsegelmeritkingmatbetbetebetcasibomholiganbetcasibomjojobetdeneme bonusuMarsbahisbetmatikjojobetjojobetmarsbahishacklinkextrabet girişmatadorbetjojobetjojobet günceljojobet günceljojobet girişjojobet girişjojobet girişjojobet günceljojobet güncel216jojobetjojobetpusulabetAtaşehir Escortsahabetsahabetjojobetjojobetsahabetcasibomcasibomcasibommeritkingmarsbahismarsbahis girişjojobetgrandpashabet girişjojobetOnwinMaltepe otelkartal otelataşehir otelKadıköy günlük kiralık daireÜsküdar otelleriağva günlük kiralık daireMaltepe günlük kiralık dairependik günlük kiralık daireağva otelleriPusulabetjojobetjojobetsahabetdeneme bonususahabetmaltcasinopubg mobile ucCasibommarsbahismarsbahismarsbahismarsbahismarsbahismarsbahis giriş
escort Bağcılar escort Bahçelievler escort Bakırköy escort Bayrampaşa escort Beylikdüzü escort Güngören escort İstiklal escort Kadıköy escort Sultanbeyli escort Üsküdar escort Avsallar escort Mahmutlar escort Oba escort Mecidiyeköy escort Ölüdeniz escort Güllük escort Kültür escort Ataşehir escort Avcılar escort Başakşehir escort Esenler escort Esenyurt escort Fatih escort Gaziosmanpaşa escort Kartal escort Küçükçekmece escort Maltepe escort Pendik escort Sultangazi escort Ümraniye escort Adapazarı escort Yalıkavak escort güvenilir casino siteleri Yalova escort Muğla escort Aydın escort Çanakkale escort Balıkesir escort Tekirdağ escort Manisa escort Trabzon escort Kahramanmaraşescort Kütahya escort Osmaniye escort Sivas escort Tokat escort Çorum escort Yozgat escort Isparta escort Elazığ escort Ordu escort Edirne escort Erzincan escort Zonguldak escort Rize escort Uşak escort Kırşehir escort Erzurum escort Giresun escort Amasya escort Sinop escort Niğde escort Bolu escort Karaman escort Kırıkkale escort Bayburt escort Ardahan escort Gümüşhane escort Artvin escort Çankırı escort Bartın escort Sinop escort Bilecik escort Karabük escort Burdur escort Nevşehir escort Kıbrıs escort Kırklareli escort Kastamonu escort Düzce escort Aksaray escort Adıyaman escort Afyon escort Arnavutköy escort Bebek escort Beşiktaş escort Beykoz escort Beyoğlu escort Büyükçekmece escort Çatalca escort Çekmeköy escort Eyüpsultan escort Kağıthane escort Sancaktepe escort Sarıyer escort Şile escort Silivri escort Şişli escort Taksim escort Zeytinburnu escort Aliağa escort Balçova escort Bayındır escort Bayraklı escort Bergama escort Beydağ escort Bornova escort Buca escort Çeşme escort Çiğli escort Karşıyaka escort Fehiye escort Marmaris escort Gaziemir escort Dikili escort Menderes escort Menemen escort Torbalı escort Atakum escort Çerkezköy escort Yenişehir escort Bodrum escort Toroslar escort Tarsus escort Silifke escort Mezitli escort Erdemli escort Anamur escort Akdeniz escort Melikgazi escort Elbistan escort Lüleburgaz escort İzmit escort İlkadım escort Çorlu escort Battalgazi escort Yeşilyurt escort Milas escort Ceyhan escort Çukurova escort Kozan escort Sarıçam escort Seyhan escort Emirdağ escort Sandıklı escort Merzifon escort Suluova escort Taşova escort Altındağ escort Batıkent escort Çankaya escort Çubuk escort Etimesgut escort Haymana escort Kahramankazan escort Keçiören escort Kızılcahamam escort Mamak escort Polatlı escort Pursaklar escort Sincan escort Ulus escort Yenimahalle escort Aksu escort Alanya escort Belek escort Demre escort Döşemealtı escort Elmalı escort Finike escort Gazipaşa escort Kaş escort Kemer escort Kepez escort Konyaaltı escort Korkuteli escort Kumluca escort Lara escort Manavgat escort Muratpaşa escort Serik escort Side escort Didim escort Efeler escort Nazilli escort Söke escort Altıeylül escort Ayvalık escort Bandırma escort Bigadiç escort Burhaniye escort Dursunbey escort Edremit escort Erdek escort Gömeç escort Gönen escort Havran escort İvrindi escort Karesi escort Kepsut escort Susurluk escort Büyükorhan escort Gemlik escort Görükle escort Gürsu escort Harmancık escort İnegöl escort İznik escort Karacabeyescort Kestel escort Mudanya escort Mustafakemalpaşa escort Nilüfer escort Orhangazi escort Osmangazi escort Yıldırım escort Biga escort Çan escort Gelibolu escort Karahayıt escort Merkezefendi escort Pamukkale escort Keşan escort Aziziye escort Palandöken escort Yakutiye escort Odunpazarı escort Tepebaşı escort Araban escort İslahiye escort Karkamış escort Nizip escort Nurdağı escort Oğuzeli escort Şahinbeyescort Şehitkamil escort Yavuzeli escort Bulancak escort Espiye escort Görele escort Altınözü escort Arsuz escort Antakya escort Defne escort Dörtyol escort Erzin escort Hassa escort İskenderun escort Kırıkhan escort Kumlu escort Payas escort Reyhanlı escort Samandağ escort Eğirdir escort Yalvaç escort Foça escort Karabağlar escort Kemalpaşa escort Kiraz escort Kınık escort Konak escort Narlıdere escort Ödemiş escort Tire escort Urla escort Safranbolu escort Akhisar escort Alaşehir escort Kırkağaç escort Salihli escort Sarıgöl escort Şehzadeler escort Soma escort Turgutlu escort Yunusemre escort Akkışla escort Bünyan escort Develi escort Kocasinan escort Talas escort Yahyalı escort Gazimusağa escort Girne escort İskele escort Lefke escort Lefkoşa escort Başiskele escort Çayırova escort Darıca escort Afşin escort Dulkadiroğlu escort Göksun escort Onikişubat escort Türkoğlu escort Kızıltepe escort Mut escort Dalaman escort Gümbet escort Datça escort Kavaklıdere escort Köyceğiz escort Menteşe escort Turgutreis escort Ula escort Yatağan escort Fatsa escort Altınordu escort Ünye escort Düziçi escort Kadirli escort Ardeşen escort Akyazı escort Arifiye escort Erenler escort Geyve escort Hendek escort Karasu escort Kaynarca escort Sapanca escort Derince escort Dilovası escort Gebze escort Gölcük escort Kandıra escort Karamürsel escort Kartepe escort Körfez escort Akşehir escort Beyşehir escort Bosna escort Ereğli escort Karapınar escort Meram escort Selçuklu escort Gediz escort Simav escort Tavşanlı escort Doğanşehir escort Bafra escort Çarşamba escort Boyabat escort Kapaklı escort Süleymanpaşa escort Erbaa escort Niksar escort Turhal escort Akçaabat escort Of escort Ortahisar escort Yomra escort Armutlu escort Çiftlikköy escort Çınarcık escort Akdağmadeni escort Boğazlıyan escort Sarıyaka escort Sorgun escort Alaplı escort Çaycuma escort Devrek escort Ereğli escort Kilimli escort Kozlu escort